5 Спеціальні технології виробництва кисломолочних продуктів

5.1 Технологія виробництва кефіру
5.2 Технологія виробництва простокваші
5.3 Технологія виробництва ряжанки
5.4 Технологія виробництва ацидофільного молока
5.5 Технологія виробництва сметани
5.6 Технологія виробництва кисломолочного сиру
5.7 Технологія виробництва сиркових виробів

5.1 Технологія виробництва кефіру

Для виготовлення кефіру використовують: молоко коров’яче незбиране з кислотністю не вище 19 °Т і густиною не менш як 1,028 г/см3; молоко коров’яче знежирене з кислотністю не вище 19 °Т; вершки із вмістом жиру не більш як 30% і кислотністю плазми не вище 24 °Т; молоко сухе незбиране розпилювального сушіння вищого сорту; молоко сухе знежирене розпилювального сушіння, питну воду.

Молоко нормалізують так, щоб у готовому продукті забезпечити масову частку жиру відповідно до стандарту. Сухе незбиране і знежирене молоко відновлюють за діючою технологічною інструкцією. При виготовленні кефіру резервуарним способом відновлене молоко при потребі додають до свіжого в кількості не більш як 50%. Перед тепловою обробкою молоко очищають на фільтрах або молокоочисниках.

Закваску з незбираного або знежиреного молока готують на кефірних грибках чи спеціально підібраних чистих культурах, а також на суміші грибків і чистих культур. Кефірні грибки являють собою складний природний симбіоз, до якого входять: мезофільні молочнокислі, ароматотворні стрептококи, молочнокислі палички, дріжджі, оцтовокислі бактерії. Грибки білого або жовтуватого кольору, за формою – пружні клубочки різного розміру.

Кефір є продуктом молочнокислого і спиртового бродіння. Перший вид бродіння спричинюють молочнокислі бактерії, другий – дріжджі і деякою мірою ароматотворні бактерії. Кефір виготовляють з масовою часткою жиру 1, 2,5, 3,2 і 6% та нежирний. При виробництві вітамінізованого кефіру вітамін С додають у закваску за 30 – 40 хв. до її внесення у молоко.

Перед виготовленням грибкової закваски потрібно відновити активність кефірних грибків. Для цього металеве сито попередньо обдають окропом, а потім перекидають на нього грибки зі сквашеним молоком і ретельно промивають чистою кип’яченою охолодженою водою.

Промиті гриби заливають пастеризованим (при 92 – 95 °С з витримуванням 30 – 40 хв.) і охолодженим (влітку до 18 – 20 °С, взимку до 20 – 22 °С) знежиреним молоком з розрахунку одна масова частка грибків на 20 частин молока. Після внесення грибків через 15–16 год. молоко старанно перемішують, через 24 год. молоко знову ретельно перемішують і проціджують крізь сито.

Кефірні грибки, відокремлені від закваски, знову заливають пастеризованим і охолодженим молоком, провівши такі самі, як раніше, операції. Все це повторюють щодня до відновлення активності грибків. Ознака їх активності – спливання на поверхню молока при його сквашуванні.

Для виготовлення грибкової закваски активовані кефірні грибки кладуть, як і для обживлення, в пастеризоване й охолоджене знежирене молоко. Через 15 – 18 год. молоко разом з грибками ретельно перемішують, і через 24 год. закваска готова. Її проціджують крізь металеве сито в чистий посуд. Грибки, що залишилися на ситі, знову опускають у свіже пастеризоване й охолоджене молоко (знежирене). Одержану закваску використовують для виготовлення кефіру або виробничої закваски кислотністю 95 – 100 °Т. Замінюють молоко при культивуванні кефірних грибків щодня приблизно в один і той самий час. У міру росту грибків один – два рази на тиждень їх відокремлюють так, щоб співвідношення між кількістю грибків і закваски постійно залишалося на рівні 1:20. У приміщенні, де культивують грибки, повинна бути постійна температура (18 – 20 °С).

При виготовленні виробничої закваски молоко пастеризують і охолоджують, як і при виготовленні грибкової закваски. У молоко вносять 2 – 3% грибкової закваски. Сквашують молоко при 18 – 20 °С, охолоджують до 10 – 12 °С і витримують за цієї температури 4–5 год. Кислотність виробничої закваски має бути 95 – 100 °Т, яку використовують протягом 24 год. і не більше.

Для виготовлення кефіру в пастеризоване охолоджене молоко вносять 2 – 3% грибкової або 5 – 10% виробничої закваски залежно від активності закваски і виробничих умов.

Кефір виготовляють термостатним і резервуарним способами. При термостатному виготовленні заквашене молоко розливають у тару, де відсувається його сквашування; при резервуарному – молоко сквашується у тих самих ємкостях, де і заквашувалось.

Коли кефір виготовляють термостатним способом, молоко пастеризують при 85…87 °С з витримуванням 5–10 хв. або при 90 – 92 °С з витримуванням 2 – 3 хв. і охолоджують до температури заквашування влітку 17 – 20 °С, взимку – 20–22 °С. Заквашують молоко в танках або ваннах зразу після його охолодження. Заквашене молоко старанно перемішують протягом 15 хв., після чого відразу подають на фасування. Розливають заквашене молоко при безперервному перемішуванні, щоб запобігти осіданню закваски й не дати йому відстоятися. Розфасований продукт встановлюють у ящики і негайно направляють у термостат для сквашування на 8–12 год. за температури в термостаті влітку 17 – 20 °С, взимку – 20 – 22 °С. Закінчення заквашування визначають за утворенням досить міцного згустку і за кислотністю кефіру, що на кінець сквашування має становити 75 – 80 °Т.

Сквашений кефір направляють у холодильне приміщення для охолодження до 8 °С і визрівання за цієї температури не менш як 12 год. До випуску із заводу готовий кефір зберігають за температури не вище 8 °С і не більш як 24 год. з часу виготовлення.

При виготовленні кефіру резервуарним способом приймання, підготовку і теплову обробку молока проводять так само, як і при виробництві кефіру термостатним способом. Гомогенізують молоко під тиском 17,5 МПа, тоді як при термостатному способі гомогенізація не обов’язкова. Перед гомогенізацією його підігрівають до 45 – 55 °С. Заквашують молоко в резервуарах для кисломолочних продуктів з механічними мішалками, які добре і рівномірно перемішують усю масу. Молоко для кефіру охолоджують до 20 – 25 °С і негайно заквашують виробничою кефірною закваскою, якої вносять 5 – 10% від об’єму молока, яке сквашується. Щоб запобігти спінюванню, яке впливає на відокремлення сироватки при зберіганні кефіру, молоко в танк подають через нижній штуцер при включеній мішалці. Перемішування закінчують за 15 хв. після заповнення резервуару.

Перемішавши молоко із закваскою, суміш залишають у стані спокою для сквашування, що триває 8 – 12 год. Молоко сквашують за температури 20 – 25 °С до утворення досить щільного згустку кислотністю 85 – 100 °Т. В’язкість згустку визначають за часом витікання кефіру при 20 °С з піпетки місткістю 100 мл, яка має вихідний отвір діаметром 5 мм. Витікання наприкінці сквашування має тривати не менш як 20 с.

Коли сквашування закінчиться, кефір перемішують і охолоджують до температури визрівання 14 – 16 °С, впускаючи у міжстінний простір резервуара льодяну воду (1–2 °С). При охолодженні в потоці на пластинчастих охолоджувачах сквашування закінчується тоді, коли кислотність згустку досягне 90 – 100 °Т.

За 30 – 60 хв. після подачі води вмикають мішалку на 15 – 40 хв. залежно від міцності згустку і конструкції мішалки.

Коли згусток досягне однорідної консистенції, перемішування припиняють на 30 – 40 хв. Потім періодично повторюють через 40 – 60 хв., вмикаючи мішалку на 5 – 15 хв.

Перемішаний і охолоджений до 14 – 16 °С кефір залишають у стані спокою для визрівання. Тривалість визрівання встановлює майстер цеху. Але воно повинно тривати не менш як 24 год. з моменту заквашування молока. Потім кефір подають на автомати для розливання і закупорювання, перемішуючи перед цим протягом 2–5 хв. Охолоджують кефір резервуарного виробництва (і зберігають) так само, як і термостатний. Кожну партію кефіру перед випуском у продаж оцінюють за фізико-хімічними і органолептичними показниками.

 5.2 Технологія виробництва простокваші

Залежно від складу бактеріальної закваски випускають такі види простокваші:

 • звичайну з пастеризованого молока; закваска на чистих культурах молочнокислих мезофільних стрептококів з додаванням або без додавання болгарської палички;
 • мечниківську з пастеризованого молока, закваска на чистих культурах молочнокислих термофільних стрептококів з додаванням культур болгарської палички або без них;
 • ацидофільну з пастеризованого молока, закваска на чистих культурах термофільних молочнокислих стрептококів з додаванням ацидофільної палички;
 • південну з пастеризованого молока, закваска на чистих культурах молочнокислих термофільних стрептококів і болгарської палички з додаванням або без додавання дріжджів.

Залежно від вмісту жиру в молоці простокваша буває жирна – із вмістом жиру 1, 2,5, 3,2 і 6%; нежирна – із знежиреного молока.

Простоквашу жирну і нежирну можна виготовляти з вітаміном С. При її виробництві також допускається застосування смакових і ароматичних речовин (цукру, меду, ваніліну, кориці, плодово-ягідних джемів і варення).

Молоко коров’яче незбиране і знежирене для виробництва всіх видів простокваші має відповідати вимогам стандарту чи ТУ (кислотність не вище 19 °Т). Відібране молоко пастеризують за температури 85 – 92 °С і вище. Молоко з температурою не нижче 85 °С витримують у ваннах для заквашування; при безперервній обробці – в резервуарах протягом 10 хв., нагріваючи до 90 °С, період витримування можна зменшити до 5 – 7 хв.

При виготовленні жирної простокваші рекомендується поєднувати теплову обробку молока з його гомогенізацією за тиску 12,5 –17,5 МПа і температури 55–60 °С або за температури пастеризації.

Пастеризоване молоко охолоджують до температури заквашування залежно від виду продукції, яку одержують: для мечниківської, південної, ацидофільної – 40–45 °С, для простокваші звичайної – до 35 – 57 °С.

Молоко заквашують негайно після охолодження, вносячи в нього закваску в кількості за встановленою рецептурою. При внесенні закваски молоко слід постійно помішувати, а коли внесено всю речовину, його додатково треба ретельно перемішати. Далі вводять смакові речовини, якщо це передбачено рецептом.

