6 Устаткування для підготовки допоміжних продуктів

Установки для розчинення солі.

Обладнання для приготування цукрово-сольового розчину, цукро і жиророзчинників, маслотопки.

Устаткування для приготування заквасок і дріжджового розчину.

Для замісу опари, голівки і тіста використовують допоміжну сировину (сіль, цукор, дріжджі, жир і ін.). Цю сировину попередньо розчиняють у воді; жир розтоплюють і потім прокачують насосами в збірники, звідки він надходить у дозатори. Устаткування для підготовки допоміжних продуктів зосереджують у спеціальних приміщеннях (розчинових вузлах).

Установки для розчинення солі.

Поварена сіль (NаС1) вводиться в тісто в кількості 1,5 – 2,0% до загальної кількості борошна в залежності від сорту виробів. Харчова кухонна сіль — це речовина у вигляді кристаликів, яка містить 93-99 % хлористого натрію і домішки солей кальціюмагніюкалію, які надають їй гігроскопічності, жорсткості і гіркуватого присмаку. Чим менше в солі цих домішок, тим вища її якість. Для рівномірного розподілу у всій масі тіста сіль дають у вигляді розчину у воді. Кількість солі регулюється кількістю розчину, подаваного при замісі. Для очищення від сторонніх механічних домішок розчин солі до вживання фільтрують і відстоюють.

Установка розчинення солі, що входить до комплекту устаткування, призначена для прийому солі із самоскидів, розчинення її і транспортування на виробництво. Установка являє собою залізобетонний бункер прямокутної форми. Площа приміщення і число відсіків в ємності залежить від потужності підприємства, кількості споживаної солі (рис. 21).

Рис. 21. Ємність для зберігання розчину солі:
1 – чотирьохсекційний резервуар; 2 – перша секція – приймальна; 3 – труби з отворами для подачі води; 4 і 5 – секції для відстоювання води; 6 – секція для накопичення проясненого розчину солі; 7 – лоток для завантаження солі із самоскида; 8 – трубопровід для подачі води; 9, 10 і 11 – отвори для переміщення розчину солі з однієї секції в другу; 12 – насос  для перекачування розчину солі на виробництво; 13 – трубопровід; 14 – фільтр; 15 – розхідний бак.

Так на хлібопекарних підприємствах потужністю до 15 т/добу необхідна площа приміщення для солі до 10 м2 з одним прийомним і одним відстійним відсіками.

У прийомний відсік підведені трубопроводи з нержавіючої сталі для гарячої і холодної води. Холодну воду випускають через отвори барботера, покладеного на дерев’яні прокладки на висоті 200 мм від днища. У прийомний відсік, заповнений сіллю, подається вода доти, поки сольовий розчин не заповнить всі відсіки відстійника. Вода, коли пройде через шари солі, насичується і самопливом через лючки, що є в поперечних перегородках, заповнює усі відсіки розчином однакової концентрації. При постійній наявності солі в прийомному відсіку концентрація солоного розчину не міняється. Розчин щільністю 1200 кг/м2 подається насосами на виробництво. Перед видатковими бачками встановлюють тканинні фільтри, додатково для перекачування сольового розчину встановлюють два насоси – робочий та резервний. Якщо концентрація сольового розчину значно менша за щільність насиченого розчину, останній вертається насосом і пропускається через шар солі прийомного відсіку.

Для перекачування сольового розчину установлюють відцентрові насоси типу ДО моделі 2ДО-6 з подачею 10 м3/год і напором 0,34 МПа. Насос приводиться в рух електродвигуном потужністю 1,7 кВт із частотою обертання вала 2900 хв-1. Електродвигун вмикається автоматично.

Прийомні і відстійні відсіки чистять у міру накопичення в них нерозчинених забруднень, що перемішують з водою і видаляють у каналізацію.

Для установки на невеликих підприємствах застосовуються солерозчинники місткістю 0,6 і 1,0 м3 марки ХСР-3.

Солерозчинник ХСЕ-3/2 (рис. 22) призначений для безперервного розчинення повареної солі і готування сольового розчину постійної щільності. Солерозчинник являє собою зварений бак з нержавіючої сталі, розділений по довжині двома перегородками на три відсіки, що сполучаються між собою переливними трубками. На переливних трубках розташовані капронові сита-фільтри, для запобігання пошкодження яких при завантажуванні солі передбачена глуха кришка.

