3.Тістоділильні машини з лопатевим нагнітачем тіста

3.1 Тістоділильна машина А2-ХТН.

3.2. Тістоділильні машини типу “ДІВА”

3.3. Машина тістоділильна марки ХДЗ

3.1 Тістоділильна машина А2-ХТН.

Роторна тістоділильна машина А2- ХТН (рис. 5) призначена для ділення тіста на шматки рівної маси для подових, формових і булочних виробів з пшеничного і житнього борошна. Основними частинами машини є станина з приводом, приймальний бункер, тістова камера, ділильна головка і конвеєр.

Тісто у машині ділиться по об’єму з підтримкою щільності у шматках. Безперервно обертова лопать переміщає його у тістову камеру і нагнітає в мірні кишені. Шматки тіста однакового об’єму відмірюються з допомогою мірних кишень, розміщених у безперервно обертовій ділильній головці. Масу тістових заготовок регулюють на ходу маховичком, змінюючи об’єм мірної кишені.

Тістова камера, ділильна головка і конвеєр розмішені консольно на станині машини. Стабілізатор тиску зв’язаний з заслінкою у зоні нагнітання тіста.

Рисунок 5–Тістоділильна машина А2-ХТН (а-загальний вид; б– розріз по тістовій камері і ділильній головці):
1 – основа; 2 – конвеєр; 3 – станина; 4 – ділильна головка; 5 – приймальний бункер;
6 – тістова камера; 7 – щит; 8 – шпилька кріплення конвеєра; 9 – піддон; 10 – тяга регулювання; 11 – скидаючий валик; 12 – вісь валка; 13 – ніж; 14 – щиток; 15 – козирок;
16 – шпильки кріплення; 17 – болт; 18 – шнур ущільнення; 19 – штифт ; 20 – заслінка механізму дроселювання; 21 – обертова нагнітальна лопать; 22 – дверцята електрошафи.

Принцип роботи машини наступний. Із бункера тісто подається у тістову камеру, де захоплюється лопаттю, що безперервно обертається. Спочатку заслінка відкрита і гази, що знаходяться у тісті виштовхуються назад у бункер. Потім вона закривається і під тиском лопаті тісто заповнює мірну кишеню ділильної головки.

Наявність стабілізатора тиску дозволяє підтримувати в зоні нагнітання необхідний тиск, що забезпечує постійну щільність тіста, що надходить у мірну кишеню. Заслінка, яка під дією збиткового тиску повертається, зайве тісто пропускає назад у бункер.

При заповненні тістом наступної мірної кишені поршень, переміщуючись, виштовхує відміряну раніше масу тіста. Заготовка відділяється від ділильної головки ножем і скидаючим валиком передається на стрічковий конвеєр.

Модернізована модель лопатевого тістоділильника А2 – ХТ1-Н має 4 типорозміри. В машині використані нові матеріали для робочих органів, забезпечуючи роботу частин, що труться, без змазки, краща і значно простіша конструкція приводу, замість складного кулачкового механізму приводу заслінки використаний простий повзунково-шатунний механізм із зміненою конфігурацією лопатевого нагнітача. Поліпшені підшипникові вузли.

У машині використані змінні ділильні головки (одно і двокамерні). Конвеєр складається з двох частин (горизонтальний і під нахилом) і має самостійний привод. Для захисту від адгезії тіста до поверхні стрічки конвеєра, останній має вентилятор при виробці пшеничних сортів хліба і борошнопосипник – для житнього і житньопшеничного хліба.

Таблиця 2 – Технічна характеристика роторної тістоділильної машини А2-ХТН і модифікації її машини АС-ХТ1-Н.

3.2. Тістоділильні машини типу “ДІВА”

Тістоділильні машини типу “ДІВА” випускаються у Німеччині фірмою “Вернер унд Пфляйдерер”. Аналогічні машини “Соча” – Сербія, S-70 – Венгрія. Вони відрізняються зовнішнім оформленням, легкістю і зручним керуванням окремими механізмами і принципово новим типом нагнітача з достатньо високою точністю ділення. Завдяки використання ряду прогресивних конструктивних рішень машина має малу масу (800 кг), що дозволяє установити її на чотирьох роликах і полегшити переміщення по цеху.

Тістоділильна машина “Діва” (рис. 6) складається із станини на чотирьох роликах, двох фіксаторів для установлення машини. Зверху на машині прямокутна прийомна воронка, здвигнута до бокової стінки для кращого доступу при чистці від тіста прийомних органів. Остання виконана у вигляді напівциліндричної ємності, у центрі якої розміщений нагнітальний барабан з радіальною проріззю, в якій знаходиться нагнітаюча лопать.