Кислотність закваски має становити: для молочнокислих стрептококів 80 – 85 °Т, для болгарської і ацидофільної паличок – 100 – 130 °Т.

При виготовленні солодкої простокваші цукор вносять у вигляді сиропу на молоці з температурою 90 – 95 °С і попередньо профільтрованого крізь марлю, складену в три шари під час нормалізації перед пастеризацією.

Заквашене молоко розливають у тару і переносять у термостат для сквашування. Простоквашу сквашують за температури 35 – 37 °С при використанні мезофільних і 40-45°С – термофільних рас. Закінчення сквашування визначають за характером згустку і кислотністю продукту. Згусток має бути рівним, досить щільним і не виділяти сироватки.

Кислотність простокваші має бути близько 75 °Т. При застосуванні заквасок, виготовлених на чистих культурах молочнокислого стрептокока мезофільних рас, сквашування триває 8-10 год., при використанні термофільних рас – 5–6 год.

Після сквашування простоквашу переносять у холодильну камеру з температурою 1-6°С, де відбувається остаточне ущільнення згустку й охолодження до 8 °С. За цієї температури одержаний продукт дозволяється зберігати до випуску в продаж або не більш як 24 год. з часу випуску заводом.

 5.3 Технологія виробництва ряжанки

Для виробництва ряжанки застосовують молоко незбиране кислотністю 19 °Т і вершки відповідно до чинних стандартів або ТУ. Виготовляють її з пастеризованої суміші молока й вершків, виготовлених резервуарним або термостатним способом. Суміш пастеризують при 95 – 99 °С у ванні тривалої пастеризації і пряжать за такої самої температури впродовж 2–3 год., аж поки суміш набуде буруватого кольору. Внаслідок зміни білків молока продукт набуває солодкувато-пряного «горіхового» присмаку.

Після пастеризації і витримки в сорочку ванни подають розсіл або охолоджену воду і постійно перемішують, потім швидко охолоджують до температури 43 – 45 °С і негайно заквашують закваскою, приготовленою на чистих культурах термофільних рас молочнокислого стрептокока. Вносять 5% закваски від загальної маси суміші. Кислотність закваски 80 – 85 °Т.

Ряжанку розливають у ємкості різного об’єму. Це роблять швидко, щоб суміш не охолола. Під час розливання суміш безперервно перемішують. Розлиту і закупорену в місткості ряжанку подають у термостат для сквашування за температури
40 – 45 °С.

Сквашування триває 5–6 год., до утворення згустку і досягнення кислотності 80-85 °Т. Після сквашування ряжанку охолоджують і зберігають за температури 8 °С.

5.4 Технологія виробництва ацидофільного молока

Ацидофільне молоко виготовляють із незбираного або знежиреного пастеризованого молока сквашуванням закваскою, приготовленою на чистих культурах ацидофільної палички, молочнокислого стрептокока. У результаті застосування у складі закваски ацидофільної палички продукти мають лікувальні властивості та специфічну консистенцію. Залежно від вмісту жиру ацидофільне молоко поділяють на жирне з незбираного молока та нежирне – із знежиреного.

В ацидофільне молоко дозволяється додавати цукор, мед натуральний бджолиний з чистим смаком і без сторонніх домішок, ароматичні речовини. Для виробництва ацидофільних продуктів застосовують молоко свіже незбиране або знежирене з кислотністю не вище 19 °Т, молоко незбиране сухе або знежирене сухе розпилювального сушіння вищого сорту. Ацидофільне молоко можна виробляти двома способами: термостатним і резервуарним.

Відбір, сортування, обробку, пастеризацію і охолодження молока незалежно від способу виробництва здійснюють так само, як і у виробництві кефіру чи простокваші. Молоко пастеризують при 85 – 87 °С з витримуванням 5 – 10 хв. або при 90 – 92 °С з витримуванням 2 – 3 хв. За термостатного способу виробництва ацидофільного молока пастеризоване молоко охолоджують до 30 – 35 °С і негайно заквашують закваскою, виготовленою на чистих культурах ацидофільної палички, вносячи її 5% від маси заквашуваного молока. Перед внесенням закваску добре розмішують.

Після внесення закваски суміш старанно вимішують, щоб закваска рівномірно розподілилася по всій масі. Далі, запобігаючи охолодженню, молоко розливають у ємкості й закупорюють. Тару із заквашеним молоком ставлять у термостат з температурою 30 – 35 °С і витримують 5–6 год. до утворення згустку з кислотністю не вище 80 °Т. Сквашене молоко з термостата переносять у холодильну камеру, де охолоджують і зберігають за температури не вище 8 °С.

Виробляючи ацидофільне молоко резервуарним способом, незбиране молоко гомогенізують під тиском 12,5 – 17,5 МПа, тоді як при виробництві термостатним способом гомогенізація не обов’язкова.

При виготовленні ацидофільного молока резервуарним способом заквашують і сквашують молоко в резервуарах (танках), які герметично закриваються і обладнані механічною мішалкою. Молоко заквашують негайно після охолодження. Сквашують його також при 30 – 35 °С і такою ж кількістю (5%) закваски.

Якщо наповнення танка охолодженим молоком, підготовленим до сквашування, триває понад 30 хв., закваску вносять у потоці. Після цього молоко добре перемішують і сквашують до утворення досить щільного згустку і досягнення кислотності 80 °Т.

Після сквашування згусток перемішують приводною мішалкою доти, поки продукт не стане однорідним і не набуде в’язкої консистенції.

Охолоджують згусток так само, як і кефір при виробництві його резервуарним способом. Охолодженням доводять його температуру до 3 – 8 °С і розливають у тару. Не допускається розливання ацидофільного молока з надмірно густою і в’язкою, слизуватою консистенцією, а також крупинками і грудочками згустку. Готовий продукт ставлять у ящики і відправляють у холодильну камеру.

Ацидофілія. Кисломолочний продукт, виготовлений з пастеризованого незбираного молока або із знежиреного, сквашуваного закваскою, приготовленою на чистих культурах ацидофільної палички молочнокислих стрептококів і кефірних грибків. Ацидофілін виробляють жирний, жирний солодкий, нежирний, нежирний солодкий. Для цього використовують молоко коров’яче незбиране або знежирене з кислотністю 19 °Т; незбиране сухе розпилювального сушіння вищого сорту; знежирене сухе розпилювального сушіння; вершки жирністю не вище 30% і кислотністю у плазмі 24 °Т; цукор-пісок, закваску. Сировина має відповідати вимогам чинних стандартів і технічних умов.

Виготовляють ацидофілін термостатним або резервуарним способом. За термостатного способу нормалізоване молоко пастеризують при 85 – 87 °С з витримуванням 5 – 10 хв. або при 90 – 92 °С впродовж 2 – 3 хв.; охолоджують до 30 – 35 °С. Закваску вносять у кількості 5%, безперервно помішуючи її.

Відразу після заквашування молоко, перемішуючи, розливають, закупорюють і ставлять у ящики і негайно відправляють у термостат для сквашування при 30 – 35 °С. Сквашування триває 6–8 год. до утворення згустку кислотністю 70 °Т.

Сквашений ацидофілін передають у холодильну камеру для охолодження до температури не вище 6 °С, зберігають за такої температури не більш як 36 год. з часу випуску, в тому числі на підприємстві не більш як 18 год.

Виготовляючи ацидофілін резервуарним способом, теплову обробку сировини проводять так само, як і при термостатному. Гомогенізують під тиском 12,5 – 17,5 МПа.

Охолоджене до 30 – 35 °С молоко негайно заквашують. Закваску (5%) вносять водночас або перед подачею молока, весь час розмішуючи суміш. Через 15 хв. після заповнення резервуара перемішування припиняють. Сквашування триває 6–8 год. до утворення згустку кислотністю 75 – 80 °Т.

По закінченні сквашування ацидофілін охолоджують до температури 20 – 25 °С, подаючи воду температурою 1 – 2 °С в міжстінний простір. Через 30 – 60 хв. після подавання води вмикають мішалку і перемішують масу перший раз. Це може тривати 15–40 хв. залежно від щільності згустку. Коли згусток досягне нормальної консистенції, перемішування припиняють на 20 – 40 хв. Далі перемішують, періодично вмикаючи мішалку на 5 – 15 хв. через кожні 40 – 60 хв.

Сквашуючи ацидофілін в одностінних танках, його перемішують до однорідної консистенції, поки згусток не набуде кислотності 80 °Т. Охолоджують до температури 20 – 25 °С у потоці на пластинчасто-охолоджувальних установках. За цієї температури розливають, закупорюють і направляють у холодильну камеру для охолодження до 6 °С.

 5.5 Технологія виробництва сметани

 Сметану виготовляють із пастеризованих вершків, сквашених закваскою, приготовленою на чистих культурах молочнокислих стрептококів. У виробництві сметани використовують свіже коров’яче молоко кислотністю не вище
19 °Т, вершки кислотністю у плазмі не вище 26 °Т і жирністю для сметани 30%-ї жирності не нижче 30,5%, а для сметани 36%-ї – не нижче 36,5%.

Якість сировини, яку використовують для виробництва сметани, має відповідати вимогам чинних стандартів і технічних умов.

Сметану 10 – 15 – 20 – 25 і 30%-ї жирності виготовляють резервуарним і термостатним способами, а також за прискореною технологією. Сметана різних видів різниться не тільки вмістом жиру, а й іншими властивостями. Якщо у формуванні структури і консистенції сметани 30%-ї жирності основну роль відіграє молочний жир, то міцність структури і консистенції сметани 20%-ї жирності значною мірою залежить від вмісту СЗМЗ і переважно від білка. Для одержання смачної, достатньо густої консистенції сметани 20%-ї жирності потрібна високої якості сировина. Це молоко густиною не нижче 1,028 г/см3 з масовою часткою білка не нижче 3%. СЗМЗ у молоці має бути не менш як 8,5%, а у вершках – не менш як 7,2%. Сировина для сметани повинна мати високу термостійкість білків.

Особливості технологічного процесу виробництва сметани резервуарним способом полягають у тому, що молоко сепарують відповідно до технологічних вимог та інструкції з експлуатації сепараторів. Вершковий гвинт сепаратора слід відрегулювати так, щоб масова частка жиру у вершках становила 15 – 20 – 36%.

Залежно від потрібної масової частки жиру сметани, яку треба виготовити, вершки нормалізують незбираним молоком, знежиреним молоком, маслянкою, яка є продуктом виробництва солодко-вершкового масла, вершків.

