5 Зберігання молока та молочних продуктів

Прийом, короткочасне або тривале зберігання молока здійснюються у флягах і резервуарах різного типу.

До резервуарів загального призначення відносять молокоприймальні баки і ємності для зберігання молока. Стінки останніх, як правило, мають термоізоляційний шар. У таких резервуарах-термосах якісні зміни молока при його короткочасному зберіганні зведені до мінімуму. До резервуарів спеціального призначення відносяться ємнісні теплообмінні апарати, призначені для якісних змін молока й одержання різних молочних продуктів. До них відносяться охолоджувачі молока резервуарного типу, ванни тривалої пастеризації, універсальні резервуари, а також резервуари для дозрівання вершків і виробництва кисломолочних напоїв і інше технологічне обладнання, що має у якості основного робочого органа яку-небудь ємність.

Фляга являє собою циліндричний корпус зі сферичним днищем і горловиною, що закривається кришкою з замком. Кришка шарнірно кріпиться до вусиків, приварених до опорного обруча, насадженого на горловину. Ущільнювальна прокладка, виконана з харчової гуми і вставлена по колу в кільцеву канавку кришки, при її закриванні забезпечує необхідну герметичність фляги. Дві ручки для переносу фляги приварені до спеціальної манжети, насадженої на горловину. Нижній опорний обруч охороняє корпус фляги від механічних ушкоджень під час експлуатації.

Промисловість випускає фляги з нержавіючої сталі, алюмінію або зі спеціальної листової сталі з наступним лудінням. У фляги місткістю 38 дм3 внутрішній діаметр резервуара 340 мм, а діаметр горловини — 170 або 220 мм відповідно при товщині стінки зі сталі 1,25 мм або з алюмінію 3,0 мм.

Алюмінієві фляги ФА-38 легші і дешевші за сталеві ФЛ-38, але поступаються їм за міцністю та гігієнічністю. Маса фляг відповідно 8,5 і 11 кг, висота — 580 мм.

Баки різної місткості служать для прийому молока і накопичування його перед обробкою. Їх виготовляють з харчового алюмінію, що не іржавіє, або декапірованої сталі, з лудінням останньої оловом марки 01 або 02. Бак має прямокутну форму з відбортовкою за периметром і зверху закривається знімною кришкою. Для зливу молока бак має штуцер з накидною гайкою. До штуцера приєднаний прохідний кран. Дно резервуара має ухил 1,5-3 град у бік зливного крана, а кути заокруглені плавними радіусами. До днища резервуарів приварені підставки з кутового профілю. Технічна характеристика баків наведена в таблиці 7.

Таблиця 7 – Технічна характеристика молокоприймальних баків

Показники

Марка
П6-ОРМ-0,5 П6-ОРМ-1,0 П6-ОРМ-2,0
Робоча місткість, м3 0,5 1 2
Габаритні розміри, мм 1900×800×600 2280×1260×635 2850×1570×715
Умовний прохід штуцера, мм 50 50 50
Товщина стінок, мм 4 5 6
Маса, кг: з алюмінію й алюмінієвих сплавів корозійностійкої сталі
55
70

105
175

180
275

Вакуумована молочна цистерна складається з циліндричного корпуса, двох сферичних днищ, кришки і зливного крана. По колу кришки є канавка для плоского гумового кільця, що служить ущільнювачем при герметизації цистерни.

Цистерни випускаються у пересувному і стаціонарному виконаннях і можуть використовуватися як у технологічних лініях по переробці молока, так і в доїльних установках. Частіше за інші застосовуються вакуумовані ємності місткістю 0,6 мз алюмінієвого сплаву.

Підвищення температури молока за 24 годин зберігання у таких резервуарах при різниці температур навколишнього повітря і продукту, рівної 24 °С, допускається не більше ніж на 2 °С. Стислі технічні характеристики резервуарів-термосів приведені в таблиці 8.

