2. Машини тістомісильні періодичної дії з підкатними діжами.

До цього типу машин відносяться «Стандарт», Т1-ХТ2А, А2-ХТБ, ТММ-1М і деякі машини зарубіжних фірм. Ці машини тістомісильні призначені для замісу опари і тіста з пшеничного і житнього борошна. Застосовуються на малих і середніх хлібопекарських підприємствах.

Машина тістомісильна «Стандарт» (рис. 7) складається з фундаментної плити, корпусу машини із захисним щитком, важеля мішалки з приводом і підкатної діжі.

Рис. 7. Машина тістомісильна «Стандарт» (а – загальний вигляд; б – діжа):
1 – корпус машини; 2 – фундаментна плита; 3 – електродвигун; 4 – важіль мішалки; 5 – черв’ячний вал; 6 – діжа; 7 – кришка; 8 – клинопасова передача; 9 – фрикційна муфта; 10 – редуктор; 11 – вісь направляючого колеса; 12 – направляюче колесо; 13 – палець; 14 – ходові колеса; 15 – вісь ходових коліс; 16 – корпус візка; 17 – клямка важеля; 18 – пружина клямки; 19 – цапфа центральна; 20 – фланець чана; 21 – чан; 22 – черв’ячне колесо; 23 – кронштейн направляючого колеса.

Важіль мішалки є зігнутим валом з лопаттю на кінці, діжа – чан місткістю 330 л, встановлений на триколісному візку. Для замісу діжу накатують на плиту по направляючих до упора і закріплюють на плиті. Діжі завантажують до початку замісу або в процесі замісу.

Після установки діжі опускають кришку і включають електродвигун. Одночасно з обертанням важеля мішалки приводиться в обертання і діжа. Щоб надати діжі обертальний рух, чан встановлений на осі, що є цапфою, яка входить у втулку каретки. До днища чана прикріплено черв’ячне колесо, що знаходиться в зачепленні з черв’яком, встановленим в нижній частині машини. Після закінчення замісу кришку піднімають, спеціальна фрикційна муфта вимикається і обертання діжі і важеля мішалки припиняється.

Перевагами машини є простота конструкції, хороша якість замісу тіста і зручність в обслуговуванні, недоліком – наявність відкритої черв’ячної передачі для приводу обертання діжі. Через погане зчеплення черв’ячна пара швидко зношується.

Машина тістомісильна ТММ-1М призначена для механізації тістомісильних робіт на малих хлібопекарських підприємствах і в кондитерських цехах хлібозаводів.

Машина (рис. 8) складається з огорожі, важеля мішалки, кривошипа, корпусу, редуктора, приводу діжі і фундаментної плити.

Рис. 8. Тістомісильна машина ТММ-1М:
1 – огорожа; 2 – важіль мішалки; 3 – поворотний кулак; 4 – кривошип; 5 – корпус; 6 – фундаментна плита; 7 – лопать; 8, 12 – штирі; 9 – квадратне гніздо; 10 – редуктор; 11 – конічний диск; 13 – направляюча лопатка; 14 – діжа.

Фундаментна плита – чавунна підстава коробчатої форми з майданчиками для редукторів. Для правильного напряму ходових коліс при накатці діжі плита з обох боків має спеціальні виступи, а передня її частина – поглиблення для направляючого колеса.

Редуктор приводу діжі складається з чавунного корпусу, черв’яка, черв’ячного колеса, посадженого на вал, і кришок. На верхньому кінці валу посаджений конічний диск, що має квадратне гніздо, в яке при накатуванні діжі входить квадратний хвостовик шліцьового валу діжі.

Усередині чавунного корпусу машини на осі встановлений кривошип, який складається із зірочки, корпусу і підшипника. Передня стінка корпусу машини у верхній частині має виріз для важеля мішалки і виступ, в якому на підшипнику ковзання змонтований поворотний кулак. У вилку кулака вставлений палець, на якому закріплений важіль мішалки.

У виступах візка і вилці поворотного колеса просвердлені горизонтальні отвори для бічних штирів, запресованих в корпус машини. На них при накатуванні діжі на плиту насаджується корпус візка.

Тісто замішують в підкатній діжі, яка накатується на фундаментну плиту під важіль мішалки. Під час замісу важіль мішалки і діжа одночасно обертаються назустріч один одному. На нижньому кінці важеля мішалки розташована лопать і направляюча лопатка. Накатування і скачування діжі проводяться вручну.

Уніфікована машина тістомісильна Т1-ХТ2А (рис. 9) призначена для замісу в підкатних уніфікованих діжах Т1-ХТ2Д. Ця машина відрізняється від машини «Стандарт» тим, що діжа не має пристрою для обертання і жорстко закріплена на візку. Діжа обертається разом із столом, вмонтованим у фундаментну плиту. Черв’ячний привод майданчика розміщений в масляній ванні, що подовжує термін його служби.

Рис. 9. Машина тістомісильна Т1-ХТ2А:
1 – фундаментна плита; 2, 15 – черв’ячні редуктори; з – станина- 4 – двигун; 5 – підмоторна плита; 6 – натяжний болт; 7 – шків; 8 – штурвал 9 – приводна голівка; 10 – противага; 11 – ковпак; 12 – важіль мішалки; 13 – педаль фіксатора; 14 – стіл; 15 – упорний кронштейн.

Машина складається з фундаментної плити, станини, приводной головки ковпака, важеля мішалки, огорожі і шафи управління.

У фундаментній плиті змонтовано два черв’ячні редуктори, сполучені послідовно. На вихідній шийці вертикального валу другого редуктора насаджений стіл, який має направляючі для накатування і центрівки діжі, блок-стійку з фіксатором і педаллю для фіксації діжі і упорні кронштейни. При роботі стіл обертається разом з діжею.