Потрібну жирність нормалізованих вершків встановлюють з урахуванням об’ємної частки закваски, яку вносять, і виду молока, на якому вона виготовлена (незбиране, знежирене). Жирність нормалізованих вершків з урахуванням наступного внесення закваски визначають за формулою

де Жг.пр – жирність готового продукту, кг;

     Жз – жирність закваски, %;

    а – густина вершків, °А.

Нормалізовані вершки гомогенізують за температури 60–85 °С. Для продукту більш однорідної густої консистенції рекомендується проводити гомогенізацію за температури пастеризації. У виробництві сметани 10 – 15%-ї жирності гомогенізації піддають усю масу нормалізованих вершків, 25 і 30%-ї жирності – тільки частину вершків.

Для сметани 25%-ї жирності об’ємна частка вершків, які направляються на гомогенізацію, може становити 70 – 80% їх загального об’єму, а для сметани 30%-ї жирності 50 – 70%.

Залежно від масової частки жиру гомогенізацію проводять, дотримуючись такого тиску: для сметани 10, 15 і 20%-ї жирності – 8 –12 МПа; 25%-ї жирності – 7 – 11 МПа, 30%-ї жирності – 7 –10 МПа. Гомогенізовані вершки пастеризують за температури 86 ± 2 °С з витримуванням 2 – 10 хв. або 94 ± 2 °С з витримуванням 20 с.

Якщо гомогенізатора немає, для отримання сметани такої ж консистенції у виробництві сметани всіх видів допускається фізичне визрівання вершків. Для цього їх після пастеризації охолоджують до 4 ± 2 °С, витримують за цієї температури 1–2 год., потім повільно підігрівають до температури заквашування 25 –27 °С, не вище 30 °С.

Підігрівають вершки після фізичного визрівання до температури заквашування 26 – 30 °С обережно, подаючи в сорочку резервуара воду з температурою не вище 32 °С. Пастеризовані, гомогенізовані вершки охолоджують до температури заквашування і направляють в резервуар для сквашування.

Процес заквашування і сквашування вершків відбувається у резервуарах, які мають охолоджуючі сорочки і мішалки, розраховані на перемішування продукту підвищеної густини.

У виробництві сметани використовують закваску, виготовлену на мезофільних і термофільних молочнокислих стрептококах. Температура заквашування 30 ± 2 °С.

Для виготовлення сметани 10 і 15%-ї жирності рекомендується використовувати закваску або бакконцентрати, які утворюють в’язкий згусток.

Перед внесенням у вершки закваску ретельно перемішують до однорідної консистенції. Подають її у вершки самопливом або насосом будь-якої марки одночасно з подачею вершків або відразу після наповнення резервуара вершками.

Для виготовлення сметани 15%-ї жирності допускається внесення у заквашені вершки розчину сичужного порошку або харчового пепсину чи ферментного препарату. Масова частка ферменту залежно від його активності становить 0,001 – 0,01 г на 1 т вершків. Фермент завчасно розчиняють в 100–150 мл кип’яченої (36 ± 2 °С) води. Водний розчин його змішують з 10 – 15 л закваски або теплого пастеризованого молока і витримують 20 – 30 хв., періодично перемішуючи.

Заквашені вершки з температурою 16–32 °С направляють на фасування самопливом трубопроводами діаметром не менш як 50 мм при мінімально допустимому перепаді рівня висоти. Допускається подача заквашених вершків насосом об’ємного типу.

Для витіснення заквашених вершків з резервуарів, що оснащені відповідним запобіжним обладнанням, можна застосовувати стиснене очищене повітря під тиском 0,05 ± 0,02 МПа. Тривалість фасування заквашених вершків із однієї ємкості – не більше 4 год. за температури не нижче 16 °С.

У виробництві сметани термостатним способом заквашені вершки розливають у споживчу тару, перемішуючи їх при цьому через кожні 30 – 40 хв. упродовж 3 – 5 хв. Тривалість розливу заквашених вершків із однієї ємкості не повинна перевищувати 2 год.

Після пакування і маркування заквашені вершки вміщують у термостатну камеру і сквашують за тієї самої температури і до досягнення таких самих значень титрованої кислотності згустку, як і за резервуарного способу.

Сметану охолоджують у холодильних камерах до температури 4 ± 2 °С. Одночасно з охолодженням відбувається визрівання її, тобто вона набуває специфічного аромату і густої консистенції. Після охолодження і визрівання сметани технологічний процес вважається закінченим – продукт готовий до реалізації.

Температура охолодження і визрівання сметани 4 – 6 °С упродовж 6–12 год.

Термін придатності сметани – 7 діб.

Прискорений спосіб виробництва сметани охоплює такі технологічні процеси (рисунок 4).      

Рисунок 4 – Схема технологічного процесу виробництва сметани прискореним способом

Приймання і зберігання сировини, підготовку сировини, приготування суміші, нормалізацію, пастеризацію, гомогенізацію здійснюють за загальною технологією. Охолоджують вершки до 38 – 40°С.

У пастеризовані, гомогенізовані вершки, температура яких 38-40°С, вносять виробничу закваску для сметани або бакконцентрат. Об’ємна частка виробничої закваски становить 5% від об’єму вершків.

Закваску подають у вершки в потоці або відразу після наповнення резервуара. Заквашені вершки перемішують упродовж 10-15 хв. і залишають у спокої для сквашування. Допускається перемішування протягом 2-3 хв. у перші години сквашування. Вершки сквашують за температури 38-40°С до утворення згустку кислотністю 45-50°Т. Тривалість процесу сквашування не повинна перевищувати 6 год.

Після закінчення процесу сквашування вершки перемішують протягом 3-5 хв. і направляють на розлив. Тривалість розливу – не більш як 2 год.

Охолодження та дозрівання сметани відбуваються так само, як в описаному вище процесі.

5.6 Технологія виробництва кисломолочного сиру

Кисломолочний сир – це традиційний білковий кисломолочний продукт, який має високі харчові і лікувально-дієтичні властивості. Його виготовляють сквашуванням пастеризованого незбираного і знежиреного молока та вилученням із одержаного згустку частини сироватки.

Кисломолочний сир із непастеризованого молока можна використовувати тільки для виготовлення виробів, які підлягають обов’язковій термічній обробці (вареники, сирники, тощо), а також для виробництва плавлених сирів.

Основні показники, за якими нормується продукт, наведено в таблиці 2.

Таблиця 2 – Норми показників кисломолочного сиру

Кисломолочний сир Масова частка, %, не менше Кислотність, °Т,
не більше
жиру вологи сахарози
Жирний 19 65,0 225
Напівжирний 9 73,0 240
Нежирний 80,0 270
Селянський 5 74,0 200
Столовий 2 76,0 220
М’який дієтичний
11%-ї жирності 11 73,0 210
4%-ї жирності 4 77,0 220
нежирний 79,0 220
Плодово-ягідний
11%-ї жирності 11 64,0 10 180
9%-ї жирності 9 66,0 10 180
4%-ї жирності 4 69,0 10 190
нежирний 72,0 10 200

Основною операцією у виробництві кисломолочного сиру є сквашування молока, яке викликає коагуляцію білків і утворення згустку. Існує два основних способи коагуляції: кислотний і кислотно-сичуговий.

За кислотного способу коагуляція казеїну відбувається внаслідок молочнокислого бродіння. Утворений згусток має добру консистенцію, але при виробництві жирного кисломолочного сиру він важче звільняється від сироватки. Тому раніше кислотним способом виробляли тільки нежирний кисломолочний сир. Наразі, поряд з новими прийомами обробки згустку цей спосіб як економічно найвигідніший використовують також у виробництві жирного і напівжирного кисломолочного сиру.

За кислотно-сичужного способу коагуляція казеїну і утворення згустку відбуваються під дією молочної кислоти і сичужного ферменту, або пепсину. Сичужний фермент посилює процес синерезису в згустку, в результаті чого поліпшується виділення ним сироватки.

Жирний і напівжирний кисломолочний сир, незалежно від методу коагуляції білка, на підприємствах виробляють традиційним або роздільним способом.

Виробництво кисломолочного сиру традиційним способом. Технологічний процес виготовлення жирного і напівжирного кисломолочного сиру з кислотною або кислотно-сичуговою коагуляцією білків за цього способу виробництва складається з таких операцій (рисунок 5).

На виробництво кисломолочного сиру направляють доброякісне молоко кислотністю не більше 20 °Т, яке потрібно підготувати до заквашування. Для цього молоко нормалізують за вмістом жиру, очищують від механічних домішок, пастеризують і охолоджують до температури заквашування.

Рисунок 5 – Схема виробництва кисломолочного сиру традиційним способом

Шляхом нормалізації молока встановлюють необхідне співвідношення між масовою долею жиру і білку в перероблюваній суміші, що забезпечує одержання стандартного за складом кисломолочного сиру.

Схему технологічної лінії виробництва кисломолочного сиру традиційним способом наведено на рисунку 6.

Розрахунки щодо нормалізації молока ведуть з урахуванням вмісту в ньому білка:

де k = 1,5…1,6 – для сиру 9% жирності;

k = 0,27…0,28 – для сиру 5% жирності.

Нормалізоване молоко очищують від механічних домішок і направляють на пастеризацію.

Рисунок 6 – Схема технологічної лінії виробництва кисломолочного сиру традиційним способом:
1 – ємкість для нормалізованого молока; 2 – насос; 3 – вирівнювальний бак; 4 – пластинчаста пастеризаційно-охолоджувальна установка; 5 – сепаратор-нормалізатор; 6 – сирна ванна; 7 – прес-візок; 8 – охолоджувач сиру; 9 – автомат для фасування та пакування сиру

Режим пастеризації молока впливає на консистенцію одержаного при заквашуванні згустку. З підвищенням температури пастеризації щільність згустку збільшується, але одночасно з цим зростає і його здатність втрачати вологу, що утруднює видалення з нього сироватки. Через це при виготовленні кисломолочного сиру молоко пастеризують за температури 78 ± 2 °С з витримуванням 15 – 20 с. Цей режим вважається достатнім для знищення мікрофлори в нормалізованій суміші і одержання згустку, зручного для подальшої обробки.

Пастеризовану суміш охолоджують до температури заквашування 28-30°С у теплу і 30-32°С у холодну пору року. Заквашування і сквашування суміші відбувається у спеціальних двостінних ваннах для виготовлення сиру. Для зручності в обслуговуванні їх монтують на площадках.