Рис. 22 – Солерозчинник ХСР-3/2:
1 – кран; 2 – бак; 3 – ручка кришки; 4 – переливні трубки; 5 – сита-фільтри; 6 – патрубок; 7 перегородка; 8 кришка; 9-колектор; 10 – патрубок.

Технічна характеристика солерозчинника.

Тип Безперервно діючий
Продуктивність, л/хв 10
Місткість, м3:          загальна   0,6
         першого відсіку 0,23
Завантажування солі, кг 130
Габаритні розміри, мм          довжина   1220
         ширина 720
         висота 1050
Маса, кг 100

У нижню частину першого відсіку вмонтований колектор із труб з отворами діаметром 4 мм, по яких у сіль подається вода у верхній частині знаходиться патрубок для злива піни й надлишку розсолу для запобігання переповнення бака.

Зверху бак зачинений двома відкидними кришками з рукоятками. Для зливання відстою при чистці до днища відсіків приварені патрубки з заглушками.

Сіль засипають у перший відсік, у нижню частину якого подається вода. Проходячи через шар солі, вода насичується і отриманий сольовий розчин переливається через патрубки спочатку у другий, потім у третій відсіки.

Сольовий розчин відбирають із третього відсіку за допомогою крана.

Для запобігання ушкоджень фільтра при завантаженні в першій секції встановлена перегородка.

Обладнання для приготування цукрово-сольового розчину, цукро- і жиророзчинників, маслотопки.

Ємності для приготування і зберігання цукрового розчину (рис. 23) виготовляють з листової нержавіючої сталі марки 1Х18Н9Т товщиною 3 мм.

Кількість і розміри ємності залежать від добового розходу цукру. Баки встановлюють на стійках на висоті 0,4 м від рівня полу. Баки мають циліндричну форму і в нижній частині конічне днище. Для нагріву розчину у зимовий час вони оснащені паровою сорочкою.

Рис. 23. Схема установки для готування і зберігання цукрового розчину:
1 – електродвигун; 2 – редуктор; 3- пасова передача; 4-конічна передача; 5 – зубцювата передача; 6 – лопать; 7 – ємність; 8 – фільтр; 9 – насос.

Кожен бак постачений водомірним склом із градуйованою шкалою, а для уловлювання сторонніх домішок в установці передбачений фільтруючий вузол з насосами для перекачування розчину у видаткові баки. Фільтр – труба діаметром 350 і висотою 500 мм, що має з двох сторін фланці. До нижньої частини його приварені штуцера відповідно для надходження і виходу цукрово-сольового розчину.

Фільтруюча поверхня – сітка й декілька шарів, встановлена в трубі. Для більшої ефективності процесу фільтрації у вихідного отвору знаходиться  ще один фільтр, що складається з двох слоїв бельтингу. Фільтри очищають один раз в тиждень пропущенням води протитоком. Для перекачування цукрово-сольового розчину установлюють відцентровий насос моделі 2К-6. Труби діаметром 32 мм, по яких транспортується цукрово-сольовий розчин, виготовлені з нержавіючої сталі.

Цукор розчиняють за допомогою мішалки, яка здійснює планетарний рух. Привод мішалки встановлений на рамі, яка, у свою чергу, закріплена на баку цукророзчинника.

Технічна характеристика установок приведена у таблиці 4.

Таблиця 4 – Технічна характеристика установки для приготування цукрового і цукрово-сольового розчину.

Цукро- і жиро-розчинники використовують для готування розчинів цукру і жиру. Для приготування розчинів жирів (вершкового масла і маргарину) і цукру використовується установка Х-15. Установка складається з бака з паровою сорочкою. У центрі бака установлений вал з конусним пропелером, що приводиться у рух через редуктор від електродвигуна.

Для розчинення жир у бачок завантажують через завантажувальний отвір невеликими шматками. Розтопленийжир або цукровий розчин випускаються з бака через пробковий кран і кульовий клапан у бачок постійного рівня, постачений також паровою сорочкою. Прицьому машину не виключають, щоб уникнути розшарування жиру.З бачка постійного рівня розтоплений жир чи розчин цукру направляється в тістомісильну машинучерез триходовий пробковий кран. УстановкуХ-15 використовують також для приготування дріжджового розчину.

