9 Виробництво м’ясних напівфабрикатів

9.1 Класифікація напівфабрикатів

Ковбасні заводи і цехи м’ясокомбінатів виготовляють значну кількість напівфабрикатів і кулінарних виробів для продажу у роздрібній торговельній мережі і для підприємств громадського харчування.

Переглянути презентацію “НАПІВФАБРИКАТИ ТА ШВИДКОЗАМОРОЖЕНІ ГОТОВІ СПРАВИ”

У теперішній час на багатьох м’ясопереробних підприємствах вирішується завдання збільшення м’ясних напівфабрикатів, запакованих у сучасні полімерні матеріали, які мають довгий термін зберігання та дозволяють скоротити затрати часу на приготування їх у домашніх умовах та у сфері громадського харчування.

Кожен вид напівфабрикатів виробляють тільки з визначеної частини туші. Кращими за харчовими якостям є м’язи тварини, які несли найменше навантаження при його житті. До них відносяться малі поперекові м’язи (вирізки), спини (філей) і задньотазові м’язи, з яких роблять біфштекси, натуральні котлети, ескалопи і ін. Навпаки, шийні, стегнові, лопаточні і інші м’язи більш жорсткі, так як містять більше сполучної тканини. Ці м’язи попередньо розпушують, після чого використовують тільки для виготовлення котлет і інших рублених виробів.

М’ясними напівфабрикатами називають сирі м’ясопродукти, підготовлені до термічної обробки (варіння, смаження).

Напівфабрикати, які може випускати м’ясопереробне підприємство, класифікують:

 • за видом м’яса: яловичі, з баранини, з свинини, з м’яса свійської птиці;
 • за способом обробки: натуральні, паніровані, січені, пельмені та фарш;
 • за термічним станом – охолоджені, заморожені.

Натуральні напівфабрикати – куски м’яса з заданою або довільною масою, розмірами і формою, які вироблені з відповідних частин туші.

За смаковими і харчовими якостями вони кращі для виготовлення інших порційних блюд.

Сировиною для напівфабрикатів є остигла або охолоджена яловичина і баранина І і II категорії, свинина обрізна, телятина молочна. Допускається використання розмороженого (дефростованого) м’яса при умові збереження високої якості.

Натуральні напівфабрикати випускають крупно шматкові, порційні і дрібношматкові.

9.2 Виробництво крупношматкових м’ясних напівфабрикатів

Крупношматкові м’ясні напівфабрикати – це м’якоть, яку знімають з певної частини туші у вигляді крупних кусків, зачищена від сухожиль і грубих поверхневих плівок з наявністю м’язової, сполучної та жирової тканин (підшкіряного жиру більш 10 мм). Вони мають рівну поверхню (за винятком котлетного м’яса), краї без глибоких надрізів м’язової тканини (не більш 5 мм), колір і запах, відповідний для доброякісного м’яса.

Асортимент крупношматкових напівфабрикатів в залежності від виду м’яса і способу розділення:

– яловичі: лопаткова частина, спинна частина, вирізка, грудна частина, по-кромка, задньотазова частина, поперекова частина;

– свинина: лопатка, шия, корейка, грудинка, окорок.

Технологія виготовлення крупношматкових напівфабрикатів включає такі операції: розморожування; зачищення забруднених місць і видалення клейма; обмивання; обсушування; розрубування туші на частини; обвалювання; жилкування і зачищення від сухожиль, надлишку жиру і грубих плівок; приготування напівфабрикатів (рисунок 5).

Розморожують м’ясо для того, щоб максимально відновити попередні його властивості з мінімальною втратою поживних речовин, а також полегшити обробку. У замороженому м’ясі сік знаходиться між м’язовими волокнами у вигляді кристаликів льоду. При розморожуванні відбувається танення кристаликів льоду і поступове поглинання соку м’язовими волокнами. Втрати м’ясного соку залежать від способу розморожування. На підприємствах масового харчування застосовують два способи розморожування: повільний і швидкий.

Повільне розморожування. М’ясо розморожують на повітрі у спеціальних камерах у такому вигляді, в якому воно надійшло на підприємство (тушами, півтушами, четвертинами). Його підвішують на гаки і монорейки так, щоб воно не торкалося підлоги, стін і між собою.

Рисунок 5 – Технологічна схема виробництва крупношматкових напівфабрикатів

При повільному розморожуванні у спеціальних камерах-дефростерах підтримують температуру від 0 до 6-8°С і відносну вологість повітря 85-90%. Тривалість розморожування залежить від виду м’яса і маси туш, півтуш, четвертин і становить 3-5 діб. Розморожування вважають закінченим, коли температура в товщі м’яз становить 0-1°С. За таких умов м’язові волокна майже повністю поглинають сік який утворюється при таненні кристаликів льоду, і попередній стан їх відновлюється. Втрати м’ясного соку становлять 0,5% маси м’яса.