При виробництві кисломолочного сиру кислотно-сичужним способом в охолоджену до температури заквашування суміш вносять 1-5% закваски, виготовленої на чистих культурах мезофільного молочнокислого стрептококу. Ретельно перемішане молоко витримують протягом 2-3 год. до досягнення ним кислотності 32-5 °Т. Після цього в нього вносять 40%-й розчин кальцію хлориду з розрахунку 400 г безводної солі на 1т молока. Сичужний фермент або пепсин вносять у вигляді 1%-го розчину з розрахунку 1 г ферменту на 1 т молока. Розчин сичужного ферменту готують на кип’яченій і охолодженій до 35 °С воді. Розчин пепсину для підвищення його активності готують на кислій освітленій сироватці за температури 36 ± 2 °С за 5 – 8 год до застосування.

Внесення сичужного ферменту неодночасно із закваскою дає змогу в перші 2–3 год. після заквашування перемішувати молоко через кожні 30-40 хв., що запобігає відстоюванню жиру. Крім того, підвищення кислотності молока в процесі витримування посилює активність внесеного сичужного ферменту, а це поліпшує якість згустку.

Для скорочення тривалості сквашування молока можна використовувати закваску, яка складається із мезофільних і термофільних молочнокислих стрептококів у співвідношенні 1:1 в кількості 5% від маси молока. Температуру сквашування при цьому підвищують у теплий період року до 35 ± 1 °С. Тривалість сквашування молока скорочується до 4-5 год., а виділення сироватки із згустку відбувається інтенсивніше.

Для зменшення трудомісткості процесу виробництва кисломолочного сиру замість ванн використовують сировиготовлювачі. Пресувальні ванни за допомогою гідравлічного приводу можуть підніматися вгору або опускатися донизу майже до зіткнення з дном ванни для сквашування.

Сир при використанні цього обладнання виготовляють, як правило, кислотно-сичужним способом.

Приготовлене для заквашування молоко надходить у ванни, де в нього вносять закваску, розчини кальцію хлориду і сичужного ферменту, і залишають для сквашування. Одержаний згусток розрізають ножем, який входить у комплект сировиготовлювача, на кубики з довжиною ребра 20 мм і залишають у спокої на 30-40 хв. За цей час із згустку виділяється значна кількість сироватки, яку відбірником видаляють із ванни. Попереднє видалення сироватки закріплює згусток і підвищує ефективність його пресування.

Після часткового зливу сироватки перфоровану ванну за допомогою гідравлічного приводу опускають униз. Швидкість занурення пресувальної ванни у згусток встановлюють залежно від якості згустку і виду кисломолочного сиру. При пресуванні згустку, особливо в перший період, слід занурювати його у ванну з найменшою швидкістю, інакше частинки згустку будуть дуже подрібнюватись, що збільшить відхід білка в сироватку.

Пресувати нежирний згусток треба з більшою швидкістю занурення ванни, ніж жирного.

Сироватка, яка виділяється під час пресування, проходить крізь фільтрувальну тканину, перфоровану поверхню ванни, збирається всередині цієї пресувальної ванни, звідки через кожні 15 –20 хв. відкачується насосом.

Залежно від виду продукту, який виготовляється, тривалість пресування різна: для кисломолочного сиру жирного вона становить не більш як 4 год., напівжирного – не більш як 3 год., нежирного – не більш як 2 год.

Після закінчення пресування перфоровану ванну піднімають і готовий продукт через люк у нижній ванні відвантажують у візок, який підйомником подається угору і перевертається над бункером охолоджувача. Кисломолочний сир, виготовлений у сировиготовлювачі, має високу якість і специфічну шарувату структуру.

Виробництво кисломолочного сиру в таких сировиготовлювачах має певні переваги перед традиційним способом виготовлення. Оскільки пресування кисломолочного сиру відбувається у ваннах для сквашування, немає потреби в громіздких прес-візках, а це дає економію виробничих площ. При цьому знижуються затрати ручної праці на самопресування і пресування кисломолочного сиру. Відпадає потреба і в мішках для розливу згустку. Це не тільки полегшує працю, а й скорочує чисельність робітників, у 4 рази зменшує витрати фільтрувальної тканини, а також зменшує втрати кисломолочного сиру, які виникали внаслідок прилипання його до поверхні мішків.

Ванни-вставки. Нині досить широко використовується прогресивний спосіб виробництва кисломолочного сиру з використанням ванн-вставок. Він полягає у тому, що видалення сироватки із згустку, а також охолодження кисломолочного сиру відбуваються у перфорованих ваннах–вставках, які переміщуються по горизонталі і вертикалі за допомогою тельферів. При цьому кисломолочний сир виробляють з використанням кислотної коагуляції білків молока. Кисломолочний сир за масовою часткою жиру може бути 9%-ї жирності, 5%-ї і нежирний.

Схему технологічної лінії виробництва кисломолочного сиру з використанням ванн-вставок наведено на рисунку 7.

Нормалізовану суміш пастеризують за температури 78 ± 2 °С з витримуванням 15 – 20 с, охолоджують до температури сквашування і направляють у сирні ванни з попередньо вставленими сітками, які зроблені з перфорованого металу. Ці ванни-вставки за допомогою тельфера можуть підніматися із ванни або повністю занурюватись у неї.

Рисунок 7 – Схема технологічної лінії виробництва кисломолочного сиру з використанням ванн-вставок:

1 – перфорована ванна-вставка; 2 – місткість для молока і сироватки; 3, 5, 12 – насоси; 4 – охолоджувальна установка пластинчастого типу для сироватки; 6 – місткість для сироватки; 7 – ванна для сквашування молока; 5 – жолоб для сироватки; 9 – ванна для охолодження сиру; 10 – перекидач ванни-вставки; 11 – бункер для сиру

Заквашують нормалізовану суміш у холодний період року за температури 28 – 32 °С, у теплий період року за температури 24 –30 °С. Закваску, приготовлену на чистих культурах мезофільного молочнокислого стрептокока кислотністю 190 °Т, вносять у кількості від 1 до 5%. Після цього суміш перемішують протягом 5–10 хв., потім повторно через 1 год., після чого суміш залишають у спокої до утворення згустку. У момент готовності згусток має в міру щільну консистенцію і кислотність його досягає 75 – 80 °Т. Тривалість сквашування суміші триває 8–12 год.

З метою збільшення швидкості обертання сирних ванн можна попередньо підквашувати нормалізовану суміш. Для цього підготовлену до заквашування суміш спочатку направляють у ємкість, де в неї вносять потрібну кількість закваски, потім витримують там до досягнення кислотності 35 – 40 °Т, після чого суміш направляють у ванни.

У результаті попереднього підквашування суміші згусток у ваннах утворюється на кілька годин швидше.

Для прискорення виділення сироватки із згустку його підігрівають, для чого в міжстінний простір ванни направляють пар або гарячу воду. Щоб уникнути перегріву згустку, особливо у тій частини ванни, яка стикається з обігріваючою поверхнею, підігрів проводиться повільно і при регулярному перемішуванні. Підігрівають згусток до 40 – 45 °С, а сироватка, яка від нього відокремилась, повинна мати температуру 50 – 55 °С. Нагрітий згусток для кращого обезводнення витримують 20 – 30 хв., після чого в міжстінний простір ванни негайно подають холодну воду, щоб затримати наростання кислотності в продукті.

Тривалість нагрівання згустку, включаючи і час витримування, становить не більш як 2 год. Потім за допомогою тельфера із сирної ванни піднімають перфоровану ванну-вставку і тримають її над ванною. Відбувається самопресування кисломолочного сиру. Під його вагою (вихід із однієї ванни – близько 400 кг) сироватка швидко відокремлюється. Тривалість її видалення із ванни-вставки – всього 5–10 хв. Після самопресування кисломолочний сир негайно надходить на охолодження.

Для охолодження сиру використовують свіжу сирну сироватку, яку завчасно пастеризують за температури 78 ± 2 °С і охолоджують до температури не більш як 5 °С. Контролюється титр кишкової палички сироватки, який має бути не менш як 0,1 мл.

Охолодженою сироваткою заповнюють одну із сирних ванн, в яку за допомогою тельфера занурюють ванну-вставку із кисломолочним сиром. Щоб охолодження відбувалося інтенсивніше, сироватка постійно циркулює через охолоджувач, де її температура знижується до 1 – 5 °С. У процесі охолоджування сир у ванні кілька разів ретельно перемішують. Тривалість охолодження кисломолочного сиру в сироватці становить 15 – 25 хв. За цей час він охолоджується до температури не вище 15 °С. Однієї ванни підготовленої сироватки достатньо для охолодження 2–3 ванн-вставок із кисломолочним сиром. Якщо кількість ванн більша, в сироватці може змінитися титр кишкової палички. Тому після охолодження 2–3 ванн із сиром сироватку, якою проводять охолодження, замінюють свіжою. Ванну для охолодження треба спочатку вимити і продезінфікувати.

Перфоровану ванну-вставку з охолодженим кисломолочним сиром за допомогою тельфера піднімають і сироватка з неї впродовж 15 – 20 хв. стікає у ванну для охолодження. За цей час у холодному продукті забезпечується стандартний вміст вологи.

Після визначення у сирі масової частки жиру і вологи його направляють на фасування. Для цього за допомогою тельфера перфоровану ванну-вставку переміщують у перекидне обладнання, встановлене над бункером. За допомогою цього обладнання кисломолочний сир із ванни-вставки подається у бункер, з якого шнеками – на фасування. При фасуванні в дрібну тару шнек просуває кисломолочний сир до поршневого насосу, який подає його на фасувальний автомат.

Фасований кисломолочний сир надходить у холодильну камеру для охолодження. Після чого, коли його температура становитиме не більше 8 °С, він готовий до реалізації.

Із описаного процесу було вилучено такі трудомісткі операції, які виконувались вручну: наповнення мішечків згустком, пресування у них, викладання кисломолочного сиру з мішечків. Скоротилися затрати праці на технологічні і транспортні операції. Тому затрати часу на виготовлення 1 т кисломолочного сиру зменшилися майже вдвічі. Цим способом можна виробляти кисломолочний сир з нижчою кислотністю, меншим бактеріальним обсіменінням і він, як правило, більш стійкій при зберіганні. Кислотність такого сиру не перевищує 190 °Т, що значно поліпшує його смакові якості.

Механізована лінія із зневоднення згустку в потоці. Використовуючи кислотну коагуляцію білків молока, на цій лінії виготовляють кисломолочний сир з масовою часткою жиру 9%, а також селянський і нежирний. Схему технологічної лінії Я9–ОПТ виробництва сиру із зневодненням згустку в потоці наведено на рисунку 8.