Маслотопка – циліндричний вертикальний двохстінний бачок, нерухомий або закріплений на полувісях для повороту при виливанні. В просторі між стінками циркулює гаряча вода, пара, масло або розміщені електричні нагрівальні елементи. Температуру жиру контролюють електроконтактним термометром, який зачиняє електромагнітний вентиль на трубопроводі теплоносія. Найбільш продуктивні голчасті маслотопки. У них монолітна маса твердого жиру міститьсяна загострених елементах, усередині яких циркулює пара чи гаряча вода (з опалювальної системи). Розплавлений жир стікає вниз через сито в збірник. Трубопроводи для подачі розтопленого жиру щоб уникнути його застигання постачені паровими сорочками. Продуктивність такої маслотопки до 300 кг/год. Замість загострених елементів можна використовувати звичайну трубчату опалювальну батарею.

Устаткування для приготування заквасок і дріжджового розчину.

Для приготування заквасок застосовують тістомісильні машини з підкатними діжами, заквасочні чани з мішалками різних систем, заквасочні машини ХЗМ-300 і ХЗ2М-300 і установки для приготування заквасок електроконтактним нагрівом.

Заквасочна машина ХЗМ-300 (рис. 24) складається з циліндричного чана з сорочкою, горизонтального вала зі спіральними місильними лопатками, привода, що здійснюється від електродвигуна через ланцюгову передачу і редуктор, і станини, на якій встановлений чан.

Рис. 24. Заквасочна машина ХЗМ-300:
1 – станина; 2 – чан; 3 – шланг для миття; 4 – труба гарячої води; 5 – барботери; 6 – горловина; 7 – лопаті; 8 – термометр; 9 – вал; 10 – затвор; 11 – ви­пускний патрубок; 12 – редуктор; 13 – електродвигун.

У верхній частині корпусу чана знаходяться дверцята з прийомною горловиною для борошна, штуцер для приєднання до трубопроводу гарячої води і чотири барботера для постачання пари усередину чану в процесі заварювання борошняної суміші.

Для промивання заварного чану на трубопроводі холодної води передбачений трійник з вентилем і гнучким шлангом з плоским наконечником. Для заміру температури заварки у торцевій стінки чану встановлений кутовий ртутний термометр у металевій оправі.

Готову заварку випускають з чану через випускний кран з гвинтовим зажимом або через патрубок. Дозування борошна і води виконують автоборошноміром і автоводомірним бачком АВБ-100М.

Машина Х32М-300 відрізняється від машини ХЗМ-300 тим, що замість випускного патрубку тут встановлена відбірна труба і закваска з машини перекачується насосом ШНК-18,5.

Для приготування рідких дріжджів і заквасок (рідких опар) застосовують металеві резервуари з нержавіючої сталі або сталеві з покриттям внутрішніх поверхонь емаллю, яка витримує високу температуру, а також спеціальні машини. Резервуари з нержавіючої сталі виготовляють прямокутної чи циліндричної форми місткістю від 300 до 3000 л.

Емальовані резервуари бувають переважно циліндричної форми, вертикальні відкриті (РВО), варильні із сорочкою відкриті (ВВО), вертикальні з мішалкою (ВМ) і вертикальні варильні з сорочкою і мішалкою (ВВМ). Резервуари опираються на круглі стійки (лапи).

Готовий рідкий напівфабрикат забирається шестерним насосом.

Для швидкого розмішування пресованих дріжджів у воді використовується пропелерна мішалка Х-14. Машина складається збака, в центрі якого встановлений вал, що приводиться у рух через фрикційну конічну, циліндричну і пасову передачі від електродвигуна. На нижньому кінці вала закріплені гвинтоподібні лопаті, яким надається такий напрямок обертання, щоб рідина піднімалася нагору.

Для того щоб уникнути протікання змащення з підшипників по валу в масу, що розмішується, на ньому закріплена чашка, у якій змащення збирається. Приготований розчин випускається з бака через пробковий кран і фільтри.

Обладнання цеху рідких дріжджів складається з баків для приготування закваски, зберігання готової закваски, приготування поживної суміші, зберігання виробничих дріжджів, відмірювання дріжджів. Баки з’єднанні системою трубопроводів для постачання води, пари і повітря, а також для переливання закваски, поживної суміші і готових дріжджів.