Резервуар-термос являє собою циліндричну ємність, що має корпус з алюмінієвого листа і кожух зі сталевого. Простір між ними заповнено фенолформальдегідним пластиком, що служить термоізоляцією. У верхній частині резервуара передбачені оглядове вікно, світильник, мийний пристрій, датчик верхнього рівня і повітряний клапан. Оглядове вікно і світильник призначені для періодичного огляду внутрішньої порожнини резервуара. Мийний пристрій виконаний у виді двох трубчастих напівдуг з отворами для подачі розчину. При витіканні миючого розчину з отворів трубчасті дуги обертаються за рахунок виникаючих при цьому реактивних сил. При цьому внутрішня поверхня резервуара рівномірно зрошується миючим розчином.

Датчик верхнього рівня сигналізує про заповнення робочого обсягу резервуара, а повітряний клапан впускає і випускає повітря при спорожнюванні і заповненні резервуара.

У середній частині резервуара розташовані люк, термометр, кран для добору проб, пристрій для контролю за рівнем молока і стаціонарні сходи для обслуговування верхньої частини.

Таблиця 8 – Технічна характеристика резервуарів-термосів

Показники Марка
В2-ОМВ-2,5 В2-ОМВ-6,3 В2-ОМГ-4,0 В2-ОМГ-10
Робоча місткість, л 2500 6300 4000 10000
Тип:

резервуар

пристрій, що перемішує

 Вертикальний Горизонтальний
Ежекторний
Габаритні розміри, мм:

довжина

ширина (діаметр)

висота

 

1640

3165

 

1950

3000

 

2190

2245

2260

 

4450

2125

2825

Установлена потужність, кВт 0,75 0,75 0,75 0,75
Маса (без молока), кг 620 1290 990 2255

У нижній частині термоса є пристрій, що перемішує, датчик нижнього рівня й опори. Пристрій, що перемішує, складається з відцентрового насоса, ежектора, кранів і з’єднуючих їх трубопроводів. Ежектор являє собою струминний насос для відсмоктування (при значному розрідженні) рідингазівпари або сипких мас за рахунок передачі кінетичної енергії від робочого середовища (що рухається) до відсмоктувального. Дія ежектора заснована на розрідженні, що створюється у ньому струминою іншої рідини (пари, газу), котра швидко рухається. Це явище носить назву ежекція.

Наповнюється резервуар через нижній патрубок. Цей же патрубок служить і для спорожнювання ємності шляхом переключення триходового крана. Припинення заповнення або спорожнювання супроводжується подачею світлового або звукового сигналу.

При доборі проб користуються спеціальним краником, а температуру молока контролюють термометром.

За конструктивним виконанням резервуари спеціального призначення поділяються на вертикальні і горизонтальні; за призначенням – на резервуари-охолоджувачі молока, ванни для нагрівання молока й універсальні теплові апарати; за типом пристрою, що перемішує – з лопатевими, пропелерними і спеціальними мішалками.

Вертикальні резервуари-термоси в порівнянні з горизонтальними дозволяють краще використовувати висоту приміщення, а також швидше спорожняються.

Резервуари вертикального типу (рисунок 37) являють собою циліндричну ємність і складаються з внутрішнього корпусу, виготовленого з нержавіючої сталі чи алюмінієвого листа, і зовнішнього — з листової сталі. Простір між корпусами заповнений термоізоляційним матеріалом.

У верхній частині резервуару розміщено мийний пристрій, датчик верхнього рівня, повітряний клапан. Повітряний клапан служить для виходу повітря під час заповнення резервуару і надходження його під час спорожнення.

У нижній частині резервуару знаходяться покажчик нижнього рівня і перемішувальний пристрій.

На передньому днищі горизонтальних резервуарів і в центральній частині вертикальних резервуарів розміщений люк.

Ємність являє собою вертикальний двостінний циліндр з плоским днищем, виконаний із нержавіючої сталі, міжстінний простір якого заповнено термоізоляційним матеріалом.