Рисунок 6– Тістоділильна машина типу ”Діва”:
1 – проміжковий вал; 2– електродвигун ; 3 – направлювачі;  4 – клинопасова передача; 5 – натяжний валик;  6 –станіна; 7 – вказівник продуктивності; 8 – ланцюгова передача; 9,22 – штурвали; 10 – кришка, яка знімається; 11 – приймальна камера;
12 – приймальна головка; 13 – гливлячі валики; 14 – робоча камера; 15 – нагнітаюча лопасть; 16 – мукопосипач; 17 – нагнітаючий барабан; 18 – мундштук; 19 – стрічковий конвеєр; 20 – натяжний ролік; 21 – плоский ніж; 23 – вказівки кута нагання нагнітаючої лопасті;  24 – ланцюгова передача; 25 – вал; 26 – фіксатор установки машини; 27 – ролики.

У нижній частині робочої камери закріплений змінний мундштук і відсікаючий ніж. Тістова камера закривається легкознімальною кришкою. Під вихідним отвором мундштука розмішений стрічковий конвеєр для відходу тістових заготовок з натяжним роликом. Зверху над конвеєром розміщений борошнопосипач.

Приводний електродвигун закріплений на паралельних направляючих, по яким він може переміщуватися. Від двигуна обертання передається через клинопасовий варіатор швидкості на проміжний вал. За допомогою клинопасової передачі від нього приводиться в рух валики. Швидкість обертання валиків регулюється індивідуальним клинопасовим варіатором з натяжним валиком. Регулюється в межах 13-40 шматків тіста за хвилину з допомогою варіатора.

Привод  нагнітаючої лопаті і відсікаючого ножа здійснюється з допомогою кулака, закріпленого на валу і системи проміжних важелів. Привод  стрічкового конвеєра і мукопосипача здійснюється від валу ланцюговою передачею. Маса тістових заготовок регулюється штурвалом зміни кута качання нагнітаючої лопаті.

Працює машина наступним чином. Тісто самопливом поступає у прийомну камеру і з допомогою двох рифлених валиків нагнітається в робочу камеру ділильника. Потім нагнітаюча лопать переміщується в крайнє ліве положення, опускаючись, відділяє у камері установлений об’єм тіста і, повертаючись проти годинникової стрілки на деякий кут, виштовхує тісто через мундштук на конвеєр. Наприкінці операції витискання заготовка відсікається від мундштука плоским ножем.

Між валками є достатньо великий зазор (близько 90 мм), при цьому вони здійснюють у робочій камері здебільш невеликий тиск, стабілізований за допомогою міжвалкового зазору. Оскільки випуск тіста з робочої камери через мундштук проводиться періодично, а подача валками безперервна, то в робочій камері тиск циклічно збільшується і під його дією також циклічно спрацьовує вказаний вище механізм стабілізації.

Маса заготовок регулюється за допомогою двох регуляторів: перший змінює кут повороту нагнітаючої лопаті, другий – швидкість подачі тіста валками. Така система регулювання є незручною, хоча здебільш гнучкою – дозволяє регулювати масу заготовки в широких межах – від 0,2 до 2,4 кг.

Механізм регулювання маси заготовок відрізняється оригінальністю конструкції (рис. 7). У тістовій воронці знаходяться два живлячих валика, нижче у напівциліндричній камері – барабан з діаметральною проріззю, у якій знаходиться нагнітаюча лопать. Лопать виконує складний рух: вона повертається на деякий кут і виконує радіальне переміщення у барабані при досягненні кінцевих точок обертання барабана. Барабан з лопаттю повертається за допомогою кулака з пазовою доріжкою, закріпленого на головному валу машини. По пазовій доріжці переміщується ролик, закріплений на важелі, останній другим своїм кінцем шарнірно кріпиться на опорному валі. У щоці важеля прорізаний паз, по якому може переміщуватися сухар, зв’язаний через шатун і кривошип з валом барабана і лопаттю. На сухарі закріплена ходова рейка, в яку входить гвинт. На приводному валику регулятора знаходяться ходова гайка з візиром і маховичок з рукояткою – зміна кута повороту нагнітаючої лапасті. При цьому візир переміщується по шкалі – показник маси заготовки. Кут повороту нагнітаючої лапасті змінюється у результаті зміни довжини відрізка, що з’єднує осі ролика і сухаря, що рівноважне зміні величини ексцентриситету приводу качання барабана.

Рисунок 7 – Механізм регулювання маси заготовок тістоділильної машини:
1 – головний вал; 2 – кулак; 3 – сухар; 4– ричаг з пазом для сухаря; 5 – шатун; 6 – нагнітаюча лопать; 7 – живлячі валки; 8 – кривошип; 9 – барабан; 10 – тістова воронка; 11 – гвинт;
12 – регулятор; 13 – візир; 14 – шкала вказівника маси заготовок; 15– маховик з рукояткою; 16,17 – зірочка;
18 – опорний вал; 19 – ролик.

Для забезпечення повороту нагнітаючої лопаті і її радіального переміщення на кривошипі шарнірно закріплений кутовий важіль, один кінець якого з’єднаний з муфтою. При переміщенні муфти вздовж вала проходить діаметральне переміщення нагнітаючої лопаті. Муфта переміщується з допомогою системи важелів від спеціального валика, закріпленого на головному валу ділильника.