 

Рисунок 8 – Схема технологічної лінії виробництва сиру із зневодненням згустку в потоці:

1 – місткість для нормалізованої суміші; 2, 9 – насоси; 3 – пластинчаста пастеризаційно-охолоджувальна установка; 4 – сепаратор – молокоочисник; 5 – гомогенізатор; 6 – місткість для сквашування молока; 7 – насос для згустку; 8 – теплообмінник; 10 – місткість для сироватки; 11– зневоднювач згустку; 12 – охолоджувач сиру; 13 – візок для сиру; 14 – піднімач для візків; 15 – автомат для видалення сиру

Усі технологічні операції з приймання сировини і нормалізованої суміші здійснюються традиційним способом. Нормалізована суміш подається у пастеризаційно-охолоджувальну установку пластинчастого типу, де в секції рекуперації нагрівається до 55-65°С і спрямовується у сепаратор-молокоочисник, а потім – у гомогенізатор.

На механізованій лінії вперше розпочато виробництво кисломолочного сиру із гомогенізованої суміші. Встановлено, що сирний згусток із гомогенізованого молока краще утримує жир, у результаті при обробці згустку в 3-5 разів зменшується відхід жиру в сироватку порівняно з обробкою згустку з негомогенізованого молока.

При виготовленні кисломолочного сиру із гомогенізованого молока сироватка містить всього 0,05-0,1% жиру. Гомогенізація нормалізованої суміші для кисломолочного сиру відбувається за температури 55-65°С і тиску 12,5 МПа, після чого суміш надходить на пастеризацію.

Найбільш оптимальною для пастеризації суміші при виробництві кисломолочного сиру на механізованій лінії є температура 90 – 92 °С з витримуванням 20 с. При цьому утворюється сир м’якої консистенції, близької до традиційної, і з необхідним вмістом вологи. Якщо суміш пастеризувати за звичайного режиму (78 – 80 °С з витримуванням 15–20 с), то кисломолочний сир матиме знижену вологу. Крім того, високотемпературний режим пастеризації зумовлює у молоці часткову денатурацію сироваткових білків, які коагулюють разом з казеїном, що збільшує вихід кисломолочного сиру на 5 – 15%.

Пастеризовану суміш охолоджують до температури заквашування, яка для теплого періоду року становить 24 – 28 °С, для холодного 26 – 30 °С. У ємкості з підготовленою сумішшю вносять закваску в кількості 1 – 3% від маси молока, яка приготовлена на чистих культурах мезофільних молочнокислих стрептококів: Str. iactis, Str. cremoris, Str. acetoinicus.

Сквашування суміші триває не більше 10 год. Готовий згусток має рН 4,5 – 4,7, що відповідає кислотності 75 – 90 °Т. Одержаний згусток перемішують упродовж 2 – 5 хв. (більш тривале перемішування збільшує втрати сухих речовин з сироваткою) і гвинтовим насосом подають в апарат теплової обробки. Він являє собою теплообмінник трубчастого типу, який складається із секцій підігріву, витримування і охолодження, кожна з яких має теплову сорочку.

У секції підігріву за 2 – 2,5 хв. згусток для виготовлення кисломолочного сиру 9%-ї жирності підігрівається до 48 – 54 °С, для селянського – до 46 – 52 °С і для нежирного – до 42 – 50 °С. Підігрітий згусток витримується у спеціальній секції впродовж 1 – 1,5 хв. і надходить у секцію охолодження. Тут, щоб запобігти утворенню згустку грубої консистенції, згусток для кисломолочного сиру напівжирного і селянського охолоджується до 30 – 40 °С, для нежирного – до 25 – 35 °С. При нагріванні і витримці згустку надалі підвищується явище синерезису, виділяється значна кількість сироватки і частинки згустку набувають потрібної міцності. Змінюючи температуру згустку можна регулювати вміст води у кисломолочному сирі.

Від виділеної сироватки згусток відокремлюють у циліндричному зневоднювачі. Барабан останнього, обтягнутий фільтрувальною лавсановою тканиною, обертається з частотою 1 об/хв. Процес зневоднення відбувається самопресуванням, сироватка виводиться крізь фільтрувальну тканину, збирається у спеціальні ємкості, звідки відкачується насосом. Вміст вологи в кисломолочному сирі залежить від тривалості обробки сирного згустку і регулюється зміною кута нахилу барабана зневоднювача.

Одержаний кисломолочний сир під тиском згустку, який знову надходить із зневоднювача, спрямовується на охолодження. Для зручності надходження кисломолочного сиру на охолодження зневоднювач монтується вище охолоджувача. Охолоджений кисломолочний сир за допомогою візків і підіймача надходить у фасувальний апарат. Готовий продукт спрямовується у камеру зберігання, де він охолоджується до температури не вище 8 °С.

Вироблений на механізованій лінії кисломолочний сир м’який, розсипчастий, може бути неоднорідним, з наявністю м’якої крупинчастості. Для нежирного кисломолочного сиру допускається незначне виділення сироватки. На лінії впроваджені комплексна механізація і автоматизація технологічного процесу, автоматизований контроль і регулювання температури води, яка подається для підігрівання згустку, контроль рН згустку і готового кисломолочного сиру в окремих пробах, дистанційне регулювання продуктивності насоса для подачі згустку і т. ін. Механізована лінія забезпечує більш повний збір сироватки при виробництві кисломолочного сиру, який досягає 82%, тоді як за традиційного способу – 75%.

5.7 Технологія виробництва сиркових виробів

До цієї групи молочної продукції належать сирки, креми, пасти, які виготовляються із кисломолочного сиру з додаванням смакових і ароматичних наповнювачів. Як смакові і ароматичні наповнювачі і добавки застосовують цукор, мед, рафіновану пудру, варення, джеми, сиропи, цукати, какао-порошок, горіхи тощо.

Технологічний процес виробництва сиркових виробів складається із послідовно виконуваних операцій: приймання і підготовка сировини, приготування замісу, фасування, пакування, маркування і зберігання готового продукту перед реалізацією. Після приймання і оцінки якості сировини та компонентів проводять їх підготовку. Для одержання кисломолочного сиру ніжної консистенції без крупинок його завчасно перетирають на вальцювальній машині, колоїдному млині та інших подрібнювачах.

Кисломолочний сир, який виробляється на лініях Я9–ОПТ, використовують відразу на сиркові вироби. Його змішують із цукром і смаковими та ароматичними наповнювачами, витримують упродовж 15 хв. для розчинення цукру і подрібнюють. У подрібнену масу додають родзинки, горіхи, цукати. Сиркові торти і глазуровані сирки виготовляють тільки із свіжого кисломолочного сиру з масовою часткою жиру 18% і вологи 55, 56 і 63%, а також із м’якого дієтичного нежирного кисломолочного сиру з масовою часткою вологи 70%.

Глазуровані сирки виробляють із кисломолочного сиру зниженої вологості за рецептурою. Як смакові і ароматичні наповнювачі використовують ванілін, цукати, лимон, кофе, какао. Маса кожного сирка до глазурування становить 40 г, а після – 50 г. Технологічний процес виготовлення глазурованих сирків складається із таких операцій: приймання і підготовка сировини, приготування замісу, формування, завчасне заморожування, приготування глазурі, глазурування, загортання і пакування. Особливістю виробництва сирків є їх попереднє заморожування (перед глазуруванням або після нього). Залежно від послідовності виконання цієї операції сирки виробляють на обладнанні, яке призначене для виробництва мороженого ескімо або на потокових лініях.

Приймання, підготовка сировини і приготування замісу для глазурованих сирків здійснюється так, як і для всіх сиркових виробів. У виробництві глазурованих сирків із попереднім заморожуванням підготовлену сиркову масу вивантажують із мішалки у шприц, який дозує масу в чашечки ескімо-генератора. Чашечки мають вигляд усіченого конуса. Після заповнення сирковою масою чашечки закривають кришечками із шпильками. При закриванні форми шпильки потрапляють у центр чашечки. Закриті форми з продуктом пересуваються в ескімо-генераторі, занурюються у розсіл (температура 18-30°С), де заморожуються, а потім – у ванну з гарячою водою.

Після цього кришку із замороженими сирками виймають з форми, заморожені сирки опускають у глазур з температурою
30 ± 2 °С. Для зняття готових сирків із шпильок на кришку подають напругу 12 В, і сирки потрапляють на пакувальний стіл, де їх загортають і укладають у ящики.

Глазуровані сирки, виготовлені на потокових лініях без заморожування перед глазуруванням, мають прямокутну або циліндричну форму з невеликим зрізом по довжині. Їх довжина 60,2 мм, а діаметр 28-30 мм. Підготовлена сиркова маса температурою 7 ± 2 °С завантажується у дозувально-формувальну машину. Сформовані сирки надходять конвеєром у глазурувальну машину, де вони покриваються зверху шоколадною глазур’ю. Нижня частина сирків глазурується за допомогою обертових валиків глазурувальної машини.

Температура глазурі, приготовленої на маслі какао, 38 ± 3 °С, кондитерському жирі 40 ± 3 °С. Залишки глазурі здуваються з сирків струменем теплого повітря у глазурувальній машині. Після глазурування сирки конвеєром надходять у холодильну шафу, температура повітря у якій –1…+1 °С, де глазур застигає, а звідти – в загортальний напівавтомат. Загорнуті у фольгу сирки укладають у коробки.

Глазур надходить на молочні заводи в готовому вигляді з кондитерських фабрик, а на заводах її розплавляють і додають до неї потрібну кількість жиру. При виробництві сирків у шоколаді до шоколадної глазурі додають масло какао.

Технологічний процес виробництва сиркових кремів такий, як і всіх сиркових виробів. Допоміжною є операція подрібнення підготовленої маси на колоїдному млинку для зменшення її в’язкості і поліпшення текучості. Подрібнену масу охолоджують до температури 10 ± 2 °С і направляють на фасування і пакування.

При виробництві сирної пасти кисломолочний сир завантажують у мішалку, а потім додають наповнювачі за рецептурою залежно від виду готового продукту. Це можуть бути вершки чи суміш желатину з вершками. Останню готують так: набухлий желатин заливають вершками, нагрівають до 63 ± 2 °С і витримують протягом 25 – 30 хв. Потім цю суміш охолоджують до 43 ± 2 °С і змішують із кисломолочним сиром.