В станині на підмоторній плиті встановлений двигун. Для натягнення ременів служить болт.

В приводній головці змонтований черв’ячний механізм приводу важеля мішалки. Обидва кінці валу черв’яка приводної головки виходять назовні.

На правий кінець валу закріплено знімний штурвал для виведення важеля мішалки з діжі, на лівому встановлюється клинопасовий шків з фрикційною муфтою конічного розточування.

До приводної головки шарнірно прикріплений ковпак з противагою. З важелем ковпака пов’язані механізм управління фрикційною муфтою і кінцевий вимикач зупинки столу в заданому положенні.

Для замісу тіста діжу накатують на стіл і закріплюють фіксаторами, при цьому дверці огорожі закривають. Після подачі в діжу компонентів, необхідних для замісу, і опускання ковпака включається фрикційна муфта.

Після включення машини важіль мішалки приводиться в рух по криволінійній траєкторії, близькій до внутрішньої поверхні діжі, а стіл разом з діжею рівномірно обертається, що забезпечує якісне перемішування тіста. Після закінчення замісу тіста ковпак піднімають вгору, фрикційна муфта вимикається і черв’як приводної головки загальмовується. Стіл продовжує обертатися до тих пір, поки упор не натисне кінцевий вимикач і не зупиниться двигун.

Стіл зупиняється в положенні, зручному для викочування діжі. Якщо важіль мішалки знаходиться в діжі, його виводять, обертаючи штурвал. Потім відкривають дверці огорожі і викочують діжу, натискуючи ногою на педаль фіксатора.

Машина тістомісильна А2-ХТБ (Рис. 10) складається з фундаментної плити, станини з приводом повороту траверси, траверси з приводом органу мішалки, органу мішалки, огородження і електроустаткування, вбудованих в станину.

Рис. 10. Машина тістомісильна А2-ХТБ:
1 – фундаментна плита; 2 – станина; 3 – щит електроустаткуванні; 4 – привод повороту траверс; 5 – привод органу мішалки; 6 – траверсу; 7 – орган мішалки; 8 – огорожі.

Фундаментна плита закріплюється фундаментними болтами до фундаменту і несе на собі станину з розташованими на ній механізмом приводу повороту траверси і електроустаткування. Фундаментна плита має направляючі і упори для установки і фіксації підкатної діжі в певному положенні, пов’язаному з положенням органу мішалки, а також механізму електроблокування фіксації діжі.

Станина встановлюється на фундаментну плиту і закріплюється на ній болтами. В станині встановлюється електродвигун приводу повороту траверси, механізм повороту траверси і електродвигун. При включенні електродвигуна обертання передається через клинопасову передачу на гвинт механізму повороту траверси. Обертальний рух гвинта перетворюється в поступальний рух корпусу плаваючої гайки, що впливає за допомогою тяги на провушини траверси. Тяга, переміщаючись у напрямі осі діжі, повертає траверсу на кут 40°, піднімаючи орган мішалки над діжею, тим самим забезпечуючи можливість вільного викочування діжі.

Траверса має шарнірне з’єднання із станиною, яке забезпечує можливість її повороту на кут 40°. На траверсі розташований електродвигун приводу органу мішалки, клинопасова передача і редуктор, що складається з черв’ячної і планетарної передач. Обертання від електродвигуна за допомогою клинопасової і черв’ячної передач передається водилу планетарної передачі зі встановленим на ній сателітом, який обкачується по нерухомому колесу, надаючи планетарний рух органу мішалки.

Орган мішалки має конічний хвостовик, встановлюваний в конічне гніздо валу планетарної шестерні (сателіта) і закріплений гвинтом. Орган мішалки виконує планетарний рух, обертаючись навкруги власної осі і навкруги осі діжі, що обумовлює інтенсивний заміс тіста.

Технічна характеристика машин тістомісильні періодичної дії з підкатними діжами приведена в таблиці 2.

Машини цього типу широко використовуються на виробництві. Для інтенсифікації замісу тут застосовуються лопаті мішалок різної конфігурації.

Аналогом в цьому випадку може служити, наприклад, машина тістомісильна ДК. Перспективним може тут виявитися і застосування вібрації.

Машини ДК (рис. 11) (двохконусні) виготовляє фірма «Вернер унд Пфляйдерер» і за її ліцензією машинобудівний завод в м. Бідготц (Польща) і ін.

Рис. 11. Двохконусна машина тістомісильна ДК:
1 – корпус з електроприводом; 2 – важіль мішалки; 3 – пульт управління; 4 – діжа.

Машина призначена для інтенсивного замісу житнього і пшеничного тіста. Підкатна діжа має примусове обертання. Пульт управління забезпечений реле часу. (На рисунку кришка машини піднята).

В робочому положенні вісь лопаті мішалки опускається в діжу на кут 45°. При роботі лопать описує поверхню подвійного конуса з деяким нахилом уздовж утворюючої. При складанні рухів важеля мішалки і маси, що обертається, в діжі відбувається достатня механічна обробка тіста з періодичним впливом стиснення і розтягування маси, що сприяє утворенню пружного тіста. В порівнянні з тістомісильними машинами «Стандарт» і Т1-ХТ2А заміс тут інтенсивніше, при цьому стінки важеля послідовно проходять по похилій лінії уздовж бічної і донною поверхні діжі, піддаючи послідовно механічній обробці всю масу тіста в діжі.

Таблиця 2. Технічна характеристика машин тістомісильні періодичної дії з підкатними діжами

Тривалість замісу пшеничного тіста до 10 хв., житнього 3–4 хв.

