5. Тістоділильні машини зі шнековим нагнітачем тіста

5.1. Тістоділильна машина “Кузбас”.

5.2. Тістоділильна машина ТДС.

5.3. Тістоділильна машина ХДФ-М2.

Машини цього типу широко використовують для ділення пшеничного тіста зі збільшеною вологістю, а також житнього і житньо-пшеничного тіста на заготовки масою 0,3-2,0 кг. Продуктивність 960-3720 шт/год. Такі машини мають один або два нагнітаючих шнека. Шнеки мають постійний крок, а інколи зі зменшенням у бік нагнітання. Осі шнеків звичайно паралельні. Тісто дозується мірними кишенями, розташованими у ділильному барабані. У машинах даної групи немає спеціальних стабілізаторів тиску у тістовій камері.

Широко використовуються машини “Кузбас”, ХДС, ХДФ-М2.

5.1. Тістоділильна машина “Кузбас”. 

Ця машина призначена для ділення тіста при виробці формового і подового хліба із житнього і пшеничного борошна. Основними органами машини (рис. 6.18, а) є приймальна воронка, шнекова камера з одним шнеком, ділильна головка з муфтою зчеплення, конвеєр.

Тісто поступає у прийомну воронку машини, захоплюється безперервно обертовим шнеком і нагнітається у мірну кишеню ділильної головки. При цьому поршень знаходиться у крайньому нижньому положенні. Потім ділильна головка повертається на 180° і зупиняється, але поршень вже знаходиться у верхньому положенні. Так, як шнек обертається безперервно, поршень під тиском тіста опускається у нижнє положення, мірна кишеня з верху заповнюється, а поршень, опустившись, видавлює тісто з мірної кишені.

Потім завершується наступний поворот ділильної головки на 180°, і цикл автоматично повторюється. Періодичний рух ділильної головки здійснюється з допомогою розподільної муфти, що обертає барабан ділильної головки на 180°.

Привод  машини здійснюється від електродвигуна через клинопасову передачу на першій проміжний вал, далі ланцюговою передачею приводиться в рух другий проміжний вал, і на вал шнека. Від вала шнека приводиться в рух ділильна головка.

Рисунок 18 – Тістоділильна машина “Кузбас”
а – загальний вид машин; б– ділильна головка;
1 – приймальна воронка; 2 – вал шнека; 3, 9, 10, 14 – ланцюговы передачі; 4 – перший проміжний вал; 5 – пасова передача; 6 – рама машини; 7 – катки для переміщення машини; 8 – електродвигун; 11 – вал ділильної головки; 12 – муфта щеплення; 13 – другий проміжний вал; 15 – відводний конвеєр; 16 – ділильна головка; 17 – кутовий відвід; 18 – шнековий нагнітач; 19, 22 – плаваючі поршні; 20 – мірна кишеня ділильної головки; 21 – шпильки поршнів; 23 –амортизаційна пружина; 24 – з’єднуючий гвинт.

5.2. Тістоділильна машина ТДС.

Ця машина по принципу ділення, призначенню і конструкції аналогічна тістоділильнику “Кузбас”. Тут шнековий вал приводиться в рух від електродвигуна через клинопасову передачу, редуктор і кулачкову муфту. Від редуктора також через шестерню-сектор і зубчасте колесо на ділильну головку. Головка здійснює періодичний рух (на 180°) з фіксованою зупинкою.

5.3. Тістоділильна машина ХДФ-М2.

Машина призначена для ділення тіста із пшеничного і житнього борошна. Машина (рис. 19) складається з прийомної воронки, корпуса з обретаючимися назустріч один одному шнеками, ділильного барабана з поршнем конвеєра і приводних механізмів. Ця машина ділить тісто по об‘єму.

Принцип дії цієї машини аналогічний принципу дії тістоділильника “Кузбас”, але вона має два стрічкових нагнітаючих шнека. Тут ділильний барабан зупиняється після кожного повороту на 180°, має періодичний рух, від редуктору з мальтійським механізмом. При збільшені на поводку мальтійського механізму кількості пальців від 1 до 3 також збільшується продуктивність машини від 16 до 48 шматків за хвилину. Машина також має відвідний транспортер. Технічна характеристика тістоділильників з шнековим нагнітачем тіста приведена в таблиці 6.6.

Рисунок 19 – Тістоділильна машина ХДФ-М2:
1 – нагнітаючі шнеки; 2– робоча камера; 3 – приймальна воронка; 4 – горловина;
5 – ділильна головка; 6 – направляючий поршень; 7 – щиток; 8 – зірка привода конвеєра; 9 – редуктор; 10 – натяжний ролик; 11 – фіксатор; 12,16 – клинопасова передача; 13 – підмоторна плита; 14 – електродвигун; 15 – циліндричний канал;
17 – станина; 18 – проміжний вал; 19,20 – шестерня приводу шнеків.

Таблиця 6 – Технічна характеристика дільників з шнековим нагнітачем

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*