Сирні торти виготовляють із високоякісного кисломолочного сиру з масовою часткою вологи 55 – 63%. Особливості технологічного процесу виробництва сирних тортів – їх формування. Після складання замісу сирну масу з наповнювачем охолоджують до 8 °С і направляють на формування. Сирні торти формують вручну, використовуючи круглі, квадратні, овальні та інші металеві форми. Підготовлену порцію сирної маси викладають у форму, на дні якої покладено два шари марлі. Масу у формі вирівнюють і ущільнюють через марлю пестом, який вільно входить у форму.

Відформовану сирну масу викладають із марлі в картонну коробку, дно якої застелене пергаментом. Після цього продукт вміщують у холодильну камеру з температурою не вище 6 °С. Після охолодження сформовану сирну масу покривають глазур’ю або прикрашають малюнком. Для оздоблення сирних тортів використовують харчові барвники: індиго (синій), тартразин (жовтий), барвник червоний, а також їх похідні (суміші) кольору винограду (жовтий і зелений), суниці (червоний і жовтий), чорної смородини (червоний і синій). Після оздоблення або глазурування сирні торти зберігають у холодильній камері за температури 6 ± 2 °С.

4 Comments

 1. Stolen credit card kamagra gdje kupiti u hrvatskoj A planned 3.2 percent rise in electricity bills for about 28million consumers under the new energy regime can only worsenthat hardship. Including this new increase, prices have surged 8percent since the centre-right government of Prime MinisterMariano Rajoy assumed power in late 2011.

 2. Did you go to university? pulmicort nebulizer dosing The poll was held on Wednesday, making it the first survey of New York voters since Weiner acknowledged that his sexting continued even after he resigned from the U.S. Congress in June 2011, admitting then that he used Twitter and other social media to send lewd pictures of himself to women he met online.

 3. Hi there! This post couldn’t be written much better! Reading through this post reminds me
  of my previous roommate! He constantly kept preaching about this.
  I will forward this article to him. Fairly certain he will have a good read.
  Many thanks for sharing!

 4. Wonderful blog! Do you have any recommendations for aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything. Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that I’m totally confused .. Any suggestions? Thanks a lot!|

 5. Hi there! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?

  My last blog (wordpress) was hacked and
  I ended up losing several weeks of hard work due to no backup.

  Do you have any methods to protect against hackers?

 6. I was curious if you ever considered changing the layout of your site?
  Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way
  of content so people could connect with it better. Youve got
  an awful lot of text for only having 1 or 2 images.
  Maybe you could space it out better?

  Feel free to visit my web page: impact carbs

 7. Nadie llevo mucho período usando Internet, quizá
  sea porque no sabía lo suficiente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace
  sospechar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y
  soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos
  y distracciones con el resto de la gente de este blog.
  Lo único que puedo decir es en hora generosa por la pensamiento y el diseño que le habéis dado a mi página.
  Llevo mucho tiempo buscando información parecida y no he dado con ella.

  Así que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias lucro todo y deseo poder colaborar más
  adelante.

 8. Nadie llevo mucho tiempo usando Internet, probablemente sea porque no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sentir muy bien. Esta nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño
  pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos y aficiones con el resto
  de la gente de este blog. Lo único que puedo decir está en hora buena por la calidad y el diseño
  que le habéis dado a esta página. Llevo bastante tiempo buscando escrutinio parecida y no he dado con ella.

  Así que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias por todo y espero poder colaborar en mi aporte.

 9. Nadie llevo mucho periodo usando Internet, quizá sea
  porque no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sospechar muy
  bien. Esta nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%,
  comparto numerosos gustos y entretenimientos con el resto
  de la gentío de este blog. Lo único que puedo decir está
  en hora buena por la opinión y el diseño que le habéis
  dado a mi página. Llevo mucho tiempo buscando escrutinio parecida y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias lucro todo y deseo poder colaborar más adelante.

 10. Nadie llevo mucho período usando Internet, quizá sea porque
  no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sospechar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat%
  Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto numerosos gustos y entretenimientos con el resto de la gente de
  este blog. Lo único que puedo decir es en hora buena por la pensamiento y el diseño que le habéis dado
  a mi página. Llevo altamente tiempo buscando averiguamiento parecida y no he dado con ella.

  Así que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias por todo y espero poder colaborar en las siguientes lineas.

 11. Nadie llevo mucho periodo usando Internet, probablemente sea porque no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sentir muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat%
  Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%,
  comparto muchos gustos y aficiones con el resto de la gente
  de este blog. Lo único que puedo decir está en hora benigna por la calidad y el diseño
  que le habéis dado a esta página. Llevo altamente tiempo buscando escrutinio
  parecida y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias por todo y deseo poder colaborar en mi aporte.

 12. Nadie llevo mucho periodo usando Internet, probablemente sea porque no
  sabía lo adecuado.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como mi me hace sospechar muy bien. Esta nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño
  pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto montones de gustos y distracciones con el resto
  de la gentío de este blog. Lo único que puedo decir es en hora benigna por la opinión y el diseño que le
  habéis dado a mi página. Llevo bastante tiempo buscando averiguamiento parecida y
  no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias por todo y deseo poder colaborar en las siguientes lineas.

 13. Embargo llevo mucho periodo usando Internet, probablemente sea
  porque no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como mi me
  hace notar muy bien. Esta nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño
  pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos y entretenimientos con el resto de la gentío de este
  blog. Lo único que puedo decir existe en hora benigna por la calidad y el diseño que le habéis dado a esta página.
  Llevo altamente tiempo buscando averiguamiento parecida y no he
  dado con ella.

  A fin de que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias lucro todo y deseo poder colaborar en las siguientes lineas.

 14. No llevo mucho período usando Internet, quizá sea porque
  no sabía lo suficiente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sentir muy bien. Esta nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de
  %provincias_espana.dat%, comparto numerosos gustos y distracciones con el resto de la gentío
  de este blog. Lo único que puedo decir existe en hora
  generosa por la opinión y el diseño que le habéis dado a mi página.

  Llevo bastante tiempo buscando averiguamiento parecida
  y no he dado con ella.

  Así que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias lucro todo y espero poder colaborar más adelante.

 15. Nadie llevo mucho periodo usando Internet, probablemente
  sea porque no sabía lo adecuado.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sentir muy bien. Esta nombre
  es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño
  pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos y entretenimientos con el resto de
  la multitud de este blog. Lo único que puedo decir existe en hora generosa por la pensamiento y el diseño que le habéis dado a
  mi página. Llevo mucho tiempo buscando escrutinio parecida y
  no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario habitual de la web.

  Muchas gracias por todo y espero poder colaborar en mi aporte.

 16. Nadie llevo mucho tiempo usando Internet, probablemente
  sea porque no sabía lo adecuado.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me
  hace sospechar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy
  un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos y aficiones con el resto de la gentío de este blog.
  Lo único que puedo decir existe en hora buena por la pensamiento y el diseño
  que le habéis dado a esta página. Llevo bastante tiempo buscando información parecida y
  no he dado con ella.

  Así que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias lucro todo y espero poder colaborar en mi aporte.

 17. No llevo mucho tiempo usando Internet, probablemente sea porque no sabía lo suficiente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como mi me hace sospechar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto numerosos gustos y aficiones con el resto de la multitud de este blog.
  Lo único que puedo decir existe en hora generosa por la opinión y el diseño que
  le habéis dado a mi página. Llevo mucho tiempo buscando averiguamiento
  parecida y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias por todo y deseo poder colaborar en mi aporte.

 18. Nadie llevo mucho periodo usando Internet, quizá sea porque no sabía lo adecuado.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me
  hace notar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos y
  aficiones con el resto de la gente de este blog. Lo único que
  puedo decir está en hora buena por la calidad y el diseño
  que le habéis dado a esta página. Llevo bastante
  tiempo buscando información parecida y no he dado con ella.

  Así que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias por todo y espero poder colaborar más adelante.

 19. Embargo llevo mucho periodo usando Internet, quizá
  sea porque no sabía lo suficiente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace notar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto montones de gustos y distracciones
  con el resto de la gente de este blog. Lo único que puedo decir existe en hora generosa por la opinión y el diseño que le habéis dado
  a esta página. Llevo bastante tiempo buscando escrutinio parecida y no he
  dado con ella.

  Así que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias lucro todo y espero poder colaborar más adelante.

 20. Nadie llevo mucho período usando Internet, quizá sea porque no sabía lo suficiente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sospechar muy
  bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de
  %provincias_espana.dat%, comparto muchos gustos y aficiones con el resto de la gentío de este blog.
  Lo único que puedo decir existe en hora generosa por
  la opinión y el diseño que le habéis dado a esta página.
  Llevo mucho tiempo buscando información parecida y no he dado con ella.

  Así que seré un usuario habitual de la web.

  Muchas gracias por todo y deseo poder colaborar en mi aporte.

 21. Embargo llevo mucho período usando Internet, quizá sea porque no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace notar muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto montones de gustos
  y aficiones con el resto de la multitud de este blog.
  Lo único que puedo decir es en hora benigna por la opinión y el
  diseño que le habéis dado a esta página. Llevo bastante tiempo buscando escrutinio parecida y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario habitual de la web.

  Muchas gracias lucro todo y espero poder colaborar más adelante.

 22. Embargo llevo mucho tiempo usando Internet, quizá sea porque no sabía lo adecuado.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como mi me
  hace notar muy bien. Esta nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto montones de gustos
  y distracciones con el resto de la gente de este blog.
  Lo único que puedo decir existe en hora generosa por la pensamiento
  y el diseño que le habéis dado a mi página. Llevo altamente tiempo buscando averiguamiento parecida y no he dado
  con ella.

  Así que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias por todo y espero poder colaborar más adelante.

 23. Embargo llevo mucho periodo usando Internet, quizá sea
  porque no sabía lo suficiente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace notar
  muy bien. Mi nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%,
  comparto muchos gustos y entretenimientos con el resto de la
  gente de este blog. Lo único que puedo decir es en hora buena por la opinión y el diseño que le habéis dado a mi página.
  Llevo altamente tiempo buscando averiguamiento parecida
  y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario habitual de la web.

  Muchas gracias lucro todo y espero poder colaborar más adelante.

 24. No llevo mucho tiempo usando Internet, probablemente sea porque no sabía lo competente.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sospechar muy bien. Esta nombre
  es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño
  pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto montones de gustos
  y aficiones con el resto de la gente de este blog.
  Lo único que puedo decir existe en hora generosa por la opinión y el diseño que
  le habéis dado a mi página. Llevo altamente tiempo buscando escrutinio parecida
  y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario frecuente de la web.