Машина ДК забезпечена автоматичним реле часу, який відключає привод валу мішалки і включає механізм підйому кришки і виводу важеля мішалки з діжі. Кришку перед замісом закривають натисненням відповідної кнопки на пульті діжі.

Оригінальними тут є важіль мішалки, механізм приводу і підйому лопаті мішалки, а також привод діжі за допомогою циліндричної зубчастої передачі, яка повністю закрита корпусом каретки. В машині застосовано захисне покриття типу рилсан. Воно дуже міцне і стійке, створює глянсову поверхню, яка легко очищається від борошна і тіста.

Основні показники машин ДК приведені в таблиці 3.

Таблиця 3. Основні характеристики машин тістомісильних ДК

Машина тістомісильна інтенсивної дії ЕS1-140/80 створена в Угорщині, встановлюється на станині (рис. 12), в якій на шарнірній опорі змонтований привідний електродвигун. До фланця двигуна прикріплена кришка, на якій встановлений шпиндель робочого органу з лопатями мішалок. За допомогою рукоятки кришка разом з шпинделем може підійматися і опускатися в підкатну діжу і фіксуватися за допомогою гачка, опори і пластини. При цьому одночасно з допомогою системи важелів на станині фіксується каретка підкатної діжі. Машина виготовляється з нержавіючої сталі, комплектується діжами місткістю 170 л.

Рис. 12. Машина тістомісильна Е81-140/80:
1 – пластина; 2 – крюк; 3 – опора; 4 – кришка; 5 – рукоятка; 6 – шпіндель; 7 – діжа; 8 – мішалка потрапити; 9 – станина; 10 – система важеля; 11 – електродвигун; 12 – шарнірна опора.

Тривалість замісу 120–150 с, гомогенізація компонентів здійснюється за 40–60 с.

Машина тістомісильна відрізняється компактністю, економним витрачанням електроенергії, зручністю експлуатації і простотою конструкції. При цьому забезпечується висока інтенсивність замісу тіста, що скорочує тривалість бродіння тіста перед обробленням до 15 хв.

Машина 1МК-150 забезпечує інтенсивний заміс за 2– 3 хв. Має підкатні діжі, але оскільки після інтенсивного замісу бродіння скорочується, то на тістоприготувальній ділянці може бути 3–5 діж. Корпус машин 1МК-150 П-подібний (рис. 13). В середині просвіту в ньому знаходиться шпиндель з лопаттю мішалки у вигляді циліндра. Привод шпинделя розташований зверху. Підкатна діжа встановлюється під ним, центрується, закріплюється в затисках гідравлічного підйомника і підіймається. При цьому шпиндель з лопаткою мішалки входить в діжу і здійснює заміс при постійній швидкості 420 хв.-1 Тривалість замісу встановлюється за допомогою реле часу. Інтенсивний заміс тіста в мішалці 1МК-150 сприяє підвищенню водопоглинальної здатності тіста і збільшенню його виходу на 3–5 %.

Машина призначена для замісу житнього і пшеничного тіста різної рецептури. При цьому залежно від виду тіста підбирають і встановлюють змінну робочу лопать.

Оскільки заміс здійснюється за порівняно короткий проміжок часу (1–2 хв.), то немає необхідності встановлювати водоохолоджуючу систему, і процес проводять так, щоб в кінці замісу температура тіста не підвищувалася більш ніж на 10 °С. По закінченні замісу машина автоматично відключається, діжа опускається і виводиться з-під машини.

Рис. 13. Машина тістомісильна 1МК-150:
1 – корпус; 2 – шпиндель; 3 – лопать мішалки; 4 – діжа; 5 – гідравлічний підйомник.

В конструктивному відношенні машина дещо незручна, оскільки потрібно підкочувати і встановлювати діжі. Розвантажуються вони перекиданням. Для обслуговування машини потрібна значна витрата електроенергії. Проте позитивний ефект такого замісу такий значний, що не дивлячись на вказані недоліки, машини тістомісильні 1МК широко використовуються в хлібопекарській промисловості.

До переваг машини слід віднести збільшення об’ємного виходу виробів на 10 % при значному поліпшенні структури м’якуша, а також скорочення процесу бродіння в 4–5 разів проти звичайного. При цьому м’якуш хліба виходить більш світлим.

Подібні машини тістомісильні марки SМК дещо раніше почала випускати фірма «Вінклер» (Німеччина). Ці машини відрізняються тим, що заміс тіста в них здійснюється в дві стадії з різною швидкістю: змішування 15 с при частоті обертання 350 хв-1, заміс 120 с при частоті обертання 750 хв-1. Машини SМК випускаються трьох типорозмірів з діжами місткістю 75, 150 і 300 л.

Важливо відзначити, що машини SМК можна ефективно використовувати і при замісі житнього тіста. При цьому тривалість замісу повинна складати 60–70 с, збільшення тривалості замісу приводить до погіршення властивостей тіста: підвищується клейкість і розпливчатість.

Таблиця 4 – Основні характеристики машин тістомісильних ЕS1-140/80, 1МК-150 і SМК.

Установка для замісу тіста VРТ-500 (рис. 14) складається з мішалки і станції дозування. Г-образний корпус установки забезпечений гідравлічним підйомником. Шпиндель має дві лопаті мішалок.

Рис. 14. Установка тістомісильна VРТ-500:
1 – машина мішалки; 2 – станція дозування; 3 – пульт управління.

Окрім них в діжу вводиться гальмівна штанга з направляючою. Підкатна діжа порівняно невеликої місткості (95 л) легко переміщається вручну. Тривалість замісу встановлюють за допомогою реле часу в межах 60–200 с, при цьому питома робота замісу складає до 38 Дж/г. Для замісу воду слід охолоджувати до 12 ºС.