Рисунок 37 – Вертикальна ємність для зберігання молока:

а) вертикальна ємність: 1 — внутрішня ємність; 2 — ізоляція; 3 — обшивка; 4 — підставка; 5 — мішалка; 6 — електродвигун; б)   мішалка шнекового типу: 1 — корпус; 2 — кришка; 3 — чепцеве ущільнення; 4 — редуктор; 5 — електродвигун; 6 — шнек мішалки; 7 — потокове кільце

Патрубок наповнення-зливу знаходиться у нижній частині ємності. Корпус ємності має штуцери для встановлення датчиків контрольно-вимірювальних приладів, а також труби для перемішувального і мийного пристроїв. Рівень молока визначається автоматично. Молоко перемішується відцентровим насосом і двома струминними насадками, встановленими на різній висоті. Ємність має вертикальну драбину для виходу на верхнє дно. На кришці верхнього люку встановлений повітряний клапан для з’єднання внутрішньої порожнини місткості з атмосферою, а також світильник.

Горизонтальні резервуари-термоси мають аналогічну будову (рисунок 38). Вони утворюють менший тиск на опорну поверхню. Їх можна вмонтувати в стіни переробного підприємства і в такий спосіб заощадити його корисну площу. У цьому випадку всередині приміщення розміщають лише передню частину резервуара з прийомним і зливальним патрубками, люком і контрольними приладами; іншу частину розташовують поза приміщенням і встановлюють над нею легкий навіс для захисту від опадів і сонячних променів.

Рисунок 38 – Горизонтальний резервуар для зберігання молока:

1 – робочий резервуар; 2 – теплоізоляція; 3 – кожух; 4 – мішалка; 5 – оглядове вікно; 6 – люк; 7 – привод мішалки; 8 – опорні ніжки; 9 – зливальний патрубок; 10 – термометр; 11 – наливна труба

На великих переробних підприємствах можуть застосовуватися ємності для зберігання молока місткістю 25 (Г6-ОМГ-25), 50 (В2-ОХР-50) і 100 м3 (В2-ОХР-100). Дві останні, як правило, встановлюються поза приміщенням.

142 Comments

 1. I live in London cialis 20mg online Just because it’s not growing doesn’t mean Apple is unsuccessful. The company is still expected to post $35 billion in sales and $6.9 billion in profit. Apple is currently the sixth largest U.S. company measured by revenue, and its sales are expected to grow by 9% in 2013.

 2. I’ll put her on buy lamisil oral online Farzad Mostashari told delegates at a California healthcare conference that hospitals are the “biggest problem in getting inter-operability going” and that “the government will pay more to hospitals to get them to do what they were paid” to do in the first place.

 3. Could you tell me the number for ? can you get high off venlafaxine 150 mg Coughlin’s journey with the Giants has been filled with highs and lows. In the seven years the Giants have not won the Super Bowl, he is 0-3 in the playoffs and second half collapses have kept them out of the postseason four times. And when his body of work is considered by the voters, his ability to get the expansion Jaguars to the AFC title game in their second and four seasons will certainly add to his case.

 4. real beauty page betamethasone dip 05 cream In the second week of a government shutdown, White House and Congressional leaders are locked in a rancorous fight over the country’s budget, with lawmakers refusing to raise the country’s borrowing limit. That risks forcing the U.S. government to run out of enough cash to pay all its bills.

 5. An envelope etodolac 400 mg used for She said she had wanted to work with Tom Hanks for years “then suddenly along came this very grown up drama about two artists who are both very complicated people, who expressed their traumas in very different ways, because they both had extremely difficult childhoods”.

 6. I work for a publishers vimax oil made in canada “It adds to the literature in support of the idea that breast-feeding does positively impact a child’s intelligence,” says lead author Mandy Belfort, a pediatrician at Boston Children’s Hospital. “I don’t think there’s any one study that’s going to be a complete slam dunk, but it’s definitely evidence in support of that idea.”

 7. I’m at Liverpool University metoprolol betaloc PHOENIX — A 911 call released Friday provides a dramatic account of a tragic joyride by an 8-year-old boy in his mother’s car as he swerved through traffic, turned around at a convenience store and eventually slamming into a light pole, killing his 6-year-old sister.

 8. Have you read any good books lately? saw palmetto bodybuilding forum Fourth, Obama asserted that the Syrian “regime used chemical weapons in an attack that killed more than 1,000 people.” There are two factual inaccuracies here. First, no third party has yet asserted, through verifiable scientific evidence, that the Syrian regime did, in fact, use the chemical weapons. This is only an assertion promulgated by the U.S. Defense and State Departments.