Швидке розморожування роблять у два етапи. Спочатку м’ясо розморожують підігрітим до температури 20-25°С і зволоженим повітрям (відносна вологість 85…90%). За таких умов розморожування триває 12-24 год. М’ясний сік (близько 10%), який утворюється при розморожуванні, не встигають увібрати м’язові волокна, що призводить до втрат м’ясного соку і великих втрат поживних речовин при наступному оброблені. Щоб зменшити втрати, розморожене м’ясо поміщають у ходильну камеру і витримують одну добу при температурі 0-2°С і відносній вологості 80-85%.

З поверхні розмороженого м’яса ножем зрізують ветеринарне клеймо, зачищають забруднені місця, кров’яні згустки, потім обмивають, щоб видалити з поверхні забруднення, мікроорганізми і їх спори. М’ясо миють у підвішеному стані теплою водою з температурою 20-38°С спеціальними щітками. Потім ополіскують холодною водою 12-15°С. Це затримує розвиток мікроорганізмів на поверхні м’яса при подальшій обробці.

Обсушування м’яса здійснюють з метою запобігання розмноженню мікробів, а також, щоб м’ясо при розбиранні не ковзало. Для цього у приміщення для обсушування м’яса подається тепле повітря протягом 1,5-2 год. Процес можна прискорити, обсушуючи м’ясо бавовняною тканиною. Після обсушування м’ясо подається на ваги, де ведеться облік сировини, яка надходить для обробки.

На відруби яловичу тушу поділяють у визначеній послідовності, з урахуванням будови і різного кулінарного використання окремих частин.

Туші і напівтуші поділяють на передню і задню половини (або четвертини), розрізаючи м’язову тканину уздовж останнього ребра і перерубуючи хребет між 13 і 14 хребцями. З передньої напівтуші (четвертини) виділяють наступні відруби: лопатку, шию і спинно-грудну частину. З задньої напівтуші (четвертини) виділяють вирізку, а також поперекову і задньотазову частини.

Для одержання крупношматкових напівфабрикатів відруби піддають обваленню, а м’язову тканину – жилкуванню і зачищенню.

Обвалення – відділення м’язової тканини від кісток. Цю операцію здійснюють дуже ретельно, щоб на кістах не залишилося м’яса, а на шматках не було глибоких надрізів (до 10 мм). Під час обвалювання м’яса працівник використовує ножі для обвалювання (великий і малий) і мусат для їх правки і відточування. Обвалювання м’яса здійснюють вручну.

Зачищення і жилкування видалення з м’язової тканини дрібних кісток, сухожиль, грубих поверхневих плівок, хрящів, кровоносних судин, жиру з дрібних шматків м’яса, що одержують при обвалюванні відрубів, вирівнювання шматків з метою додання їм визначеної форми. Від старанності проведення цих операцій залежить вихід напівфабрикатів і кількість відходів, з такого м’яса зручніше нарізувати напівфабрикати порційними і дрібними шматочками.

Передня четвертина. Після видалення м’язової тканини від кісток лопатку поділяють на два великих шматки – плечову і заплічну частини. М’язову тканину шиї зрізують із хребців цілим шаром. Зрізану з хребців і ребер м’язову тканину спинно-грудної частини поділяють на чотири великих шматки: грудну частину (грудинку), спинну частину (товстий край), підлопаткову частину і покромку.

Задня четвертина. Вирізка не містить кісток, тому її не обвалюють, а лише зачищають. Поперекову частину зрізують із хребців і поділяють на тонкий край (поперекова частина), покромку і пашину (з яловичини її категорії покромку не виділяють, а поділяють поперекову частину на тонкий край і пашину). Після обвалювання м’язову тканину задньотазової частини поділяють на чотири великих шматка (бокову, зовнішню, верхню, внутрішню частини).

Оброблення туш дрібної худоби (свинячих, баранячих, телячих) за операціями не відрізняється від оброблення яловичих туш.

Туші або напівтуші поділяють на передню і задню половини, розрізаючи м’язову тканину за контуром задньої ноги і перерубуючи хребет між останнім поперековим і крижовим хребцями. З передньої напівтуші (четвертини) виділяють наступні відруби: лопатку, шию, корейку і грудинку. Задню частину туші розрубують на два окорока.

Зі свинячої туші перед обвалюванням зрізують зайвий жир, залишаючи його на м’ясі шаром не більш 1 см. Лопатку й окорок піддають повному обвалюванню і після зачищення м’язової тканини одержують два великих шматки: лопатку й окорок. Якщо вага шматків у баранячих і телячих туш перевищує 5 кг, їх додатково поділяють аналогічно частинам яловичої туші. При обвалюванні корейки видаляють лише поперечні відростки спинних і поперекових хребців, а ребра не вирізують. Грудинку обвалюванню не піддають. Видаляють тільки грудну кістку, якщо це не було зроблено раніше, і відрізають частину грубої пашини. Із шиї м’язову тканину зрізують цілим шаром.