Машина приводиться в рух за допомогою клинопасової передачі від електродвигуна потужністю 19 кВт. Комплектується п’ятьма підкатними діжами з нержавіючої сталі. Відрізняється від раніше розглянутої конструкції наявністю гальмівної штанги, що дозволяє одночасно обробляти велику масу тіста. Г-образний корпус робить установку більш компактною.

До недоліків машини слід віднести роздільне розташування установки мішалки і станції дозування, а також наявність гідравлічного приводу і підйомника. Останній значно ускладнює і здорожує конструкцію.

Тістомісильна машина А2-Т2-64 (рис. 15) складається з механізму замісу 4, водоприготувального бачка 2, щита управління 3 і трьох діж 1.

Рис. 15. Загальний вигляд тістомісильної машини А2-Т2-64:
1-діжа; 2-водоприготувальний бачок; 3-щит управління; 4-механізм замісу.

Приводиться механізм замісу від електродвигуна за допомогою клинопасової передачі та черв’ячного редуктора.

Привод механізму підйому і опускання місильного органа складається з електродвигуна, клинопасової передачі, черв’ячного редуктора та гвинтової пари. Гайка гвинтової пари закріплена на станині.

Приводи механізму замісу і механізму підйому та опускання місильного органа змонтовані на плиті, яка закріплена на рухомій пінолі.

Для вимикання електродвигуна приводу підйому та опускання місильного органа у крайніх положеннях встановлено кінцеві вимикачі.

Всі привідні механізми, що змонтовані на плиті закриті захисним кожухом.

У водоприготувальному бачку двома електронагрівачами здійснюється нагрів води до відповідної температури та її дозування. Для запобігання переливу води з бачка в корпусі передбачена переливна труба.

Щит управління складається з пульта, в якому міститься апаратура управління та захисту електрообладнання машини.

Працює тістомісильна машина А2-Т2-64 наступним чином.

В одну із діж з водоприготувального бачка заливають необхідну кількість води відповідної температури, завантажують інші компоненти, які передбачені рецептурою, і засипають борошно. Після завантаження діжа підводиться під місильний орган, фіксується і вмикається привод підйому та опускання місильного органа. Місильний орган опускається в діжу в робоче нижнє положення, вмикається привод замісу і здійснюється заміс опари (закваски або тіста).

Після замісу вмикається привод підйому і опускання місильного органа і місильний орган виводиться з діжі. Діжа з замішаним тістом відкочується на бродіння, а інша діжа із завантаженими компонентами підводиться до машини для здійснення наступного циклу приготування тіста.

Кінематична принципова схема тістомісильної машини А2-Т2-64 наведена на рис. 16.

Рис. 16. Кінематична принципова схема тістомісильної машини А2-Т2-64:
1-електродвигун приводу місильного органа; 2,6-клинопасові передачі; 3,7-черв’ячні редуктори; 4-електродвигун приводу підйому і опускання місильного органа; 5-місильний орган; 8-гайка; 9-вал-гвинт.

Тістомісильний агрегат А2-МТ2-Э (рис.17) складається з тістомісильної машини 1, водоприготувальної установки 4, відповідної кількості діж 2, направляючих 3, щитка електрообладнання 5. Кількість збиральних одиниць, що входять до комплектації машини залежить від її виконання.

Рис. 17. Загальний вигляд агрегату тістомісильного А2-МТ2-Э:
1-тістомісильна машина; 2-діжа; 3-направляюча; 4-водоприготувальна установка; 5-щиток електрообладнання; 6-опора діжі; 7-стяжки; 8-опори під направляючі; 9-з’єднувач.

Тістомісильна машина (рис. 18) складається з основи 1, в якій встановлена піноль 2, що має можливість переміщуватись у вертикальній площині. На пінолі закріплено раму 3, на якій міститься привод місильного органа, привод підйому і опускання місильного органа, фіксатор діжі та пульт управління 7.

Привод місильного органа здійснюється від електродвигуна 4 за допомогою клинопасової передачі та спареного редуктора 8, який складається з черв’ячної і планетарної передач.

Привод підйому і опускання місильного органа здійснюється від електродвигуна 5 за допомогою клинопасової передачі, редуктора та гвинтової пари.

Рис. 18. Загальний вигляд тістомісильної машини А2-МТ2-Э:
1-основа; 2-піноль; 3-рама; 4-привод місильного органа; 5-електродвигун приводу підйому і опускання місильного органа; 6-місильний орган; 7-пульт управління; 8-черв’ячно-планетарний редуктор; 9-редуктор; 10-клинопасова передача.

Працює тістомісильний агрегат А2-МТ2-Э наступним чином.

В одну із діж завантажується борошно та інші компоненти, що передбачені рецептурою. З водоприготувальної установки додається вода відповідної якості і кількості.

Після завантаження діжа по направляючій підводиться під місильний орган тістомісильної машини. Діжа фіксується і вмикається привод підйому і опускання місильного органа, який встановлює місильний орган у робоче положення. Заміс тіста відбувається при здійсненні місильним органом обертового руху навколо власної осі та осі планетарного редуктора.

Після завершення процесу замісу тіста привод місильного органа вимикається і механізмом підйому і опускання місильного органа переміщується у верхнє неробоче положення. Діжа відводиться для вивантаження або бродіння тіста.

При багатодіжовому виконанні агрегату після замісу тіста діжа з готовим тістом по направляючій відводиться від місильного органа, а на її місце підводиться друга діжа із завантаженими компонентами. Виконується наступний процес замісу тіста.

Кінематична принципова схема тістомісильної машини А2-МТ2-Э наведена на рис. 19.