Для безперервної подачі тіста валками і його періодичного відбору нагнітаючою лопаттю одночасно із зміною кута повороту слід змінити частоту обертання живлячих валків за допомогою клинопасового варіатора швидкості.

Таблиця 3–Технічна характеристика тістоділильних машин “Діва”:

Продуктивність, шт./хв. 13-40
Маса тістових заготовок 0,4-2,4
Точність ділення, відс. ±2%
Потужність двигуна, кВт 1,5
Маса машини, кг 800
Габаритні розміри, мм:  
довжина  1450
ширина  720
висота 1600

3.3. Машина тістоділильна марки ХДЗ

Машина тістоділильна марки ХДЗ (рис. 8) виробництва Смілянського машинобудівного заводу призначена для розділу тіста з пшеничного борошна вищого, першого та другого сортів вологістю тіста 38…43 % з вмістом жиру до 7% і цукру до 7%. Застосовується в технологічних лініях виробництва булочних виробів. Якісні показники тіста повинні відповідати рецептурі і режиму технологічного процесу на підприємстві хлібопекарської промисловості з безперервним виробничим потоком.

Рис. 8. Загальний вид машини ХДЗ:
1 – тістова камера; 2 – бункер; 3 – формуючий і ділильний пристрій; 4 – корпус; 5 – транспортер; 6 – привод  механізму нагнітання; 7 – привод  ділильного пристрою; 8 – щит електричний.

Машина може проводити розподіл заготівок масою від 0,055 кг, погрішність розподілу при цьому повинна відповідати ДСТУ 4582:2006 «Хліб та хлібобулочні вироби. Основні положення» і ДСТУ 4585:2006 «Вироби хлібобулочні здобні. Загальні технічні умови».

Основними складальними одиницями машини є (рис.8): тістова камера 1, бункер 2, формуючий і ділильний пристрій 3, корпус 4, транспортер 5, привод  механізму нагнітання 6, привод  ділильного пристрою 7, електричний щит 8.

Тістова камера (рис. 9) складається з місткості 1, усередині якої встановлений ротор 2 і заслінка 3. Ротор 2 встановлений на консольному кінці валу 4. На цьому ж валу встановлена зірочка 5. Заслінка 3 сполучена з механізмом її повороту 1 щодо поверхні ротора 2. Регулювання положення заслінки проводиться рукояткою. До верхнього пояса тістової камери кріпиться бункер.

Рис. 9. Тістова камера.

Формуючий і ділильний пристрій складається з камери І і механізму різання II (рис.10). На виході камери встановлена змінна насадка 4 з одним або двома каналами і ніж 5. За допомогою важелів 7 ніж сполучено з кулачковим механізмом.

Рис. 10. Формуюча камера і ділильний пристрій.

Привод  механізму нагнітання здійснюється від мотор-редуктора 1 (рис. 11) через ланцюгову передачу 2, Частота обертання вихідного валу мотор-редуктора регулюється частотним перетворювачем, включеним в ланцюг асинхронного двигуна.

Рис. 11. Приводний пристрій.

Привод  механізму ділильного пристрою здійснюється від мотор-редуктора 3 за допомогою ланцюгової передачі 4 або 5 на вал 6, на якому встановлені кулак 7, зірочки 8, 9 і 10.

Включення ланцюгової передачі 4 або 5 в роботу здійснюється механізмом, представленим на рис. 12.

Рис. 12. Механізм перемикання передач.

На маточинах зірочок 1 і 2 є гвинти-упори. На валу 3 виконаний осьовий отвір, в якому встановлений гвинт і гайка 5, на якій закріплена шпонка. Гайка при обертанні переміщається уздовж осі валу гвинт 5, при цьому шпонка входить в контакт з упором і таким чином приводить в рух одну із зірочок. Зірочка 4 приводить в рух ведучий вал барабана транспортера за допомогою ланцюгової передачі.

Транспортер 5 (рис. 8) машини виконаний автономною складальною одиницею. Він встановлюється на корпусі машини. На рамі транспортера встановлений пристрій для повороту тістових заготівок малої маси в одному з двох потоків, розташованих на стрічці транспортера.

Електричний щит кріпиться до тістової камери і корпусу машини. Вся електроапаратура, окрім блокувальних вимикачів, встановлена в електрошафі.

В процесі роботи машини тісто з бункера затікає в тістову камеру, захоплюється ротором і нагнітається в тістоформуючу камеру. На виході з останньої тісто продавлюється через одно- або двох канальну насадку до ножа. Змінні насадки визначають форму і геометричні розміри тістових заготівок.

Маса тістових заготівок визначається заданою швидкістю обертання ротора і встановленим числом циклів ножа за 1 хвилину.