Усі виділені крупношматкові напівфабрикати повинні мати незавітрену поверхню і властиві доброякісному м’ясу колір і запах.

З крупношматкових напівфабрикатів спочатку нарізають порційні напівфабрикати, а із сировини, яка залишилась, дрібношматкові.

9.3 Виробництво порційних м’ясних напівфабрикатів

 

Порційні напівфабрикати представляють собою один або два куски м’яса, овальної форми, отриманих з найкращих частин м’ясної туші яловичини, свинини та баранини (рисунок 6-8).

 Рисунок 6 – Асортимент порційних напівфабрикатів з яловичини

 

Рисунок 7 – Асортимент порційних напівфабрикатів зі свинини

 

Рисунок 8 – Асортимент порційних напівфабрикатів з баранини

 

 9.4 Виробництво дрібношматкових  напівфабрикатів

 Дрібношматкові напівфабрикати (рисунок 9 та 10) являють собою нарізане на кусочки м’ясо різної форми і різних розмірів в залежності від асортименту.

Нарізають порційні напівфабрикати поперек волокон похило або перпендикулярно. При дотриманні цієї умови легше витримати форму і задану масу напівфабрикату. При тепловій обробці шматок м’яса менше деформується і, отже, рівномірніше прогрівається, а готовий виріб легше нарізається і розжовується.

 

Рисунок 9 – Асортимент дрібношматкових напівфабрикатів з яловичини та свинини

Рисунок 10 – Асортимент дрібношматкових напівфабрикатів з баранини

Порційні і дрібношматкові напівфабрикати пакують у полімерні плівкові матеріали, на яких вказано назву підприємства, найменування продукту, вага і ціна порції. Порції укладають на вкладиші в чисті сухі ящики. Під час розфасування у поліетиленові пакети порційні натуральні напівфабрикати можуть зберігатися при температурі від 2 до 5°С до 5 діб, а свинячі – до 7 діб.

Термін зберігання напівфабрикатів надано у таблиці 5.

Таблиця 5 – Термін зберігання напівфабрикатів при температурі від 0 до 8°С

Напівфабрикати Загальний строк зберігання
і реалізації, год
У тому числі на підприємстві,
що виробляє, год
Великошматкові 48 12
Порційні 36 12
Дрібношматкові 24 9

 9.5 Виробництво панірованих  напівфабрикатів

Паніровані напівфабрикати відбивають з обох боків і занурюють у яєчну масу (льєзон) і обвалюють в паніровочних сухарях. Завдяки попередньому розпушуванню м’язової тканини напівфабрикат скоріше зажарюється і має більш ніжну структуру, а завдяки паніруванню з’являється скоринка, яка запобігає втраті соку.

Маса панірованих напівфабрикатів (80 і 125 г) складається відповідно з маси непанірованих напівфабрикатів (70-100 г), панірування (7…10 г) і льєзону (3…5 г). Паніровані порційні напівфабрикати виготовляють наступних видів: ромштекси, котлети, відбивні, шніцелі. Асортимент панірованих напівфабрикатів та технологію їх приготування представлено у таблиці 3.6.

Процес виготовлення панірованих напівфабрикатів включає додаткові операції: відбивання, розпушування, панірування.

Відбивають м’ясо з обох боків сапкою, що тримають плашмя . При відбиванні розпушується сполучна тканина, вирівнюється товщина виробу, згладжується його поверхня, що забезпечує рівномірне прогрівання напівфабрикату і краще збереження форми готових виробів.

Розпушування – надрізання шматків м’яса з обох боків за допомогою спеціального механізму м’ясорозрушувачів (МС 19-1400, МФМ-15 і МФП-11-1). При розпушуванні порушується єдність сполучної тканини й у два-три рази збільшується поверхня напівфабрикату.

Панірування – покриття поверхні шматків м’яса й інших продуктів тонким шаром борошна, мелених сухарів із пшеничного хліба, крихти протертого черствого пшеничного хліба (біле панірування) і інших видів панірування. Панірування знижує втрату виробами вологи і сприяє утворенню на ньому рум’яної піджаристої скоринки, що додає виробові своєрідного запаху і кольору.

Щоб панірування краще трималося на поверхні напівфабрикату, його попередньо змочують у льєзоні, що являє собою збиту суміш з яєць, молока або води, солі і перцю (40 г меланжу, 10 г води, 1 г повареної солі). Цю суміш збивають до утворення однорідної рідкої маси. Отриманий льєзон зберіганню не підлягає і не пізніше ніж через 30 хвилин повинен бути направлений на виготовлення напівфабрикатів.