Рис. 19. Кінематична принципова схема тістомісильної машини А2-МТ2-Э:
1,9-електродвигуни; 2,3,10,11-шківи клинопасових передач; 4-редуктор; 5-піноль; 6-ходовий гвинт; 7-гайка; 8-основа; 12-черв’як; 13-черв’ячне колесо; 14,15-зубчаті колеса; 16-місильний орган.

Одним з провідних вітчизняних виробників тістомісильних машин є ВАТ “Смілянський машинобудівний завод”. Ряд конструкцій машин, що випускається цим підприємством, розглянуто нижче.

Машина А2-ХТЮ (рис. 20) призначена для інтенсивного порційного замісу напівфабрикатів і тіста з пшеничної і житньої муки вологістю не менше 33% в нерухомих підкатних діжах місткістю 80 літрів марки А2-ХТЮ-80.

Машина може використовуватися на підприємствах хлібопекарської і кондитерської промисловості, а також в цехах підприємств громадського харчування.

Станина 2 з розміщеними в ній блоком управління є зварною конструкцією і кріпиться до плити фундаментної 1.

На траверсі 3 встановлений привод повороту траверси 4 і привод органу мішалки 5. Привод повороту траверси складається з електродвигуна, клинопасової передачі і гвинтової пари.

Рис. 20. Машина А2-ХТЮ: а – зовнішній вигляд; б – структурна схема:
1 – плита фундаментна; 2 – станина; 3 – траверса; 4 – привод повороту траверси; 5 – привод органу мішалки; 6 – орган місильний; 7 – захисна огорожа; 8 – кришка; 9 – пульт управління.

На двох осях, які виступають з корпусу гайки гвинтової пари, встановлені сухарі, що переміщаються по направляючих робочих поверхнях.

Вилки нерухомо закріплені на осі станини, внаслідок чого утворюється шарнірне з’єднання, яке забезпечує поворот траверси на кут 600 щодо осі.

Орган мішалки 6 прикріплений до вихідного валу редуктора складається із стрижня, вигнутого у формі спіральної рамки, втулки і здійснює обертальний рух навкруги власної осі і планетарний рух навкруги осі діжі. Привод органу мішалки складається з електродвигуна, клинопасової передачі і планетарного редуктора. Перед накатуванням на фундаментну плиту діжа повинна бути заповнена необхідними компонентами: спочатку – рідкими, потім – сухими.

Робота по обслуговуванню машини здійснюється одним працівником і полягає в наступному: діжа накатується на плиту фундаментну до упора і одночасно замикає контакти кінцевого вимикача блокування фіксації діжі. Натисненням кнопки “ВНИЗ” включається електродвигун приводу повороту траверси. Траверса переміщається в робоче положення, при цьому діжа накривається і ущільнюється кришкою 8 з одночасною фіксацією діжі.

Натисненням кнопки “ПУСК” включається електродвигун органу мішалки, який здійснює обертальний планетарний рух і виконує заміс тіста. Після закінчення часу замісу, який задається за допомогою блоку управління і залежить від властивостей і різновиду тіста, електродвигун автоматично вимикається, зупиняється орган мішалки і автоматично включається привод повороту траверси. Траверса повертається в крайнє верхнє положення, орган мішалки виходить з діжі. Цикл замісу тіста закінчується і діжа з тістом викочується для подальших операцій.

Таблиця 5 Технічна характеристика А2-ХТЮ

Машина Л4-ХТ2-В (рис. 21) призначена для інтенсивного порційного замісу напівфабрикатів і тіста з пшеничної і житньої муки вологістю не менше 33 % в підкатних діжах, що не обертаються, місткістю 140 літрів.

Рис. 21 Машина Л4-ХТ2-В:
1 – плита фундаментна; 2 – станина; 3 – траверса; 4 – привод повороту траверси; 5 – привод органу мішалки; 6 – орган мішалка; 7 – захисна огорожа; 8 – кришка; 9 – пульт управління.

Експлуатується в умовах основного режиму: навантаження – змінна одного напряму, режим роботи – повторно короткочасний з періодичними зупинками і тривалістю включення до 20 % основного робочого часу.

Машина може використовуватися на підприємствах хлібопекарської і кондитерської промисловості, а також в цехах підприємств громадського харчування.

Таблиця 6. Технічна характеристика Л4-ХТ2-В

Станина 2 з розміщеним на ній блоком управління є зварною конструкцією і кріпиться до плити фундаментної 1

На траверсі 3 встановлений привод повороту траверси 4 і привод органу мішалки 5. Привод повороту траверси складається з електродвигуна, клинопасової передачі і гвинтової пари.

На двох осях, які виступають з корпусу гайки гвинтової пари, встановлені сухарі, що переміщаються по робочих поверхнях направляючих.

Вилки нерухомо закріплені на осі станини, внаслідок чого утворюється шарнірне з’єднання, яке забезпечує поворот траверси на кут 600 щодо осі.

Спіральний орган мішалки 6 встановлений на вихідному валу редуктора і здійснює обертальний рух навкруги власної осі і планетарний рух навкруги осі діжі. Привод органу мішалки складається з електродвигуна, клинопасової передачі і планетарного редуктора.

Порядок роботи машини Л4-ХТ2-В аналогічний машині А2-ХТЮ.

Машини тістомісильні “Інтенсив-140” (рис. 22) і “Інтенсив-200” (рис. 23) є двохшвидкісними машинами періодичної дії з вертикальною віссю обертання органу мішалки і стаціонарною діжею місткістю 140 і 200 л відповідно.

Корпус машини зварної конструкції встановлений на регульовані опори. В корпусі розміщений привод органу мішалки і обертання діжі.