Відрізані заготівки транспортуються стрічкою транспортера на наступну технологічну операцію; заготівки меншої маси двома рядами, а більшої маси в однорядному потоці.

При дворядному потоці заготівок на стрічці транспортера вводять пристрій для переорієнтації заготівок в одному з двох потоків, при цьому останні відставатимуть, і таким чином, на наступну технологічну операцію заготівки поступатимуть по одній.

Таблиця 4 Технічна характеристика машини ХДЗ

2 Comments

 1. I don’t know what I want to do after university bupropion uk licence Lloyds Banking Group climbs 1.1% on the back of Investec raising the bank to Buy from Hold, increasing its target price to 80p from 76p. Investec thinks Lloyds is set to be the biggest beneficiary of any UK bank from the UK government’s Help-to-Buy mortgage scheme. It also thinks there won’t be another sale of any of the government’s stake in the bank any time soon.

 2. I’d like to pay this in, please composynth.com With all that, you could see how Weiner, the son of a schoolteacher, could have been somebody, who could have made a run at a job that once seemed made for him if he hadn’t done what he did with anonymous women on the Internet after a lot of midnights on a lot of nights when he wasn’t playing goalie.

 3. I’d like to change some money revatio patient assistance form Stewart suggested that the talking heads on CNBC and Fox Business News should be equally pleased that somebody is finally facing some consequences for helping cause the Great Recession. Nope. To Jim Cramer, Maria Bartiromo, Charlie Gasparino, and the other stars of financial TV news, he noted, the $13 billion fine is “a shakedown witch-hunt scalping jihad!” And Stewart has the video evidence to prove it.

 4. I have my own business dimedrol 50 mg para que sirve The revelation amounted to an acknowledgement that plant operator Tokyo Electric Power Co (Tepco) has yet to come to grips with the scale of the catastrophe, 2 1/2 years after the plant was hit by a huge earthquake and tsunami. Tepco only recently admitted water had leaked at all.

 5. Could I have , please? ni kwa neema na rehema “As always the substance drives the timetable,” the official told reporters, speaking on condition of anonymity. “None of us are here to agree to a bad agreement simply to meet a deadlines. The collective view is that it is ambitious but doable.”

 6. Ϝirst of ɑll I wuld ⅼike to say wonderful blog! I had а qujck question tһat I’d lіke tߋ asқ
  if you don’t mind. I waѕ curious tօ know hⲟw y᧐u centeer yⲟurself and cⅼear yⲟur mind pprior tߋ writing.
  Ӏ һave hаd a difficult time clearing my mіn іn getting my ideas
  ⲟut. I truly do enjoy writing һowever іt
  jjust sеems ⅼike the first 10 to 15 minutes аre uѕually
  wated simply jսst trying to figurre out how to begіn. Any recommendations or hints?
  Kudos!

  my рage: game slot joker

 7. Ѕomebody neⅽessarily assist tо make sеriously
  posts I wοuld ѕtate. That is the very fiгst timme I frequented your web pаge and tһus
  far? Iamazed ԝith the research you made to mаke this actual submit extraordinary.
  Ꮐreat job!

  my paցe depression

 8. Bu ağrıyı diğerlerinden ayıran ilk özellik “tekrarlama” yapıyor olması.

  Konunun uzmanı nöroloji doktorlarına göre, bir ağrı 6 ay
  içerisinde en az five kez tekrarladıysa ve şiddeti diğer ağrılara
  oranla fazlaysa migren teşhisi konulabilir.

  Bu nedenle fifty yaş üzerindeki bir hastada yeni ortaya çıkan baş ağrıları
  varsa mutlaka doktora danışılmalıdır. Başı ağrıyan hasta ne zaman mutlaka doktora başvurmalı?

  İkincil baş ağrıları, başka bir durum başın ağrıya duyarlı sinirlerini uyardığında ortaya çıkan semptomlardır.
  Başka bir deyişle, baş ağrısı belirtileri başka
  bir nedene bağlanabilir.

  Mide Ağrısının Fiziksel Nedenleri Nelerdir?

  one- Baharat ağırlıklı beslenmek: Kekik, pul biber
  ve nane gibi acısı yüksek olan baharatların yemeklerde yoğunluklu bir şekilde kullanılması mide ağrılarını tetikliyor.
  Aynı zamanda asitli içecekler ve turşular da özellikle belli bir yaş üstündeki kişilerin midelerinin ağrımasına neden oluyor.
  two- Fast-food items: Sürekli olarak fast-food tarzında yemek yiyen kişilerde mide şikayetleri sağlıklı
  beslenenlere oranla beş kat daha fazladır. Bunun önüne geçmek için katkısız halsizlik ve baş ağrısına ne iyi gelir doğal gıdalardan oluşan beslenme programları oluşturulmalı, bu
  programlara harfiyen uyulmalıdır. three- Yemekten sonra hareket etmemek:
  Özellikle akşam yemeklerinden sonra hareket etmemek ve direkt olarak yatmak mideyi sıkıştırıyor.
  Sindirim sisteminin tam randımanlı çalışmaması ile birlikte hazımsızlık sorunları ortaya çıkmaktadır.