Таблиця 6 – Асортимент панірованих напівфабрикатів та технологія їх приготування

Назва напівфабрикату Технологія приготування панірованих напівфабрикатів
з яловичини
Ромштекс спинну і поперекову частини, попередньо видалив кістки, сухожилля, ріжуть на порції по 115 г і для розм’якшення відбивають з обох боків, занурюють у лезьон (4 г) і обвалюють у сухарному борошні (6 г)
Біфштекс

з насічкою

тазостегнову частину, з попередньо видаленими кістками сухожиллям і жиром, нарізають поперек волокон на порції вагою 115 г, товщиною 20-30 мм. Кожну порцію насікають з однієї сторони в шашечку (на половину товщини), занурюють  в яєчну масу и обвалюють у сухарях. Вага однієї порції 125 г
зі свинини
Котлета відбивна спинну частину туші нарізають на порції вагою 115г. Кожну порцію відбивають з обох боків, занурюють в яєчну масу і обвалюють у сухарях. Вага однієї порції 125 г
Шніцель відбивний м’якоть задньотазової частини нарізають косим надрізом у поперек м’ясним волокнам на порції вагою 115 г. Кожну порцію відбивають з обох боків, занурюють у яєчну масу і обвалюють у сухарях. Вага однієї порції 125 г
з баранини
Котлета відбивна спинну частину туші нарізають між ребер на порції товщиною 15…20 мм, вага порції 115 г без доважок, шар шпику 5… 10 мм, порції відбивають і панірують (6 г сухарів, 4 г яєць)
Шніцель відбивний м’якоть задньотазової частини нарізають косим надрізом у поперек м’ясним волокнам на порції вагою 115 г, товщиною 20-30 мм, відбивають і панірують. Загальна вага напівфабрикату становить 125 г.

Після змочування у льєзоні і панірування напівфабрикати пакують.

9.6 Виробництво січених  напівфабрикатів

М’ясні січені напівфабрикати готують з яловичого, свинячого і баранячого котлетного м’яса, що складається зі шматків м’язової тканини неоднакової маси і форми, що залишилися при зачищенні великих шматків і порційних напівфабрикатів з м’якоті шиї, пашини і покромки яловичини (які залишилися від туш II категорії), а також із шиї баранини і телятини. З урахуванням рекомендацій за раціональним використанням сировини розроблені рецептури котлет з додаванням субпродуктів, кров’яних продуктів і іншої додаткової сировини.

Асортимент січених напівфабрикатів наведено на рисунку 11.

Для котлет, ромштекса і биточків характерна округлоприплюснута форма, для шніцелів – продовгувата, для біфштексів – прямокутна, для фрикадельок – кулькоподібна. На розрізі січені напівфабрикати повинні мати вигляд добре перемішаного фаршу.

 Рисунок 11 – Асортимент січених напівфабрикатів

Процес виготовлення котлет включає наступні операції: обвалювання і жилкування, подрібнення м’яса на вовчку з діаметром отворів вихідної решітки 2-3 мм, подрібнення замоченого хліба, змішування складових частин фаршу у відповідності з рецептурою, формовку, панірування, додаткове формування напівфабрикатів, пакування у ящики і їх пломбування (рисунок 12).

Підвищений вміст у котлетному м’ясі сполучної тканини і складність її будови обумовлюють необхідність його подрібнення. При подрібненні сполучної тканини руйнується її структура, що сприяє зменшенню видалення вологи з м’язової тканини. Крім того, при подрібненні м’язової тканини різко збільшується поверхня утворюючих її білкових систем, а, значить, підвищується вологоутримуюча здатність, при додаванні до м’ясного фаршу води або молока, особливо в присутності повареної солі, що підвищує соковитість готових виробів.

Рисунок 12- Технологічна схема виробництва січених напівфабрикатів

Вироби, які приготовлені з натурального м’ясного фаршу (без додавання хліба), мають пористо-губчату структуру, добре розжовуються, але відрізняються зайвою щільністю і «гумовістю». Тому для підвищення соковитості і ніжності виробів з січеного м’яса до нього додають черствий хліб, що має крихку консистенцію, добре поглинає вологу і рівномірно розподіляється у фарші.

– При виготовленні сировини для січених виробів м’ясо, шпик, жир-сирець, цибулю і замочений хліб подрібнюють на м’ясорубці або вовчках.

– Меланж розморожують і проціджують, панірування просівають, сіль використовують у сухому вигляді або розчиняють і фільтрують. Шпиг для біфштексів подрібнюють на шпигорізках або вручну.

– Фарш готують у фаршозмішувачах періодичної або безперервної дії.

Перемішування фаршу продовжується 4…6 хв. Щоб знизити температуру готового фаршу, частину необхідної за рецептурою води заміняють харчовим льодом. Для формування котлет і біфштексів використовують автомати. Готові напівфабрикати мають круглу, кругло-приплющену форму, без розірваних і ламаних країв. Поверхня біфштекса рівна, не панірована; котлет – покрита панірувальними сухарями. Смак і запах – властивий доброякісній сировині.