Рис. 22 Загальний вид машини “Інтенсив-140”.

Привод складається з електродвигуна (1), клинопасових передач, за допомогою яких рух передається на вал приводного органу (2) мішалки, а через проміжний вал (3) – на вал діжі (4).

Привод закривається зверху кришкою, в яку вмонтований блок управління.

Діжа (5) машини циліндрової форми, для виключення можливості попадання в зону роботи органу мішалки сторонніх предметів і зменшення втрати муки від розпиленості, закривається спеціальною кришкою.

Орган (6) мішалки виконаний у вигляді спіралі, кріпиться до фланця приводного валу за допомогою гвинтів. Для забезпечення інтенсивного і якісного замісу тіста, паралельно з органом мішалки, на верхній консолі корпусу встановлений спеціальний ніж (7). Всі деталі машини, дотичні з тістом, виготовлені з нержавіючої сталі.

Заміс тіста проводиться напівавтоматичному циклі і складається з двох фаз – змішування і заміс. Тривалість фаз встановлюється незалежною установкою часу замісу на блоці управління для кожної швидкості відповідно до технологічного регламенту. При першій фазі (змішування) орган мішалки і діжа обертається з меншою швидкістю, друга фаза (заміс) відбувається більш інтенсивно, оскільки швидкість – збільшується.

Блок управління дозволяє працювати машині тістомісильній у вказаній вище послідовності або на будь-якій з швидкостей.

Принцип дії тістомісильної машини полягає в одночасному обертанні навкруги своїх осей органу мішалки і діжі з різними швидкостями. Одночасне обертання органу мішалки і діжі дозволяє отримати якісний заміс по всьому об’єму діжі.

Рис. 23 Загальний вид машини “Інтенсив-200”:

Завдяки спеціальній спіральній формі органу мішалки, забезпечується рівномірний заміс вмісту діжі від стінок до середини. Однаково і рівномірно замішується як мінімальна, так і максимальна доза тіста.

2 Comments

 1. How long are you planning to stay here? winstrol vs tren If you were once a 12-year-old boy, “Pacific Rim” is a movie you want to see.  As a 40-year-old man, though, what I don’t want to see is a movie that seems as if it was written by an overzealous, brainy 12-year-old boy.  And that’s exactly what “Pacific Rim” feels like.

 2. What qualifications have you got? dostinex 0.5 mg “For now he is not going to go anywhere. For now he plans to stay in Russia,” he said. If Snowden were granted temporary asylum, Kucherena said, he should have the same rights as other citizens and be free to work and travel in Russia.

 3. Which team do you support? isotretinoin 20 mg price The 100-pound, 15-foot African rock python, slipped out of its enclosure and slithered up through the ventilation system to the upstairs apartment, where it wrapped itself around killed the boys and killed them by constricting them, according to the preliminary investigation.

 4. Remove card order zofran no prescription “Safety comes first at moments like this and the participants were able to block out the distraction. This also occurs when drivers are asked to perform a special manoeuvre, such as reversing into a parking space. Our findings do not indicate that people listening to music drive less well in busy traffic. The research showed that background music can actually help motorists to concentrate, both in busy and quiet traffic,” she said.

 5. Will I have to work shifts? solumedrol iv push dose “If I were a rich man…”, as the song goes, I would replace all my old windows with brand-new double or even triple-glazed ones. Twelve years in a draughty house nearly 100 years old have removed any romantic notions I once had about metal-framed Crittall windows, and I don’t care what the conservationists say.

 6. Go travelling sucral sucralfate 500 mg tablet Twenty-six states, including nearly all of the South, where a disproportionate of blacks live, are opting against expanding Medicaid to all of their low-income residents, as the law originally called for. (A Supreme Court decision last year allowed states to opt out of the Medicaid program if they like.) What that means is that the poorest people in these states, particularly low-income childless adults, won’t be eligible for Medicaid under the law and also can’t get the subsidized health insurance that Obamacare offers for people with higher incomes.

 7. Have you got any qualifications? where to buy rogaine uk Tweet It’s almost time! The Android Headlines Show will be live tonight at 8:30pm Eastern Time. This week is going to be a blast. I think Nick is going to be out this week, so I’ll be running the show. Alex will be there, and I think Justin will be returning as well. It’s anyone’s […]

 8. A book of First Class stamps what does flagyl get rid of In fact, it goes as far as to argue that following independence Scotland would not have the same influence on international affairs as it does as part of the UK. It also explicitly states that Scotland’s security would be diminished by independence, and makes the case that Scotland enjoys the safeguards provided by the “integrated” spectrum of forces currently provided as part of the Union.

 9. I’m in a band testosterone enanthate uk My favourite art installation was along here; long black ribbons of iron that form public benches by Argentine artist Pablo Reinoso – who calls them “spaghetti benches” – are a brilliant meeting of sculpture, furniture and Lyonnais history, as the iron strands threaded through the rings along the quay wall allude to barges’ mooring ropes, the skeins of silk once dyed in the river by silkworkers, or the coils of celluloid film that remind that cinema was invented here by the Lumière brothers.

 10. I’ll send you a text noels used caravans adelaide One local man said:” We are just very, very happy, you know Mandela is a hero, and all the country was in prayer, praying for that man to be right. So when we get confirmation that that man is back at home, so we are very very happy for that and we think that God was answering to our prayers.”

 11. I’d like to speak to someone about a mortgage powermax 155x service manual POSCO’s Odisha agreement is India’s largest foreign directinvestment deal. The plan envisions a 12 million tonne steelmill, and POSCO initially expected the first phase to becompleted in 2010. But protests, environmental worries andlitigation over an iron ore mining concession have delayed theproject.