  Maden suyu ve hindistancevizi suyu dehidrasyon için doğal tedavilerdir ve dehidrasyon ile ilgili baş ağrısını hafifletir.

  Kafatasının tabanına yayılan ağrı (omuzlarda ve kollarda bir zayıflık hissi eşlik edebilir)

  Gerilim tipi baş ağrıları: Genelde başın arka kısmında başlayıp
  öne doğru yayılır. Boyun, omuz, kafa derisi ve çeşitli kas gruplarının 
  gerilmesine neden olur.

  Öncelikle ağrının hangi suggestion bir ağrı olduğunu tespit ederek tedavisine
  başlamak gerekir. Baş ağrısı için hangi doktora gidilir
  sorusuna ise verilecek cevap nöroloji uzmanıdır.
  Nöroloji muayenesi sonrası ağrıların sebebinin çoğunlukla
  migren, gerilim kaynaklı gibi birincil suggestion ağrılar olduğu tespit edilir.

  Bu durumda vücutta ciddi düzeyde zorlanmaya ve salınımların daha hızlı hale gelmesine neden olur.
  Genel olarak boyun fileıtığı belirtileri arasında yer alan boyun bölgesindeki şiddetli ağrılar,
  midede bulantı yapar. Bu nedenle de boyundaki fıtık sorunu
  ağrıyla birlikte mide bulantısı yapar.

  Bu durumun, yani fıtık nedeniyle meydana gelen baş ağrısının tedavisi
  sinirlerin saf dışı bırakılması ile mümkün olabilmektedir.

  Motorlu araç kazalarının mağdurları genellikle baş ağrısı çekmektedir.
  Bunun nedeni, başın kaza sırasında aniden ileri doğru
  itilmesi ya da ters bir açıyla hareket
  etmesi sırasında boyunda oluşan ani sıkışmalardır.
  (three)

  Boyun fıtığına bağlı olarak baş dönmesi, mide bulantısı ve
  bunların neticesinde konsantrasyon eksiklikleri gibi negatif durumlarla karşılaşılabilir.

  Isıtıcı kremlerin (Bengay veya benzeri) ve enseden gelen baş ağrısı için üst
  sırtın boğaz kaslarına kendi kendine masaj yapması, kasları gevşetmeye yardımcı olabilir.

  Kafatasımızın hemen altından başlayan ve kuyruk
  sokumuna kadar devam eden omurgamız 33 adet omurdan oluşur ve kavisli bir şekli vardır.
  Bu sayede esnek bir hareket kabiliyeti kazanırız.
  Bu omurlardan seven tanesi boynumuzda yer alır.
  Doğduğumuz anda son derece esnek olan kas ve iskelet sistemimiz, yaşımız ilerledikçe
  esnekliğini kaybeder.
  This is the perfect web site for anybody who hopes
  to understand this topic. You realize a whole
  lot its almost hard to argue with you (not that I really would want to…HaHa).
  You definitely put a brand new spin on a subject which has been written about for a long
  time. Great stuff, just excellent!

 9. Today, I ᴡent tо tthe beach front wіth my children. Ι found a ѕea shell and gave it too my 4
  yeаr oⅼd daughter and sаid “You can hear the ocean if you put this to your ear.” Shee рut
  tthe shell tо her ear and screamed. Therе wɑs ɑ hermit crab insidе and itt pinched heer ear.
  Ѕhe never wɑnts tⲟ gο Ƅack! LoL І knoѡ tһis iis ϲompletely оff topic
  bᥙt I had to tell someоne!

  Also visit my pave – roulette

 10. Thanks fоr yоur marvelous posting! I seгiously enjoyed reading
  it, үou will bee a grsat author. Ӏ will maҝe sᥙre to bookmark your blog ɑnd mаү come back in thе future.
  I want tⲟ endourage you to ultimately continue your great
  posts, have a nice dаy!

  Aⅼsо visit my pаge – casino roulette

 11. Hey thегe I am so thrilled Ι found your webpage,
  І rеally found yyou by error, while Ι was lo᧐king oon Digg foг sοmething else, Ꭱegardless I am һere
  now and would just like t᧐ saү kudos for a incredible post аnd a aⅼl roսnd thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t һave time to read іt
  all at the minute Ьut I hɑve book-marked іt and alѕօ added your RSS feeds,
  so whеn I have time I wilkl be back to гead much moгe, Pⅼease ɗo keep up the
  fantastic job.

  Ηere iѕ my webpage link alternatif wede303

 12. Have you eveг considered creating aan ebook ⲟr guest authoring ⲟn other websites?
  I have a blog based upon оn tһe sae infornation you discuss and woulԀ rеally liкe to have y᧐u
  share ѕome stories/іnformation. I кnow my visitors wоuld aρpreciate your worк.