Частину січених напівфабрикатів виробляють у замороженому стані (фрикадельки, крокети м’ясні, палички м’ясні і ін.). Їх формують на автоматах, заморожують на стрічці при температурі -15…-23°С і фасують у картонні коробочки масою 300, 350 і 500 г.

Пельмені – це напівфабрикати, які виготовляють з м’ясного фаршу з сіллю і спеціями, тіста замороженими. Для виробництва пельменів використовують жиловане м’ясо тварин, птиці, жир-сирець, субпродукти, яйця і рослинну сировину (борошно, концентрат соєвого білку, картоплю, капусту, цибулю). Асортимент пельменів дуже широкий: російські, сибірські, свинячі, яловичі, іркутські, баранячі, субпродуктові, столичні, донецькі, закусочні, кубанські та ін. Контрольний вихід пельменів до вихідної сировини складає у середньому 118-122%.

Технологічний процес виготовлення пельменів складається за наступною схемою (рисунок 13).

приготування тіста (тісто повинно мати однорідну, еластичну консистенцію; добре склеюватися на швах при штампуванні; не розварюватися у воді; у вареному стані не повинно прилипати до зубів; Вміст вологи в тісті повинен бути 39…40%, температура готового тіста повинно бути 27 ± 1°С.

приготування фаршу (сировину подрібнюють на вовчку, змішують фарш у фаршмішалках додаючи воду температурою 10°С у кількості 18…20% від маси м’ясної сировини);

формування (для дозування і формування пельменів служать пельменні автомати різної потужності);

заморожування (пельмені заморожують у лотках або рамках, які ставлять у морозильні камери, тривалість заморожування 0,4…4 год. в залежності від способу заморожування при температурі мінус 20-35°С);

галтовка (проводиться на галтовочному барабані для надання пельменям гладкої відшліфованої поверхні і відділені крупної крихти і борошна, які залишилися від відсипки);

пакування (заморожені пельмені фасують у картонні коробки або в поліетиленові пакети масою нетто 350; 500; 1000 г)

збереження, транспортування і реалізація (зберігають на підприємствах – виробниках при температурі -10°С не більше 1 місяця, транспортують автотранспортом з ізотермічним або з охолодженим кузовом, в торгівельній мережі зберігають пельмені при температурі -5°С не більше 48 год.)

Рисунок 13 – Схема технологічного процесу виробництва пельменів

Пельмені повинні мати форму півкола, краї пельменів повинні бути добре зліплені; фарш не повинен виступати; пельмені не повинні бути зліплені у комки, або деформовані.

Варені пельмені повинні мати приємний смак і ароматний запах, який властивий пельменям, виготовленим з м’яса з цибулею і спеціями; фарш повинен бути соковитим; пельмені не повинні мати стороннього присмаку і запаху.

Вміст м’ясного фаршу не менш 50% до ваги пельменів. Вміст жиру у фарші 114% (в залежності від асортименту). Товщина тіста не більш 2 мм (в місцях злипання – не більше 2,5 мм). Вага однієї штуки 12 г ± 10%.

 9.7 Виробництво фасованого м’яса

 Фасоване м’ясо випускають для підвищення культури торгівлі і для зручності реалізації. Фасують м’ясо на порції вагою 0,5…1,0 кг і упаковують у прозорі полімерні плівкові матеріали (таблиця 7).

Таблиця 7Асортимент фасованого м’яса за видами сировини

Вид м’яса Категорія
вгодованості
Відруби напівтуш Ґатунки
Яловичина І категорія

дорослої худоби

Передня

четвертина:

7 відрубів –

Заріз; Шийний;

Лопаточний;

Плечовий, Спинний; Грудний;

Голяшка передня

Задня четвертина:

4 відруба –

Пашина;

Поясничний;

Тазостегновий;

Голяшка задня.

І – відруби

тазостегновий,

поясничний,

спинний лопаточний, плечовий і грудинка

ІІ категорія

дорослої худоби

І категорія

молодняку

II – шийний відруб, пашина
ІІ категорія

молодняку

Худе  

III -заріз, голяшки передня і задня

Свинина 1 категорія –

беконна

Лопаточний відруб

 

Спинний відруб

(корейка)

Грудинка

Пояснична частина

з пашиною

Окорок

Передпліччя

(рулька)

Голяшка

І – Лопаточний, спинний (корейка), грудинка, пояснична частина з пашиною, окорок
2 категорія –

м’ясна, молодняк, обрізна

3 категорія –

жирна

4 категорія –

для промислової

переробки

5 категорія – тушки поросят молочників масою 3-6 кг II – Рулька і голяшка

М’ясо, яке використовують для фасування, повинно відповідати санітарним вимогам, може бути охолодженим і мороженим. В залежності від виду м’яса, категорії вгодованості і частин туші фасоване м’ясо випускають двох ґатунків.