 12. We need someone with qualifications mts barracuda review Labor participants who were arrested include: Arlene Holt Baker, executive vice president of AFL-CIO, along with the United Farm Workers Union Vice President Giev Kashkooli, and Larry Cohen the president of the Communications Workers of America union.

 13. How many weeks’ holiday a year are there? citalopram 10mg reddit The disgraced doctor whose ‘medicine madness’ killed Michael Jackson was sentenced to the maximum term of four years behind bars and a tongue-lashing on Nov. 29. Dr. Conrad Murray was branded a callous, reckless liar who violated his Hippocratic oath and left the King of Pop to die alone in his own bed by the judge.

 14. Could you tell me the dialing code for ? levaquin purchase online But the hard coal mine was closed in 2006, after it became too costly, low yielding and outdated to maintain. Today there are only a few coal mines still left in Jiu Valley. Unfortunately for Aninoasa, no replacement jobs have been created since the mine closed. At the abandoned mining site, goats graze and children play.

 15. I really like swimming minoxidil wiki hindi Manfred told the baseball executives that MLB would specifically focus on a person who introduced numerous players to Anthony Bosch, the self-styled “biochemist” who founded Biogenesis. Manfred didn’t name names, but he is believed to be referring to Juan Carlos Nunez, a former associate of the Brooklyn-based ACES agency operated by Sam and Seth Levinson.

 16. This is the perfect blog for anybody who wants to understand this topic.
  You realize so much its almost hard to argue with you (not that I personally would want
  to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic which has
  been written about for decades. Wonderful stuff, just wonderful!

 17. My spouse and I stumbled over here coming from a different
  website and thought I should check things out. I like what I see so i am just following
  you. Look forward to going over your web page repeatedly.

 18. M.E.C Mon Electricien Catalan
  44 Rue Henry de Turenne
  66100 Perpignan
  0651212596

  Electricien Perpignan

  When someone writes an piece of writing he/she retains the plan of a user in his/her brain that how a user can be aware
  of it. So that’s why this article is amazing. Thanks!

 19. Pretty great post. I simply stumbled upon your weblog and wished
  to say that I’ve really enjoyed browsing your
  weblog posts. After all I’ll be subscribing in your rss feed and
  I am hoping you write once more very soon!

 20. Have you ever thought about adding a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is important and all. However imagine if you added some great images or
  video clips to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this site could undeniably be
  one of the very best in its field. Awesome blog!

 21. Hey there! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my previous
  room mate! He always kept talking about this. I will forward this post to him.
  Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

 22. I was genuinely itching to tails of some wager some monied on some sports matches that are episode fitting now. I wanted to allow in you guys know that I did find what I reckon with to be the a-one orientation in the USA.
  If you fall short of to pull down in on the engagement, verify it out-moded: online gambling for real money

 23. I was in reality itching to fix it some wager some well-to-do on some sports matches that are circumstance above-board now. I wanted to say you guys know that I did spot what I weigh to be the best orientation in the USA.
  If you want to get in on the spirit, check it out-moded: online casino real money paypal

 24. I am trying to find a free Dreamweaver alternative and it looks like Kompozer is good. But I could not find any feedback with using this program for wordpress templates. I wanted to know if anyone has used it and how well it works. Thanks in advance..

 25. Hello! I know this is kinda off topic but I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My blog goes over a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!|

 26. I was in reality itching to treat some wager some change on some sports matches that are episode right now. I wanted to say you guys know that I did understand what I consider to be the kindest plat in the USA.
  If you want to pull down in on the spirit, verify it out of the closet: advance loans

 27. Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative. I am going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!|

 28. Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s really informative. I’m gonna watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!|

 29. I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any web browser compatibility problems? A few of my blog visitors have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Firefox. Do you have any recommendations to help fix this problem?|

 30. First of all I want to say wonderful blog! I had a quick question in which I’d like to ask if you don’t mind. I was curious to know how you center yourself and clear your thoughts before writing. I have had a hard time clearing my mind in getting my ideas out there. I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are usually wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints? Thanks!|

 31. You actually make it seem really easy together with your presentation but I find this topic to be actually one thing that I believe I’d by no means understand. It sort of feels too complicated and very large for me. I am looking forward for your subsequent publish, I’ll attempt to get the hold of it!|

 32. I was genuinely itching to treat some wager some well-to-do on some sports matches that are episode fitting now. I wanted to let you guys identify that I did find what I consider to be the kindest orientation in the USA.
  If you poverty to confound in on the spirit, verify it out of the closet: online casino game

 33. I was really itching to get some wager some change on some sports matches that are phenomenon right now. I wanted to allow in you guys recall that I did find what I ruminate on to be the trounce plat in the USA.
  If you want to get in on the exertion, scrutinize it out-moded: us online casinos

 34. I’m curious to find out what blog system you are working with? I’m experiencing some small security problems with my latest website and I would like to find something more safeguarded. Do you have any recommendations?|

 35. First off I want to say superb blog! I had a quick
  question that I’d like to ask if you don’t mind. I was
  curious to know how you center yourself and clear your head
  before writing. I have had a hard time clearing my thoughts in getting my ideas
  out. I do enjoy writing however it just seems like the first 10 to
  15 minutes are generally wasted just trying to figure out how to begin. Any ideas or hints?

  Many thanks!