  If yⲟu’re eνen remotely intеrested, feel
  free tօ ѕend mе an email.

  myweb ⲣage roulette

 13. I am no ⅼonger positive thе placе yоu’гe getting үօur information, but good topic.
  I muust spend ѕome time learning mᥙch mokre or ѡorking out mߋrе.
  Thank ʏou for magnificent info Ι used to be on the lookout f᧐r
  this infⲟrmation fߋr my mission.

  Аlso visit my weeb blog; best gambling

 14. We are a gaggle of volunteers and oρening a
  brand neᴡ scheme in ourr community. Υoᥙr website offered us witһ usefuⅼ info to
  ԝork on. Yߋu һave Ԁone a formidable task ɑnd oᥙr ѡhole ցroup miht be thankful tto you.

  my pаցe: gambling

 15. Have уou eѵer cߋnsidered ɑbout including a ⅼittle Ƅit more than jusxt yoսr articles?
  I mean, ᴡhat you saу is fundamental and eѵerything.
  Bսt just imagine if you aԁded ѕome ցreat images οr
  videos to ցive ʏоur posts mоre, “pop”! Your contеnt іs
  excrllent Ьut with pics and clips, this blog cߋuld undeniably be one of the greatest in its niche.
  Excellent blog!

  mу web blog :: casino roulette

 16. Hi, I dⲟ think thіs iѕ aan excellent site. I stumbledupon it 😉
  I may come back once ɑgain ѕince I book-marked іt. Money аnd freedom
  is thе ցreatest wayy tߋ change, may you be rich annd cntinue to guide
  otһer people.

  Review my weeb blog: gambling

 17. Whаt i don’t realize іs іn fаct how you are not reallʏ
  a ⅼot mre neatly-preferred tһan үou mаy be now. Youu аre so intelligent.
  Youu understand tһerefore considerably in relation tto thus matter, produced mе individually сonsider iit frlm so many numerous angles.
  Ӏts liҝe women and men ⅾon’t seem to be involved except it’s sоmething to do with Girl gaga!
  Yoᥙr personal stuffs outstanding. Ꭺt аll tіmes handle it up!

  my web site: gambling industry

 18. Link exchange is nothing eⅼѕe hoԝeveг it iѕ just placing thе othеr person’ѕ
  webpage link οn ʏour pɑցe at ɑppropriate plɑce and
  ⲟther person wilⅼ alѕo do same for үou.

  My page :: money

 19. M.E.C Mon Electricien Catalan
  44 Rue Henry de Turenne
  66100 Perpignan
  0651212596

  Electricien Perpignan

  Hello, just wanted to mention, I enjoyed this post.

  It was helpful. Keep on posting!

 20. Independance Immobilière – Agence Dakar Sénégal
  Av. Fadiga, Immeuble Lahad Mbacké
  BP 2975 Dakar
  +221 33 823 39 30

  Agence Immobilière Dakar

  It is not my first time to pay a visit this web page, i am visiting this site dailly and take fastidious information from here every
  day.

 21. Howdy! I could have sworn I’ve visited this web site before but after browsing through many of the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely delighted I found it and I’ll be bookmarking it and checking back often!|

 22. Hi there this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually
  code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding
  experience so I wanted to get advice from someone
  with experience. Any help would be greatly appreciated!

 23. I like the helpful information you provide in your articles.
  I will bookmark your weblog and take a look at again right here frequently.
  I am relatively certain I will learn lots of new stuff right
  here! Good luck for the following!

 24. Just want to say your article is as astounding. The clarity on your submit is just
  great and that i could think you are an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grasp your RSS feed to stay up to date
  with forthcoming post. Thanks a million and please
  carry on the gratifying work.

 25. Whats up are using WordPress for your blog platform?

  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up
  my own. Do you need any coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 26. Somebody necessarily lend a hand to make severely posts
  I might state. That is the very first time I frequented
  your web page and thus far? I surprised with the research you
  made to make this actual publish extraordinary. Fantastic task!

 27. Hello there, I found your blog by way of Google even as searching for a comparable subject, your web site got here up, it seems great.

  I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hello there, just was aware of your weblog through Google, and found
  that it’s really informative. I’m gonna be careful for brussels.
  I’ll appreciate in the event you continue this in future.
  Lots of other folks might be benefited out of your writing.
  Cheers!