І ґатунок:

– яловичина (І і II категорія) – грудинка, спинна частина, філей, оковалок, кострець, огузок;

– баранина (І і II категорія) – спинно-лопаткова і задня частини;

– свинина (м’ясна і обрізна) – лопаточна, спинна, поперекова, окорок, грудинка.

До II ґатунку відносяться: яловича лопаточно-плечова частина туші; бараняча грудинка.

Туші, напівтуші і четвертинки, які надходять, розпилюють на сортові частини (торгові відруби), які, в свою чергу, розпилюють на порції необхідної ваги. У порціях дотримується співвідношення м’якотних тканин і кісток, характерних для відрубу, із якого ця порція отримана. Повинно міститися 25% кісток.

Порції м’яса зважують і пакують у целофан або інші прозорі плівкоматеріали. Зберігають при температурі 1 ± 1°С протягом 48…72 години.

Температура м’якотної частини фасованого м’яса при випуску з підприємства-виробника повинна бути 2 ± 2°С.

 

275 Comments

 1. Wonderfull great site coming off 50 mg seroquel And on the day before what will likely be the last time two of his sons play against each other in pro football, unless they end up in a Super Bowl, Archie says, “We all of us just continue to enjoy the journey. And I just tell my boys what I’ve been telling them for more than 25 years, to just have fun. Which they sure do.”

 2. Insert your card nolvadex online india U.S. stocks dropped on Monday as the deadline approachedwithout any apparent progress in breaking the stalemate, givingthe S&P 500 its seventh decline in the last eight trading daysof September. However, some market participants viewed anypullback as a buying opportunity in the absence of an extendedshutdown.

 3. Could you give me some smaller notes? lowest cost zovirax 200mg 100 tablets “Very few archaeological excavations had been conducted in Iraqi Kurdistan before 2008,” Pappi wrote in an email to LiveScience. Conflicts in Iraq over the past three decades have made it difficult to work there. Additionally archaeologists before that time tended to favor excavations in the south of Iraq at places like Uruk and Ur.

 4. I never went to university ciprofloxacin 750 mg tab It’s just a little mark that resembles a flying tadpole, but somehow the apostrophe has the ability to infuriate like no other piece of punctuation. One of the former contestants in The Apprentice, Luisa Zissman, came under Twitter fire last week after she asked fellow users to tell her if the correct title for her cupcake business should be “Bakers Dozen” or “Baker’s Dozen”. Some mocked, while others politely pointed out that – according to the number of bakers – the apostrophe could come either after the “r” or the “s”. Ms Zissman controversially decided that she would abandon the apostrophe entirely.

 5. Have you got a current driving licence? orange mobicarte recharge english One of the first questions asked in the wake of such an extreme weather event is: “Is this due to climate change?” In recent years, a brand of research called “climate attribution science” has sprouted from this question, examining the impact of extreme events to determine how much—often in fractional terms—is related to human-induced climate change, and how much to natural variability (whether in climate patterns such as the El Niño/La Niña-Southern Oscillation, sea-surface temperatures, changes in incoming solar radiation, or a host of other possible factors).

 6. How much does the job pay? cost clomid insurance Kandek notes, “it has been very easy to find vulnerabilities in this software component” and that users should consider shutting off this feature in addition to patching the software. Doing so will force users to download mail attachments in order to view them, which might be a small price to pay for security

 7. Could I have a statement, please? alli price canada Elderly volunteers in the new study – 839 men and 1,228 women – were 76 years old at the outset, on average. After nearly seven years of follow-up, 32 percent of the people who were diabetic at the start of the study and 25 percent of the non-diabetics had developed some form of dementia.

 8. What company are you calling from? buy meloxicam uk Juror B37, a woman in her late forties with shoulder length brown hair, said she used to go to the shooting range with her husband and has basic familiarity with a gun. She opted not to renew her concealed carry permit, she said, because she doesn’t own one.

 9. Could I take your name and number, please? buy tetracycline online uk So “income inequality” is just the way things are in the “real world”. Most accept it. “Income equity” has never been more than an idealistic aspiration, a mirage no economy has ever achieved. Such inequality is NEVER going to “transform the US into something the world has never quite seen before”. YOU FEW indignant ones goad others, but will never dirty your own hands or take personal risks.

 10. What are the hours of work? cefuroxime axetil Diffenbaugh’s study co-authors were Martin Scherer of Stanford and Robert Trapp of Purdue University. The research team used a group of complex climate computer models to look at how the atmosphere will react to global warming.

 11. What’s your number? tren winny and test prop cycle If we look closely at what has been announced, however, and ignore the white noise from a press that was desperate to find a party “lurching to the left”, we see that the latest announcements, if you can call them that, are really a change in tone rather than a substantive change in policy.