2 Comments

 1. Independance Immobilière – Agence Dakar Sénégal
  Av. Fadiga, Immeuble Lahad Mbacké
  BP 2975 Dakar
  +221 33 823 39 30

  Agence Immobilière Dakar

  Having read this I believed it was really informative.
  I appreciate you spending some time and energy to put this
  short article together. I once again find myself spending a lot of time both reading
  and commenting. But so what, it was still worthwhile!

 2. M.E.C Mon Electricien Catalan
  44 Rue Henry de Turenne
  66100 Perpignan
  0651212596

  Electricien Perpignan

  It’s truly very difficult in this active life to listen news on Television,
  so I only use internet for that purpose, and take
  the most recent information.

 3. Howdy! Someone in my Facebook group shared
  this website with us so I came to take a look. I’m definitely loving the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers!

  Superb blog and amazing design and style.

 4. I am no longer sure where you’re getting your information, however great
  topic. I must spend some time finding out more or understanding more.
  Thanks for excellent information I was searching for this information for my mission.

 5. Ι have been exploringg for a lіttle foor any high գuality articles or wеbloց
  ρosts on this kind of reɑ . Exploring in Yahoo I evenmtually stumbled
  upon this site. Studуing this information So i am glad to
  exhibit that Ι have an incredibly just right uncanny
  feeling I found out just ᴡhat I needed. I sso much unquestionably will make certain to don?t forget this websie and give it
  a look on a constant ƅasis.

  Feel free tto surf to my pagbe … pay day loan – paydayloanusaone.com

 6. Instagram da takipçi satın almak kadar Beğeni satın al için de biraz araştırma yapmalısınız.

  Çünki 10binlerce takipçisi olan kişilerin beğenileri de fazla olmalıdır, Beğenilerinizi gören herkes size hayranlık duyacaklardır bu sebepten beğeni paketlerini inceleyebilir
  Kendinize uygun instagram beğeni paketini seçerek satın alın

 7. Türk takipçi Satın Al işlemi ne kadar önemlidir?

  Instagram takipçi satın almak önemlidir tabiki de bu durumda aktif olmaları ayrıca
  TÜRK takipçi olmasını isteriz.
  Yılların verdiği tecrübeye dayanarak size en iyi önerebileceğimiz site türk takipçi satın al konusunda uzman kadrosu ile takip 2018′ dir
  Türk takipçi paketlerini incelemek için siteyi ziyaret etmekten çekinmeyiniz.

 8. While the vast majority of online casinos don’t accept Paysafecard as a withdrawal option, there are a few that do. However, we always recommend checking whether Paysafecard is offered as a withdrawal option at your online gambling site of choice prior to relying on this particular payment option to cash out your winnings. Below we explain how you can cash out using the casino payment method: Australians can safely use PaySafeCard to purchase games, music, movies, and other products and services online. To use PaySafeCard, Australian residents do not need to hold credit/debit cards. They don’t even need a bank account. Only New players depositing for the first time with Mr Green are eligible for the Casino Deposit Bonus. The Casino Bonus is a first deposit match bonus and will be credited only once the first deposit has been made with Mr Green AND the Casino bonus has been selected. The deposit bonus must be wagered a total of x35 on slots in the casino before it can be withdrawn, in accordance with Mr Green bonus terms and conditions. Minimum deposit of ВЈ20 is required to claim the Casino deposit bonus. Maximum bonus that can be claimed is ВЈ100. http://sistemamediterraneo.altervista.org/community/profile/pilar0299300591/ Paysafecard online casinos with minimum deposit require a paysafecard which is an e-voucher containing a 16 digit pin which online players use to make anonymous payments to casinos. Box 24 Casino Mobile And Download App – Online casinos, which accept American Express Free Spins And Coins | Online Casino Ranking: Multiplayer Casinos Our Top Recommended Casinos For players looking for a small deposit, Paysafecard can be a pretty good choice. After all, there are hundreds of Paysafecard casinos to choose between, which can be pretty convenient when you want to try out a new casino. If this is a method you’d like to use a lot, we recommend you using their app to store all your PINs. This way you can make larger deposits without typing in several PINs. Paysafecard online casinos with minimum deposit require a paysafecard which is an e-voucher containing a 16 digit pin which online players use to make anonymous payments to casinos.