 28. Simply desire to say your article is as astonishing. The clearness in your post
  is just cool and i can assume you’re an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your feed to keep
  up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 29. Главное преимущество компании «Рауза – АДЕ» перед конкурентами: 8-924-851-07-92 Современный ритм жизни, неправильное питание, нарушения здоровья – любой из этих факторов может привести к вопросу – как поднять потенцию. От этого, к сожалению, не застрахован ни один мужчина. Не гадайте, как восстановить потенцию самостоятельно – народные методы крайне редко дают какой-либо эффект. Лучшим выходом будет при обнаружении проблемы незамедлительно обратиться в клинику УРО-ПРО. http://www.associazionehombre.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2876178 Дапоксетин 60 мг инструкция по применению является обязательной к изучению. В ней изложены все особенности приема лекарства. Инструкция поможет вам исключить проявление побочных реакций, если у вас имеются противопоказания к приему средства. Сиалис следует принимать за 15 мин до сексуальной активности независимо от приема пищи. Действует в течение 36 ч. Максимальная частота приема – 1 раз/сут. Дозировки 20 мг и 40 мг. Безопасность дженерика, купить который можно здесь, доказана многочисленными клиническими исследованиями и отзывами специалистов и покупателей. Не превышая дозировок, прописанных врачом и максимально допустимых суточных доз, описанных производителем, риск возникновения сложных побочных реакций минимален.

 30. SoftSwiss is not just about casino software and games. We provide integrated sports betting and poker platforms, as well as software for auctions, marketplaces, and even cryptocurrency exchanges Now coming to the best Bitcoin casino, they are typically ranked based on the fact whether they are provably fair or not. Some of the provably fair BTC casinos are BitStarz, FortuneJack, and 7Bit Casino. 7BitCasino is owned and operated by Dama N.V whose registration number is 152125, and its registered address is Julianaplein 36, Willemstad, CuraГ§ao. One cannot forget BitCasino, the first licensed and regulated, and legitimate BTC casino. These above-listed casinos and other bitcoin casinos like Oshi casino are provably fair, but they differ in their welcome offers or first deposit. While BitStarz has a bonus of up to 5 BTC, FortuneJack has up to 1.5 BTC as per the FortuneJack review. https://fotoatis.biz/community/profile/ramonaqdr57021/ The dwell Keno game accessible here at BetChain.com is the same as the ones that you find usually in online casino sites where the wager ranges from 0.10, 0.50, 1, 1.50, 2, 3, 5 and 4. Maximum numbers to be chosen in such”Keno HD” game is still eight only like the one cited in Oshi.io. The balls are drawn from the device and are displayed in the lower portion of the display. We discovered that the live Keno game had the identical studio as the one mentioned and is from exactly the game supplier. Playing Keno with Bitcoin doesn’t differ much from playing with other currencies. Most online casinos allow you to connect your profile with your bank account. This makes it possible for you to use your cryptocurrency to play Bitcoin Keno. And then even convert your winnings into dollars, pounds, euros or other forms of money if you wish.

 31. After looking over a handful of the articles on your
  website, I honestly like your technique of writing a blog.
  I added it to my bookmark site list and will be checking
  back soon. Please visit my website as well and tell
  me your opinion.

 32. First of all I would like to say awesome blog!
  I had a quick question in which I’d like to ask if
  you don’t mind. I was interested to know how you center yourself
  and clear your mind before writing. I have had a tough time clearing my thoughts in getting my thoughts out there.
  I do take pleasure in writing however it just seems
  like the first 10 to 15 minutes are usually lost just trying to figure out how to begin. Any recommendations or tips?

  Many thanks!

  Here is my web-site – http://www.atomy123.com

 33. I am only writing to make you be aware of what a amazing experience my wife’s girl
  went through checking your webblog. She noticed lots of issues, which include what it’s like to possess a marvelous coaching
  nature to get folks completely know precisely several extremely tough subject areas.
  You really surpassed readers’ expectations.
  I appreciate you for distributing those necessary,
  safe, explanatory and also fun tips about your topic to Jane.

  Feel free to surf to my blog frun-test.sakura.ne.jp

 34. Если вы желаете приобрести таблетки Виагра для себя, оптимальный вариант – заказать большую партию средства для увеличения потенции. Заказав препарат один раз, он всегда будет под рукой, и при этом вы существенно сэкономите. Виагра оптом – одно из приоритетных направлений нашего интернет-магазина. Забрать в течение 24 часов Производитель: Pfizer/Франция Комментарий: Новый спальный гарнитур занял свое место несколько дней назад. Благодарю грузчиков за аккуратный занос мебели. Все целое – и углы в квартире, и сам товар. Товар добавлен в корзину
  http://forums.dollymarket.net/member.php?action=profile&uid=4225212
  Заполните форму для консультации и заказа УльтраДжи возбуждающие капсулы для женщин. Оператор уточнит у вас все детали и мы отправим ваш заказ. Через 1-10 дней вы получите посылку и оплатите её при получении К оплате: 0 ? С далекого 1962 года, когда был открыт первый в мире секс шоп, красочный и чувственный мир интимных отношений с каждым годом открывается с новой стороны и побуждает к экспериментам. Фантазии и желания человека в порыве страсти поистине безграничны, но большинство из них легко воплотить в реальность благодаря использованию секс игрушек для взрослых. Принимать внутрь 3 раза в день по 1 штуке независимо от приема пищи, запивать большим количеством воды. Перед применением желательно выпить стакан чистой не газированной воды. Ожидание Активные ингредиенты подействуют уже через 5 минут Использование Наслаждайтесь вдвоем неуемной страстью Принимать внутрь 3 раза в день по 1 штуке независимо от приема пищи, запивать большим количеством воды. Перед применением желательно выпить стакан чистой не газированной воды. Ожидание Активные ингредиенты подействуют уже через 5 минут Использование Наслаждайтесь вдвоем неуемной страстью

 35. When I originally commented I clicked the -Alert me when new remarks are added- checkbox as well as now each time a comment is added I get 4 emails with the very same remark. Is there any way you can eliminate me from that solution? Many thanks!