 12. I’ve been cut off testo black xt If the pilot lowers the nose FIRST, the altitude will drop before the speed increases, so pilots are instructed, generally, to not adjust the pitch of their aircraft when they’re trying to make sure they’re on a proper path to land until the plane has begun to speed up. The last thing these Asiana pilots needed to do was to go lower faster.

 13. What’s your number? amoxicillin-pot clavulanate cost What’s so interesting is that for years Microsoft protected their software monopoly by copying other people’s software and incorporating that software as a free addition to Microsoft’s own products – like adding an internet browser to Windows for example (That famously killed off Netscape Navigator). Well, now Google has returned the favor by giving away an operating system for free (Android) in order to help sell Google’s advertising. Meanwhile, various software companies are selling office replacement applications for a nominal price – about $10 per application.

 14. How would you like the money? how much does cialis cost online “It’s frustrating having to sit out, frustrating having to watch them play games in the preseason,” Williams said on Sunday. “They’ve had a lot of battles out there, a lot of great practices and I want to be a part of them. So at times I feel like I’m not part of this team right now because I’m not out there.”

 15. How much were you paid in your last job? xlear nasal spray ingredients This is when most of the seats fill up, explains a former Wharton admissions committee member, so accepted candidates have a chance to participate in a welcome weekend and make a sound decision on a school. On the flip side, rejected applicants will have time to start strategizing their applications for the next year, notes one ex-Chicago Booth admissions member.

 16. Could I ask who’s calling? promera sports burn review Mining equipment is Caterpillar’s most profitable productcategory. Sales to the sector have been hurt in recent quartersbecause miners, facing investor backlash over unpopulartakeovers, budget overruns and falling metal prices, haveslashed capital spending, slowed the development on someprojects and shelved others entirely.

 17. We’re at university together aen ape Asked how long the company could continue to improve itsmargins in a worsening budget climate, Northrop Chief FinancialOfficer Jim Palmer likened it to running on a treadmill: “Youhave got to continually run as fast as the treadmill is going.”

 18. I came here to work sildenafil zentiva 25 mg Levine told the Daily News Thursday that A-Rod called him late Tuesday night to express that he was “frustrated” and “wanted to go forward” and begin playing for the Bombers, despite the fact the team opted to not take him off the disable list after his 20-day rehab assignment expired.

 19. We’ve got a joint account ciprofloxacin ornidazole indication The communique states the need for talks in Geneva to produce the formation by mutual consent of a “Transitional Governing Body (TGB) with full executive powers, including over security, military and intelligence structures”. Once that body is established, the communique states, “Assad and his close associates with blood on their hands will have no role in Syria”.

 20. I was born in Australia but grew up in England what is the dose of claritin for dogs The European investment and private bank hired AlexisChardigny, Alexis Eman, and Stefano Novarini for its privatebanking operations in London. All three join from MorganStanley. Chardigny will be responsible for international clientsin London. He joins from Morgan Stanley Private WealthManagement where he was an executive director. Eman joinsBerenberg as an associate director.

 21. Hi there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very
  good results. If you know of any please share.
  Thank you!

 22. Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is important and all. But just imagine if you added some great
  images or videos to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with pics and video clips, this website could
  undeniably be one of the best in its niche. Good blog!

 23. Independance Immobilière – Agence Dakar Sénégal
  Av. Fadiga, Immeuble Lahad Mbacké
  BP 2975 Dakar
  +221 33 823 39 30

  Agence Immobilière Dakar

  I think the admin of this website is really working hard in support of
  his web site, as here every data is quality based information.

 24. Heya this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!|

 25. Right here is the perfect website for anybody who really wants to understand this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that has been discussed for a long time. Excellent stuff, just wonderful!|

 26. I’m now not certain the place you’re getting your information, however great topic. I must spend some time finding out much more or understanding more. Thanks for wonderful info I was looking for this information for my mission.|

 27. I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like to find out where u got this from. thank you|

 28. Good day! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog post or vice-versa? My website goes over a lot of the same topics as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!|

 29. Fantastic beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your web site, how can i subscribe for a blog website? The account aided me a appropriate deal. I were a little bit familiar of this your broadcast offered brilliant clear concept|

 30. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100 positive. Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Appreciate it|

 31. Excellent beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your site, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a applicable deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast provided vivid clear idea|

 32. I feel that is one of the most important information for me. And i am glad studying your article. However want to statement on some basic issues, The site taste is ideal, the articles is truly excellent : D. Excellent job, cheers|

 33. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a coworker who has been conducting a little homework on this. And he in fact bought me dinner due to the fact that I discovered it for him… lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this issue here on your web page.|

 34. Hello! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to begin. Do you have any points or suggestions? Appreciate it|

 35. Undeniably believe that which you said. Your favorite justification seemed to be on the internet the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get annoyed while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks|