  Muchas gracias por todo y deseo poder colaborar más adelante.

 25. Embargo llevo mucho tiempo usando Internet, probablemente sea porque no sabía lo adecuado.

  Pero tengo que reconocer que páginas web como esta me hace sentir muy bien. Mi
  nombre es %nombre_simple_masculino.dat% Y soy un pequeño pueblo de %provincias_espana.dat%, comparto numerosos
  gustos y aficiones con el resto de la gente de este blog.
  Lo único que puedo decir existe en hora benigna por la pensamiento y el
  diseño que le habéis dado a esta página. Llevo mucho tiempo buscando
  información parecida y no he dado con ella.

  A fin de que seré un usuario usual de la web.

  Muchas gracias lucro todo y espero poder colaborar más adelante.

 26. Its like you read my thoughts! You appear to
  grasp so much about this, like you wrote the e book in it or something.

  I feel that you simply could do with a few % to force the message home a bit, however instead of that,
  this is wonderful blog. A great read. I will certainly be back.

  my blog: mega888 jackpot

 27. Wonderful beat ! I wish to apprentice at the same
  time as you amend your website, how could i subscribe for
  a weblog web site? The account helped me a appropriate deal.
  I were a little bit familiar of this your broadcast offered bright clear
  concept

  My page :: stop fat gain

 28. Howdy wouⅼd you mindd lettіng me know which wԝeb host you’re utilizing?
  I’ve ⅼoaded your blog iіn 3 completely dіfferent
  browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you suiggest a good hosting pгovider at a honest price?
  Thank you, I appreciate іt!

  Here is my blog :: info lebih lengkap

 29. Do you have a spam problem on this website; I also am a
  blogger, and I was wanting to know your situation; we have
  created some nice procedures and we are looking to swap strategies with others,
  be sure to shoot me an email if interested.

  Also visit my blog post :: xe88 malaysia

 30. I was wondering if you ever considered changing the page
  layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content
  so people could connect with it better. Youve got an awful lot of
  text for only having one or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

  Here is my blog post; kiss916

 31. Saya telah telah berselancar online lebih dari 2
  jam hari ini, namun saya tidak pernah menemukan artikel menarik seperti milik Anda.
  It is cukup berharga bagi saya. Menurut pendapat saya , jika semua
  pemilik web dan blogger membuat konten yang
  baik seperti yang Anda lakukan, net akan menjadi a jauh
  lebih berguna dari sebelumnya.

  Feel free to surf to my site; Situs joker 188 Slot

 32. May I simply just say what a relief to discover a person that genuinely understands what
  they are discussing on the internet. You actually understand how to bring an issue to light and make it important.

  More people must check this out and understand this side of the story.

  I was surprised you aren’t more popular since you definitely possess the gift.

 33. I’m really enjoying the theme/design of your web site. Do you ever run into any
  browser compatibility issues? A number of my blog visitors have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks great in Firefox.

  Do you have any suggestions to help fix this issue?

  My homepage :: Deangelo

 34. Great ? I should certainly pronounce, impressed
  with your web site. I had no trouble navigating through all tabs as well as related information ended up being truly simple
  to do to access. I recently found what I hoped for before you
  know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, website theme .
  a tones way for your client to communicate. Excellent task.

  My site: rftitanforge.com

 35. Superb website you have here but I was curious about if you knew of any forums that cover the same
  topics talked about here? I’d really love to be a part of community where
  I can get responses from other knowledgeable individuals that
  share the same interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Thanks!

  Feel free to visit my web-site – http://forum.nobletronics.com/index.php?action=profile;u=49451

 36. Great goods from you, man. I have take into account your stuff previous to and you are simply extremely
  great. I really like what you’ve obtained here, certainly like
  what you are saying and the best way wherein you are saying it.
  You make it entertaining and you still take care of to
  stay it wise. I can not wait to read much more from you.
  This is really a tremendous site.

  Feel free to visit my web page: Gail

 37. Hey there I am so glad I found your web site,
  I really found you by mistake, while I was researching on Yahoo for something else, Nonetheless
  I am here now and would just like to say thank you for
  a tremendous post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don?t have time to browse it
  all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds,
  so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the fantastic b.

  Visit my site http://www.qiurom.com

 38. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience
  with something like this. Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

  Feel free to visit my blog: themesmake.com

 39. I and my friends have already been reading the best strategies from your web
  site and at once I had a horrible feeling I never thanked the blog owner for them.
  These guys happened to be so passionate to study them and have seriously been making the most of those
  things. Thanks for really being indeed accommodating as well as for choosing variety of
  good useful guides millions of individuals are really desperate to be informed on. My personal honest
  regret for not expressing gratitude to you earlier.

  Stop by my web site – http://www.digitalnomadads.com

 40. Thank you a lot for providing individuals with remarkably splendid opportunity to discover important
  secrets from this website. It’s usually very kind and also stuffed
  with a great time for me personally and my office fellow
  workers to search the blog not less than 3 times weekly to learn the new
  items you have. And indeed, I am just certainly satisfied with the amazing
  thoughts served by you. Some 1 points on this page are essentially the
  very best we have all ever had.

  Also visit my blog jnuacsf.org

 41. I just like the valuable information you supply for your articles.
  I will bookmark your blog and check again right here frequently.
  I’m reasonably sure I will learn many new stuff right here!
  Best of luck for the following!

  My blog post – Soila

 42. Thank you for your website post. Jones and I are actually saving
  to buy a new e-book on this topic and your short article has made people like us to save our own money.
  Your thoughts really resolved all our concerns. In fact,
  over what we had known ahead of the time we ran into your amazing blog.
  My spouse and i no longer have doubts and also a troubled mind because
  you have attended to the needs here. Thanks

  my web site; https://rftitanforge.com/forums/index.php?action=profile;u=14043

 43. I’ve been exploring for a little for any high quality articles or weblog posts in this sort of space .
  Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website.
  Reading this info So i am glad to express that I’ve an incredibly just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I so much definitely will make certain to do not disregard this site and give it a look regularly.

  Also visit my web page: http://anapa-alrosa.com.ru

 44. I would like to thank you for the efforts you have put in writing this website.
  I’m hoping the same high-grade site post from you in the
  upcoming as well. In fact your creative writing abilities has encouraged me to get my own web site now.
  Really the blogging is spreading its wings rapidly.
  Your write up is a good example of it.

  Review my blog: http://www.line382.com/home.php?mod=space&uid=925804&do=profile&from=space

 45. Hi there exceptional blog! Does running a blog similar to this require a great deal of work?
  I have absolutely no expertise in programming however I was hoping to start my own blog in the near future.
  Anyways, should you have any ideas or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off topic nevertheless I just needed to ask.
  Thank you!

  my site; hotelforrest.ru

 46. What i do not understood is in fact how you are now not really much more well-appreciated than you may be right now.
  You’re very intelligent. You recognize therefore significantly
  when it comes to this matter, made me in my opinion consider it from numerous varied angles.
  Its like men and women don’t seem to be involved except it is something
  to do with Girl gaga! Your personal stuffs outstanding.
  All the time take care of it up!

  Here is my web site :: https://leftlockdownsceptics.com/forum/profile/perreaultannama

 47. My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less.
  I’ve been using Movable-type on a number of websites for about a year and
  am concerned about switching to another platform.
  I have heard very good things about blogengine.net.
  Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it?
  Any help would be greatly appreciated!

  Feel free to surf to my webpage http://www.aniene.net

 48. I needed to put you the bit of word so as to thank you
  very much the moment again for the pretty tricks you have featured above.

  It was simply tremendously open-handed of you to provide openly precisely what most of us could have advertised for an e-book
  in order to make some bucks for themselves, specifically
  considering the fact that you might well have done it
  if you ever decided. These things in addition served to become a good way
  to know that other people online have the same passion just
  like mine to find out great deal more concerning this issue.
  I’m sure there are many more pleasant periods up front for individuals who check out your
  blog post.

  My blog – http://www.bagleylawnservices.com

 49. To follow up on the update of this issue on your web-site and would really want
  to let you know simply how much I treasured the time you took to
  publish this valuable post. In the post, you spoke of how to truly handle this
  concern with all convenience. It would be my pleasure to get some more tips from your web-site and come as much
  as offer other people what I learned from you. Thanks for your usual great effort.

  Look at my web page http://www.funkyfreeads.com/user/profile/418078

 50. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to
  be really something which I think I would never understand.
  It seems too complicated and extremely broad for me.

  I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang
  of it!

  Feel free to surf to my web-site: http://www.aniene.net

 51. Hi there, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?
  If so how do you protect against it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.

 52. I must express my admiration for your kind-heartedness in support of men who must have guidance on this particular area.
  Your very own dedication to getting the solution throughout had been especially insightful and have in every
  case empowered most people just like me to arrive at their endeavors.
  Your new warm and friendly help and advice can mean a lot to me and further
  more to my peers. Regards; from each one of us.

  Here is my web page … http://www.gaoqiaocs.com/forum.php?mod=viewthread&tid=56848

 53. Hi there, I found your website by way of Google at the same time as
  searching for a related matter, your web site got here up, it looks good.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]Hello there,
  simply turned into aware of your blog via Google, and located that it’s
  really informative. I am going to be careful for brussels.
  I’ll appreciate in case you continue this in future. A lot of people shall be benefited from your writing.
  Cheers!

  my site – http://atomy123.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=36579

 54. I wanted to thank you a lot more for the amazing web page you have designed here.
  It really is full of useful tips for those who are seriously interested in that subject, particularly this very post.

  You’re really all so sweet and thoughtful of others as well as
  reading your website posts is a good delight if you ask
  me. And what generous treat! Tom and I really have fun making
  use of your suggestions in what we must do in the
  near future. Our list is a mile long which means that your
  tips might be put to good use.

  Have a look at my web-site; gleam.letstrade.cards

 55. Have you ever thought about creating an e-book or guest authoring on other websites?
  I have a blog based on the same information you discuss and would
  love to have you share some stories/information. I
  know my visitors would appreciate your work.
  If you’re even remotely interested, feel free to send me an e-mail.

  my web page; http://19wujian.com

 56. I would like to consider the opportunity of thanking you
  for your professional guidance I have often enjoyed checking out your site.
  We’re looking forward to the particular commencement of my school research and the entire
  preparation would never have been complete
  without coming over to your web site. If I may be of any assistance to others, I’d
  personally be pleased to help as a result of what I have learned from here.

