3 Просіювачі з плоскими ситами

У цих машинах плоске сито здійснює рух за допомогою кривошипного, ексцентрикового або самозбалансованого механізму.

Просіювач з плоским ситом (див. рис. 3б) має сито 1, яке здійснює складний рух у горизонтально-вертикальній площині від кривошипно-шатунного механізму 2. Борошно поступає з дозатора на сито та просівається через його отвори. Сторонні домішки сходять з сита.

Відомі також вібраційні просіювачі з плоским ситом, яке коливається у вертикальній площині (з амплітудою від 0,3 до 1 мм та частотою коливань до 3000 в хвилину) за допомогою механічного або пневматичного приводного пристрою.

Перевагою цих машин є висока продуктивність і малі габарити, а також те, що при вібрації отвори сита не дуже забиваються. До недоліків цих просіювачів слід віднести швидкий знос його сита при слабкій натягнутості.

Просіювач А1-ХКМ. Машина (рис. 3.4) складається з ситової шафи 7, приводу і вібратора. Ситова шафа приводиться до руху від електродвигуна (Р=1,1 кВт, n=1000 хв-1) через клинопасову передачу. При обертанні кривошипного валу 14 маточина 7, яка опирається на пружні опори 12, здійснює кругові коливання у горизонтальній площині. Кривошипний вал встановлений у корпусі на підшипниках.

Вал роз’ємний, складається з двох частин, які скріплені поміж собою балансиром 4. На верхньому кінці кривошипного валу на шпонці встановлена втулка зі сферичним роликовим підшипником. Корпус підшипника пристосовано болтами до дна шафи. Балансир закритий огорожею, зблокованою з приводом машини кінцевим вимикачем.

В шафі на направляючих кутах встановлені три ситові рамки 11 з піддонами 9. Ситова рамка розділена перегородками на вісім секцій, у кожній з яких є по два резинових шарика 10 для очищення сит. З торців до шафи за допомогою шарнірних замків пристосовані дверцята 8 з перепускними каналами та патрубками для випуску просіяної сировини та відходів.

Рама 1 служить опорним пристроєм машини, усередині якої розміщений електродвигун 15.

Прийомний патрубок 6 прикріплений до бункеру та з’єднаний з шафою тканинним рукавом 5.

Просіяне борошно або цукор-пісок з шафи через рукав 3 поступає в магнітний уловлювач 2 для очищення від феромагнітних домішок. Уловлювач являє собою прямокутний корпус, усередині якого на магнитоутримувачі закріплено два ряди постійних магнітів. Магнітоутримувач з магнітами можна виймати з корпуса для періодичного чищення.

Для збору відходів призначений ящик 16, який з’єднаний тканинним рукавом 13 з випускним патрубком шафи. Усі тканинні рукави кріпляться до патрубків гумовими кільцями або шнуром.

Борошно або цукор-пісок з бункеру самопливом через приймальний патрубок та рукав поступає у шафу, де послідовно просівається крізь три ситові рамки. Потім з піддонів через бокові канали сировина поступає на днище шафи, звідки подається у магнітний уловлювач, а звідти роторним живильником, шнеком або самопливом спрямовується на виробництво. Відходи з ситових рам періодично видаляють з ящика вручну.

Рис. 4 Просіювач А1-ХКМ з плоскими ситами

Прийомний патрубок має штуцер для під’єднання просіювача до аспіраційної мережі підприємства.

Переваги просіювача А1-ХКМ в порівнянні з іншими – висока продуктивність, невеликі габаритні розміри та споживана потужність, зручність у обслуговуванні, низький рівень шуму і вібрації. Продуктивність просіювача А1-ХКМ до 5 т/год., частота обертання валу 250 хв-1, радіус траєкторії колових коливань 20 мм. Габаритні розміри 127*735*2385 мм. Маса машини не більше 450 кг.

Просіювачі борошна з плоскими сита із-за високої продуктивності не знайшли застосування на хлібопекарнях малої потужності.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*