  립카페

 36. You’re so interesting! I don’t suppose I’ve truly read through anything like this before. So nice to discover someone with a few genuine thoughts on this subject matter. Seriously.. thank you for starting this up. This web site is something that is required on the internet, someone with a bit of originality.

  안마

 37. I want to express some appreciation to you just
  for rescuing me from this particular scenario. Just after looking through the the net and finding concepts
  that were not productive, I assumed my life was over. Being alive minus the strategies to the issues you’ve sorted out through your guide is a serious case, and those which might have in a negative way affected my career if I had not
  come across the website. The expertise and kindness in maneuvering a lot of things was tremendous.

  I don’t know what I would have done if I hadn’t come upon such a thing like this.
  I can also at this point look ahead to my future. Thanks a lot so much for this expert
  and results-oriented help. I will not think twice to recommend
  your site to any person who needs recommendations
  on this situation.

  Also visit my web blog … http://www.bao10jie.com

 38. I simply could not leave your website before suggesting that I extremely enjoyed the standard info an individual supply to your guests? Is going to be again ceaselessly in order to inspect new posts.

 39. สโมสรฟุตบอลอาร์เซนอล แห่งศึก ฟุตบอลพรีเมียร์ลีกอังกฤษ กลายเป็นทีมเต็งที่จะคว้าตัว แทมมี อับราฮัม กองหน้าทีมชาติอังกฤษวัย 23 ปีจาก เชลซี ภายใต้ข้อเสนอยืมตัวพ่วงออปชันซื้อขาด

  อับราฮัม เพิ่งซัลโวให้กับ สิงห์บลู ในเกมที่พวกเขาอุ่นเครื่องกับ ปีเตอร์โบโรห์ เมื่อสัปดาห์ก่อนโดยโอกาสของเจ้าตัวภายใต้การคุมทีมของ โธมัส ทูเคิล ลดลงจากเดิมหลังกุนซือชาว เยอรมัน กุมบังเหียนแทนที่ แฟรงค์ แลมพาร์ด ช่วงกลางฤดูกาลที่ผ่านมา

  ไอ้ปืนใหญ่ เป็นหนึ่งในหลายสโมสรที่จับตา อับราฮัม อย่างใกล้ชิดโดยมี ท็อตแนม ฮ็อตสเปอร์ และ เวสต์แฮม ยูไนเต็ด แสดงความสนใจอยู่เช่นเดียวกัน

  โดยรายงานล่าสุดระบุว่า สิงโตน้ำเงินคราม เตรียมที่จะปล่อยตัว อับราฮัม ให้กับ ปืนโต ภายใต้ข้อเสนอยืมตัวพ่วงออปชันซื้อขาดซึ่งตัวนักเตะเองแสดงความสนใจในการเล่นให้กับ เดอะกันเนอร์ส เช่นกันเมื่อเป็นสโมสรที่เขาเป็นแฟนบอลตั้งแต่เด็ก รวมทั้งยังมี เธียร์รี อองรี เป็นไอดอล

  ขณะที่ สเปอร์ส กับ เวสต์แฮม ซึ่งจับตาสถานการณ์อย่างใกล้ชิดไม่อาจทุ่มทุนมูลค่า 40 ล้านปอนด์ตามที่ เดอะบลูส์ ปักป้ายไว้ได้จึงทำให้ทีมของ มิเคล อาร์เตต้า กลายเป็นทีมเต็งที่จะคว้าตัวลูกหม้อ เชลซี รายนี้
  Go to https://ipro999.com/

 40. May I just say what a comfort to find someone that actually
  understands what they’re discussing on the internet.
  You definitely know how to bring an issue to light and make
  it important. A lot more people really need to read this and understand this side of the story.
  I was surprised you aren’t more popular since you certainly possess the gift.

  Here is my blog: Greener Earth CBD Oil

 41. With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement?
  My site has a lot of exclusive content I’ve
  either created myself or outsourced but it seems a lot
  of it is popping it up all over the internet without my
  agreement. Do you know any techniques to help stop content from
  being stolen? I’d truly appreciate it.

 42. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is required to get setup?
  I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
  I’m not very web smart so I’m not 100% sure. Any suggestions or
  advice would be greatly appreciated. Kudos

  My blog post: Gail