 36. Hi there, simply become alert to your blog through Google, and located that it’s truly informative. I’m gonna be careful for brussels. I’ll appreciate in case you proceed this in future. A lot of other folks can be benefited out of your writing. Cheers!|

 37. Hello there I am so excited I found your website, I really found you by mistake, while I was browsing on Bing for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say cheers for a marvelous post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but I have book-marked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the great jo.|

 38. Greetings! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website addresses a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!|

 39. Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too excellent. I actually like what you have acquired here, certainly like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it wise. I can’t wait to read much more from you. This is really a tremendous site.|

 40. First of all I would like to say great blog! I had a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind. I was interested to know how you center yourself and clear your mind prior to writing. I’ve had difficulty clearing my thoughts in getting my thoughts out. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be wasted simply just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips? Thank you!|

 41. Greetings from Colorado! I’m bored to tears at work so I decided to check out your blog on my iphone during lunch break. I really like the info you provide here and can’t wait to take a look when I get home. I’m surprised at how quick your blog loaded on my cell phone .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, superb site!|

 42. Heya are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!|

 43. Hello! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy reading your posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same topics? Appreciate it!|

 44. My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on several websites for about a year and am concerned about switching to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be greatly appreciated!|

 45. I am not sure where you’re getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for great info I was looking for this information for my mission.|

 46. Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog stand out. Please let me know where you got your design. With thanks|

 47. An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker who was doing a little research on this. And he actually bought me breakfast simply because I discovered it for him… lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this subject here on your blog.|

 48. I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The article has truly peaked my interest. I’m going to book mark your site and keep checking for new details about once a week. I subscribed to your RSS feed too.|

 49. I absolutely love your blog and find nearly all of your post’s to be just what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content for you? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on a few of the subjects you write with regards to here. Again, awesome website!|

 50. Very great post. I just stumbled upon your weblog and wished to mention that I have really loved browsing your blog posts. After all I will be subscribing on your rss feed and I’m hoping you write again very soon!|

 51. Hi! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and outstanding design and style.|

 52. An outstanding share! I have just forwarded this onto a coworker who was doing a little homework on this. And he in fact bought me lunch simply because I found it for him… lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending some time to discuss this issue here on your web site.|

 53. I’m amazed, I must say. Seldom do I encounter a blog that’s equally educative and amusing, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head. The issue is something not enough men and women are speaking intelligently about. I am very happy I came across this in my hunt for something relating to this.|

 54. Greetings from California! I’m bored to tears at work so I decided to browse your site on my iphone during lunch break. I really like the knowledge you present here and can’t wait to take a look when I get home. I’m amazed at how quick your blog loaded on my mobile .. I’m not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, excellent blog!|

 55. Hey there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after checking through some of the post I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back often!|

 56. Hi there! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to take a look. I’m definitely loving the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Superb blog and great design.|

 57. Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!|

 58. First of all I would like to say wonderful blog! I had a quick question which I’d like to ask if you don’t mind. I was interested to know how you center yourself and clear your mind prior to writing. I’ve had a tough time clearing my mind in getting my ideas out there. I truly do take pleasure in writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are wasted simply just trying to figure out how to begin. Any suggestions or hints? Many thanks!|

 59. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this. Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.|

 60. Hello there! I could have sworn I’ve been to your blog before but after looking at some of the articles I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely delighted I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!|

 61. Great beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your site, how could i subscribe for a blog web site? The account aided me a applicable deal. I have been a little bit acquainted of this your broadcast provided vivid clear concept|

 62. Hey there! I could have sworn I’ve been to this website before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!|

 63. Pretty part of content. I simply stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I acquire actually loved account your weblog posts. Anyway I’ll be subscribing for your feeds and even I achievement you get admission to persistently rapidly.|

 64. Hi great website! Does running a blog similar to this require a lot of work? I have absolutely no knowledge of programming however I was hoping to start my own blog in the near future. Anyway, should you have any recommendations or tips for new blog owners please share. I know this is off subject however I just wanted to ask. Kudos!|

 65. After I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment. Is there an easy method you can remove me from that service? Kudos!|

 66. An outstanding share! I’ve just forwarded this onto a coworker who has been conducting a little homework on this. And he in fact bought me breakfast because I discovered it for him… lol. So allow me to reword this…. Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending time to discuss this issue here on your blog.|

 67. I think what you composed made a ton of sense. However, what about this? suppose you added a little information? I mean, I don’t want to tell you how to run your blog, however suppose you added a title that makes people desire more? I mean BLOG_TITLE is kinda vanilla. You should glance at Yahoo’s home page and watch how they create article headlines to grab people to click. You might add a video or a pic or two to get readers excited about everything’ve got to say. In my opinion, it could make your posts a little bit more interesting.|

 68. Hi there would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good hosting provider at a fair price? Thank you, I appreciate it!|

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*