 9. Вот правильный совет, буть принцеждалкой и не возмущайся. Как мужчина за??нтересуется так и будет знакомиться. Ну для начала ему надо будет найти ту “башню” где ты его ждешь. Размещение объектов интеллектуальной собственности (фото, видео, литературные произведения, товарные знаки и т.д.) на сайте woman.ru разрешено только лицам, имеющим все необходимые права для такого размещения. Но она тем не менее не отрицает, что фармакологическое решение может в определенных случаях быть оправданным. “Да, я считаю, что у некоторых женщин есть проблемы с половым влечением, и в целом я думаю, что лекарственный препарат для женщин может быть полезным. Но это лекарство должно быть явно клинически значимым, и нам нужно больше узнать о побочных эффектах”, – говорит Грэм. Никакой пенсии, только пассивный доход. А о нем можно начать заботиться уже лет с 20 Размещение объектов интеллектуальной собственности (фото, видео, литературные произведения, товарные знаки и т.д.) на сайте woman.ru разрешено только лицам, имеющим все необходимые права для такого размещения. Конечно же, никто не говорит, что начинать лечение нужно сразу с лекарственных средств, не исключив для начала многие факторы, способные вызывать расстройство половой функции – например, усталость, прием других лекарств, стресс и проблемы в отношениях.
  http://www.businesseschina.com/community/profile/emory92a5662830/
  © 366.ru, 2021. ООО «АПТЕКА-А.в.е» (115093, г. Москва, ул. Большая Серпуховская, д.48, строение 1, комната 12; ОГРН 1117746309526; ИНН 7705947629) Оговорка по использованию виртуального ассистента IBM Cотрудники нашей фирмы прилагают максимальные усилия, чтобы сделать приобретение препаратов удобным для покупателей Cотрудники нашей фирмы прилагают максимальные усилия, чтобы сделать приобретение препаратов удобным для покупателей За рубежом приобрести «Виагру» можно только по рецепту врача. В нашей стране ее также рекомендовано отпускать только по рецептам. В некоторых петербургских аптеках даже появились соответствующие объявления. Корреспондент «ПК»  решил на практике проверить, как обстоит дело с продажей  «мужского препарата».  Анонимная доставка Анонимная доставка Cотрудники нашей фирмы прилагают максимальные усилия, чтобы сделать приобретение препаратов удобным для покупателей Предлагаем Вам сделать первый шаг для полноценной счастливой инитмной жизни. Вам помогут средства, придагаемые на нашем сайте: женская виагра в каплях в аптеках. женская виагра купить красноярск. Отзывы, инструкция по применению, состав и свойства.

 10. Hey there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading your posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same topics? Many thanks!

 11. I was very happy to uncover this page. I wanted to thank you for your time for this fantastic read!! I definitely enjoyed every bit of it and I have you book-marked to see new stuff in your site.

 12. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I ave truly enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again very soon!

 13. Casino – Slots Online No. 1 in Auto Deposit-Withdrawal (no minimum)
  Support for common wallets and banks

  คาสิโน – สล็อตออนไลน์อันดับ 1 ในการฝาก-ถอนอัตโนมัติ (ไม่มีขั้นต่ำ)
  รองรับกระเป๋าเงินและธนาคารทั่วไป

 14. Gambling games online It’s all here, a single website.
  Slots
  casino
  lottery
  boxing
  Hi-Lo
  sport

  เกมส์พนันออนไลน์ ที่นี่ที่เดียว
  สล็อต
  คาสิโน
  หวย
  มวย
  ไฮโล
  กีฬา

 15. Superb blog! Do you have any tips and hints
  for aspiring writers? I’m planning to start my own blog soon but I’m a little lost on everything.
  Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There
  are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
  Any tips? Kudos!

 16. I’m impressed, I have to admit. Seldom do I encounter
  a blog that’s both equally educative and engaging, and let me tell you,
  you’ve hit the nail on the head. The problem is something which not enough people are speaking intelligently about.

  I am very happy I stumbled across this during my hunt for something relating to this.

 17. Hello there! I could have sworn I’ve been to
  this blog before but after browsing through some of the
  post I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely happy I found it
  and I’ll be book-marking and checking back often!

 18. Hello would you mind sharing which blog platform you’re using?
  I’m looking to start my own blog in the near future but I’m
  having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and
  I’m looking for something completely unique.
  P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!

 19. It as in reality a nice and helpful piece of information. I am satisfied that you simply shared this particular useful information around. Please keep us informed like this. Thank anyone for sharing.