 9. We used to work together how often can i use ventolin for copd “Coming out of the financial crisis, when stocks were cheap,many introverts who were not risk-tolerant did not get invested,and are still not invested. So they missed out,” says MichaelPompian, a partner with Mercer Investment Consulting whoco-authored a study in the Journal of Wealth Management on howpersonality type can affect investment choices.

 10. Hello there, I found your site by means of Google whilst
  searching for a related topic, your web site got here up, it seems great.

  I’ve bookmarked it in my google bookmarks.
  Hi there, simply was aware of your blog thru
  Google, and found that it’s really informative. I’m going
  to watch out for brussels. I will appreciate when you continue this in future.
  Numerous other folks shall be benefited out of your writing.
  Cheers!

 11. M.E.C Mon Electricien Catalan
  44 Rue Henry de Turenne
  66100 Perpignan
  0651212596

  Electricien Perpignan

  Wonderful website you have here but I was curious if you knew
  of any message boards that cover the same topics discussed here?
  I’d really love to be a part of online community where I can get feed-back from other knowledgeable people that share the same
  interest. If you have any suggestions, please let me know.
  Cheers!

 12. Hi, I do believe this is an excellent site. I stumbledupon it 😉 I may revisit yet again since I book-marked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide others.|

 13. Heya i’m for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give one thing again and help others like you aided me.|

 14. Its like you learn my thoughts! You appear to understand a lot about this, like you wrote the ebook in it or something. I think that you simply can do with some percent to power the message home a little bit, but other than that, this is wonderful blog. A great read. I’ll certainly be back.|

 15. Woah! I’m really enjoying the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that “perfect balance” between superb usability and visual appeal. I must say you have done a awesome job with this. Also, the blog loads super quick for me on Safari. Exceptional Blog!|

 16. Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is valuable and all. However think of if you added some great visuals or video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this website could definitely be one of the most beneficial in its niche. Amazing blog!|

 17. Awesome blog! Do you have any hints for aspiring writers? I’m hoping to start my own site soon but I’m a little lost on everything. Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed .. Any tips? Appreciate it!|

 18. I have to thank you for the efforts you have put in penning this blog. I am hoping to check out the same high-grade blog posts from you in the future as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own site now ;)|

 19. I like the helpful information you supply for your articles. I’ll bookmark your weblog and take a look at again right here frequently. I am slightly certain I’ll be informed lots of new stuff proper right here! Best of luck for the following!|

 20. I am not sure where you’re getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission.|

 21. certainly like your web-site however you have to check the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to tell the reality nevertheless I will surely come back again.|

 22. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is wonderful blog. A great read. I’ll definitely be back.|

 23. Fantastic beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your site, how can i subscribe for a blog web site? The account aided me a applicable deal. I had been a little bit familiar of this your broadcast provided vibrant transparent idea|

 24. Definitely believe that which you stated. Your favorite reason appeared to be on the web the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people consider worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks|

 25. Its like you read my mind! You seem to grasp a lot about this, like you wrote the e-book in it or something. I feel that you just can do with a few to power the message house a bit, however other than that, this is great blog. A great read. I will certainly be back.|

 26. Definitely believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the internet the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks|

 27. Its like you learn my thoughts! You seem to grasp a lot about this, like you wrote the ebook in it or something. I feel that you can do with a few percent to drive the message house a little bit, but other than that, this is fantastic blog. A great read. I will certainly be back.|

 28. Thank you a lot for sharing this with all folks you actually understand what you’re speaking approximately! Bookmarked. Please also discuss with my site =). We could have a hyperlink change contract between us|

 29. you’re actually a just right webmaster. The website loading speed is incredible. It kind of feels that you are doing any distinctive trick. Moreover, The contents are masterpiece. you have performed a fantastic task in this topic!|

 30. Having read this I thought it was very informative. I appreciate you finding the time and energy to put this content together. I once again find myself spending a lot of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!|

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*