 36. Wonderful website you have here but I was wanting to know if you knew of any discussion boards that cover the same topics discussed here? I’d really like to be a part of online community where I can get opinions from other experienced individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Thanks!|

 37. Hi there! This is my first visit to your blog! We are a collection of volunteers and starting a new project in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a outstanding job!|

 38. hey there and thank you for your information – I’ve certainly picked up anything new from right here. I did however expertise some technical points using this website, since I experienced to reload the site many times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your quality score if ads and marketing with Adwords. Anyway I am adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective fascinating content. Ensure that you update this again very soon.|

 39. I think this is one of the most vital info for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on some general things, The website style is wonderful, the articles is really great : D. Good job, cheers|

 40. Its like you read my mind! You appear to understand a lot about this, such as you wrote the guide in it or something. I think that you just could do with some to power the message house a bit, but instead of that, this is magnificent blog. A great read. I’ll definitely be back.|

 41. Wiith havin ѕo mսch written content do yоu ever
  run into any issues of рlagorism or copyright violatiоn? My blog has a
  lot of unique content I’ᴠe either created myself or ouutsourced but it loοks like a loot of
  it is popping iit up all over tthe inteгnet without my
  permiѕsion. Do you know any methods to help stop cohtent from beіng ѕtolen? I’d really aⲣpreciate it.

  Here is my website check cashing payday loans

 42. The road seemed to stretch on endlessly before us, but Alexis assured me that our journey was near an end. We’d turn before long into thick woods and travel through narrow, winding roads until we reached her family’s cabin. I had no choice but to trust her as GPS had given out nearly 20 minutes ago.

  “There’s good wifi and okay reception at the cabin,” she’d told me, “but you can’t get there unless you know the way.”

  So here I was, driving alone in the middle of god knows where with a girl who was my student just a couple of weeks ago. Her and her four best friends had been together from first grade all the way through high school and now they had graduated with very different futures ahead of them. They had decided to kick off “the best summer ever” with a week long stay at Alexis’s family cabin. Alexis and I were heading up before everyone else, the four other girls and four guys.

 43. Wonderful goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just extremely excellent. I actually like what you’ve acquired here, really like what you are stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart. I cant wait to read far more from you. This is really a tremendous website.|

 44. organik takipçi satın al

  Organik Takipçinin Özellikleri Nedir?

  Organik takipçi sayesinde satın aldığınız takipçilerin tamamı gerçek profillerdir ve aktif hesaplardan oluşur.

  Takipçileriniz organik olduğu için sizin paylaşımlarınızı
  beğenebilirler.
  organik Türk takipçi almanız durumunda direk hesabınız direk erişim sağlar
  Böylelikle sizin profilinizi zengin gören kişiler sizi takip etmekten mutlululuk duyacaktır

  .

 45. I’ve been exploring for a little for any high-quality articles
  or blog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I
  finally stumbled upon this website. Studying this info So i’m satisfied to express that I
  have an incredibly excellent uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I such a lot without a doubt will make certain to do not omit this
  web site and give it a glance regularly.

 46. I was genuinely itching to tails of some wager some change on some sports matches that are phenomenon fitting now. I wanted to disillusion admit you guys recall that I did twig what I consider to be the best locate in the USA.
  If you want to get in on the spirit, authenticate it out: jeux de casino en ligne

 47. I seriously love your site.. Very nice colors & theme.
  Did you develop this web site yourself? Please reply back as I’m trying to create my very own blog and would love to find
  out where you got this from or what the theme is called.
  Kudos!

 48. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept|

 49. Is drinking a apportionment of not ring true good pro your prostate with liquid cialis. If you from BPH or prostatitis, make an work to reduce your caffeine intake by mordant back on coffee, soda or power drinks. Avoiding caffeine can represent a elephantine difference in your urinary health. Another mail order cialis distinguished nip on you prostate is water. Stay hydrated, and do not undertake to pledge less to pulp your urine.

 50. Heya just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different web browsers and both show the same outcome.|

 51. The road seemed to stretch on endlessly before us, but Alexis assured me that our journey was near an end. We’d turn before long into thick woods and travel through narrow, winding roads until we reached her family’s cabin. I had no choice but to trust her as GPS had given out nearly 20 minutes ago.

  “There’s good wifi and okay reception at the cabin,” she’d told me, “but you can’t get there unless you know the way.”
  https://MaseoirutNasutre894320.jimdofree.com/
  So here I was, driving alone in the middle of god knows where with a girl who was my student just a couple of weeks ago. Her and her four best friends had been together from first grade all the way through high school and now they had graduated with very different futures ahead of them. They had decided to kick off “the best summer ever” with a week long stay at Alexis’s family cabin. Alexis and I were heading up before everyone else, the four other girls and four guys.

 52. Hey there! Quick question that’s totally off topic. Do you know how to make your site mobile friendly? My blog looks weird when browsing from my iphone 4. I’m trying to find a template or plugin that might be able to correct this problem. If you have any suggestions, please share. With thanks!|

 53. I was actually itching to tails of some wager some monied on some sports matches that are circumstance right now. I wanted to disillusion admit you guys identify that I did spot what I consider to be the best orientation in the USA.
  If you fall short of to pull down in on the engagement, check it out: casino français en ligne

 54. The road seemed to stretch on endlessly before us, but Alexis assured me that our journey was near an end. We’d turn before long into thick woods and travel through narrow, winding roads until we reached her family’s cabin. I had no choice but to trust her as GPS had given out nearly 20 minutes ago.

  “There’s good wifi and okay reception at the cabin,” she’d told me, “but you can’t get there unless you know the way.”
  https://medium.com/@carlocortez478/turn-the-key-03-open-the-gate-338c96efd187
  So here I was, driving alone in the middle of god knows where with a girl who was my student just a couple of weeks ago. Her and her four best friends had been together from first grade all the way through high school and now they had graduated with very different futures ahead of them. They had decided to kick off “the best summer ever” with a week long stay at Alexis’s family cabin. Alexis and I were heading up before everyone else, the four other girls and four guys.