  Feel free to visit my web-site 19wujian.com

 57. My partner and i still cannot quite believe I could end up being
  one of those reading through the important tips found on your website.
  My family and I are sincerely thankful for your generosity and for providing me the possibility to pursue the chosen career path.
  Thank you for the important information I acquired
  from your website.

  Also visit my web-site: slboos.com

 58. I know this if off topic but I’m looking into starting my
  own blog and was wondering what all is needed to get setup?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?

  I’m not very web smart so I’m not 100% certain. Any recommendations or
  advice would be greatly appreciated. Thank you

  Review my web site ztgsd.cn

 59. Hello there, just became aware of your blog through Google,
  and found that it’s truly informative. I am gonna watch out for brussels.
  I will appreciate if you continue this in future. Lots of
  people will be benefited from your writing. Cheers!

  My web-site khoquet.com

 60. You really make it appear really easy together with your presentation however I to find this topic to be really one
  thing which I believe I might by no means understand. It
  seems too complex and very huge for me. I am looking ahead on your next put up,
  I will try to get the hold of it!

  Also visit my webpage; 2xueche.com

 61. After I originally left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I
  receive four emails with the same comment. Is there an easy method you are able to remove
  me from that service? Cheers!

  Look at my webpage 19wujian.com

 62. Heya are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get
  started and create my own. Do you require any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

  Also visit my blog post oigari.com

 63. you’re in point of fact a excellent webmaster. The
  site loading speed is amazing. It kind of feels that you are doing any unique trick.

  Also, The contents are masterpiece. you have done a magnificent task in this subject!

  Feel free to surf to my blog post – cs.yyqyt.com

 64. Howdy just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different browsers and both show the
  same outcome.

 65. Thank you for another informative web site. The place else could I am getting that kind of information written in such a perfect manner?
  I’ve a project that I am just now operating on, and I’ve been on the look out for such info.

 66. Just wish to say your article is as amazing. The clearness in your post
  is simply excellent and i could assume you’re an expert on this subject.

  Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep up
  to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 67. Withdrawal timeframes are different from one Paysafecard casino to another but on all occasions, you cannot expect the process to be immediate. The casino will first have your withdrawal pending until the request is evaluated and approved. This verification normally takes place within 24 to 72 hours depending on the operator. Generally, the entire procedure may take 3 to 10 business days. Most casinos will not charge your withdrawals extra but it is always a good idea to check with customer support for additional information. These can be found out via our list of casino bonuses. Simply go there and select the Paysafecard box on the payment provider filter, which will give you all the bonuses offered by casinos that support Paysafe payments. For those of you interested in free bonuses, then our list of no deposit bonuses will have all of those, and the same filter can be applied there. http://bitcasinologin14.theburnward.com/best-bitcoin-casino-ever Free Games Without Downloading Slot Machines | Top 10 online casinos with table games Paysafe vouchers are available in fixed amounts such as ВЈ10, ВЈ25, ВЈ40, ВЈ50, ВЈ75 or ВЈ100. You can get higher value vouchers of ВЈ125, ВЈ150 or ВЈ175 only if you purchase through PayPoint. New casino sites are constantly appearing within the highly competitive industry of gambling. In order to attract players and to eliminate competition, many offer special features and promos. These include bonuses, 24/7 customer service, as well as a wide variety of payment methods. It is highly possible that Paysafecard will be on the list of available payment methods at the new casino. However, one must still check that the casino has obtained a license, the quality of the games offered and the customer service offered.

 68. I do believe all of the ideas you have introduced on your post.

  They’re really convincing and can definitely work.

  Still, the posts are too brief for newbies. Could you please extend them a little from next
  time? Thank you for the post.

 69. I’m excited to discover this web site. I wanted to thank you for your time just for this fantastic read!!
  I definitely savored every part of it and i also
  have you book-marked to check out new information in your blog.

 70. I do believe all of the ideas you’ve presented for your
  post. They are very convincing and can certainly work. Nonetheless, the posts are too quick for
  beginners. May you please extend them a little from next time?

  Thank you for the post.

 71. With havin so much written content do you ever run into any issues of plagorism or copyright violation? My blog has a
  lot of completely unique content I’ve either authored myself or outsourced but it appears a
  lot of it is popping it up all over the web without
  my authorization. Do you know any techniques to help protect against content
  from being stolen? I’d certainly appreciate it.

 72. Whats up very cool website!! Man .. Excellent ..
  Wonderful .. I will bookmark your web site and take the feeds
  additionally? I’m happy to seek out so many helpful info right here
  within the put up, we’d like work out more techniques on this regard, thanks for sharing.

  . . . . .

 73. My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the
  less. I’ve been using WordPress on several websites
  for about a year and am nervous about switching to another
  platform. I have heard very good things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress content into it?
  Any help would be greatly appreciated!

  Here is my website; http://39.104.22.11/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=290929

 74. Unquestionably believe that which you stated. Your favourite justification seemed
  to be on the net the simplest thing to consider of. I say to you, I certainly get irked while people consider issues that
  they plainly do not recognise about. You controlled to hit the nail upon the highest and defined
  out the entire thing without having side-effects
  , people could take a signal. Will likely be again to get more.
  Thanks!

  Feel free to visit my website – 2xueche.com

 75. Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and
  you’re just too wonderful. I really like what you’ve acquired here, really like what you’re saying and
  the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to
  keep it wise. I can not wait to read far more from you.
  This is really a wonderful web site.

 76. I would like to consider the ability of thanking
  you for the professional instruction I have continually enjoyed
  browsing your site. We’re looking forward to the commencement of my college research and the complete preparing would never have been complete without checking
  out your web blog. If I might be of any assistance to others, I’d personally be pleased
  to help through what I have learned from here.

  Visit my web page :: https://www.dumankayahifit.com/index.php?action=profile;u=79932

 77. Nice blog! Is your theme custom made or did you download
  it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements
  would really make my blog jump out. Please let me know where you got your design. Thank you

 78. I must show my love for your kindness giving support to individuals that need
  assistance with the idea. Your real dedication to passing
  the solution all around had become pretty good and has
  continuously helped associates like me to arrive at their targets.
  Your valuable publication signifies much to
  me and especially to my office workers. Thanks a lot; from everyone
  of us.

  My webpage – haojiafu.net

 79. Oh my goodness! Amazing article dude! Thanks, However I am having
  difficulties with your RSS. I don’t understand why I can’t subscribe
  to it. Is there anyone else having the same RSS problems? Anybody who knows the solution can you kindly respond?
  Thanks!!

  Feel free to surf to my blog; mpc-install.com

 80. An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who was doing a little research on this.
  And he in fact ordered me dinner simply because I stumbled upon it for him…

  lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanks for spending time to discuss this topic here on your internet site.

  Also visit my website clubriders.men

 81. Hi there would you mind sharing which blog platform you’re working with?

  I’m planning to start my own blog in the near future
  but I’m having a tough time deciding between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your design seems different
  then most blogs and I’m looking for something unique. P.S Sorry for being
  off-topic but I had to ask!

  My page: http://www.mhes.tyc.edu.tw/userinfo.php?uid=2919929

 82. Hey very nice website!! Guy .. Beautiful .. Amazing ..
  I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m glad to find a lot of helpful info right here in the submit, we want work
  out extra techniques on this regard, thanks for sharing.

  Here is my webpage … kebe.top

 83. Howdy would you mind sharing which blog platform you’re
  using? I’m going to start my own blog soon but I’m having a tough time
  making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.

  The reason I ask is because your design seems
  different then most blogs and I’m looking for something completely unique.
  P.S Sorry for getting off-topic but I had to ask!

  My webpage: http://www.craksracing.com

 84. Can I simply say what a comfort to find someone
  who actually knows what they’re talking about on the
  internet. You actually understand how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people have to read this and understand this side of your story.
  I was surprised that you are not more popular given that you
  definitely possess the gift.

  my web blog … clubriders.men

 85. FortuneJack Casino Land of Gold Bitcoin Penguin Casino Underwater World Best bitcoin casino heist setup Best bitcoin casino heist setup BitcoinCasino.us Tokyo Hunter Best bitcoin casino heist setup BitcoinCasino.us Tokyo Hunter Best bitcoin casino heist setup Bitcoin Penguin Casino Journey To The West Betchan Casino Platoon Wild BitStarz Casino Number One Slot Best bitcoin casino heist setup BitcoinCasino.us Pinocchio BitcoinCasino.us Pinocchio Bitcoin Penguin Casino Journey To The West Bitcoin Penguin Casino Journey To The West Bitcoin Penguin Casino Underwater World Best bitcoin casino heist setup Bitcoin Penguin Casino Underwater World FortuneJack Casino Land of Gold BitcoinCasino.us Pinocchio Bitcoin Penguin Casino Underwater World BitcoinCasino.us Tokyo Hunter BitStarz Casino Number One Slot https://criticalinfo.com.ng/profile/maryellenbradwa/ If you do, or to being served up anything less than the very Best. Ph casino new GB customers and first deposit only, the public and all other stakeholders will be consulted on other options. Google AdSense will approve a blog if it has more quality, including restricting the use of credit cards. When a scientist wants telescope time, play poker online with money there’s also the uncertainty risk which can’t be ignored. If only one of our blackjack tips is followed when playing online blackjack, you can try out your favorite casino games such as slots. Basic slots the following sections discuss various tips and tricks to help you progress through the game, blackjack. Slot Machine Sherbrooke | Payment by bank transfer in online casinos Home | Open Roads | Your Car Stories | Dr. Redline | Events | Advertise | Quiz | Contact Us

 86. Thank you for the interesting podcast, and the interview is very intellectual and edifying, as it helps to look at agriculture and animal husbandry in a new way and also correctly evaluate new methods of developing the agro-industrial complex, because in fact this is a very important topic, because nutrition is still an important component of ours. everyday life and it naturally directly affects our health and even intelligence. Of course, in life we have fun, for example, we can play online casino games https://jennycasino.com/casino-bonuses/ where we can make money and then buy food for ourselves, but of course we get something for the soul here.

 87. That is really attention-grabbing, You are an excessively skilled blogger.
  I have joined your feed and sit up for searching for
  extra of your wonderful post. Also, I have shared your site in my
  social networks!

  Also visit my webpage … Green X CBD Gummies Review [magus01.uw.hu]

 88. Definitely believe that which you stated. Your favorite
  reason seemed to be on the internet the easiest thing to be aware of.
  I say to you, I certainly get annoyed while people think about worries that they plainly don’t know
  about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without having side
  effect , people can take a signal. Will probably be back to get more.
  Thanks

  Here is my homepage … Vitalyze Pro Pills – shihan.com.ru,