5. Шприци періодичної дії

   

Шприц-дозатор гідравлічний Е8-ФНА-01 (рисунок 15, а) призначений для виробництва штучних сосисок, сардельок, копчених і напівкопчених ковбас у штучних і натуральних оболонках. Він складається зі станини, фаршевого циліндра, силового гідроциліндра, поршнів, дозуючих пристроїв і гідроциліндра, регулятора доз, електродвигуна, шестеренного насоса, підколінного важеля, дозувальної склянки, цівки, шафи з електроапаратурою, кришки, бункера і дзеркала.

Фарш завантажують у бункер, вмикають електродвигуни приводів шестеренного і вакуумного насосів. У поршневій порожнині циліндра утворюється вакуум, конусний клапан опускається униз, і фарш через кільцеву щілину втягується у циліндр. Завантаження продовжується доти, доки не замигтить сигнальна лампочка і золотниковий шток не підніметься у вихідне положення. Переключенням підколінного важеля золотника включається шприц. Гідромотор надає обертання валу з закріпленою на ньому цівкою і передає реверсивний рух дозувальній склянці.

Останній починає обертатися навколо вісі в той момент, коли його отвір сполучається з отвором фаршевого циліндра, і фарш під тиском надходить у порожнину склянки, починає давити на дозувальний поршень. Склянка заповнюється. Дозу можна регулювати на ходу, а її величина фіксується на шкалі. Витиснення фаршу відбувається доти, доки поршень дозуючого циліндра не упреться у його кришку. Коли підколінний важіль буде опущений, припиниться шприцювання.

Робота шприца гідравлічного періодичної дії ГШУ-2 (рисунок 15, б) аналогічна роботі описаного вище шприца-дозатора. Для прискорення надягання оболонки на цівку шприц обладнаний вертушкою, що має два кінці для надягання паралельно на двох цівках. У той час, як через одну цівку шприцюють фарш, на другу надягають оболонку. Потім вертушку повертають і цівка з надягнутою оболонкою встановлюється у робоче положення. Шприцювання виконують при горизонтальному положенні вертушки. Якщо поставити її у вертикальне положення, вихід фаршу припиниться. Цівки перемикаються краном, установленим на фаршевому патрубку.

Рисунок 15 – Шприци гідравлічні:
а – шприц-дозатор Е8-ФНА-01: 1 – кришка станини; 2 – насос шестеренний; 3 – гідроциліндр; 4 – фаршевий циліндр; 5 – цівка; 6 – бункер; 7- кришка; 8 – дозуючий пристрій; 9 – електродвигун; 10 – підколінний важіль; б – шприц ГШУ – 2;  1 – електродвигун; 2 – лопатевий насос; 3 – гідравлічний циліндр; 4 – золотник; 5 – регулятор тиску; 6 – манометр; 7 – фаршевий циліндр;8 – вертушка; 9 – цівки; 10 – кран.

Перевага гідравлічних шприців – простота конструкції, надійність у роботі, збереження вихідних властивостей, якості фаршу і форми шматочків шпику. Недоліки – зниження швидкості витікання фаршу зі збільшенням числа цівок, тому що швидкість руху поршня постійна; під поршнем накопичуються частки фаршу, рясно забруднені мікрофлорою.

Технічну характеристику шприців гідравлічних наведено в таблиці 4.

Таблиця 4 – Технічні характеристики шприців гідравлічних

Показник Е8-ФНА-01 ГШУ-2
Продуктивність, кг/год. 1000 650
Місткість фаршевого циліндра, м3 0,07 0,06
Робочий тиск у фаршевому циліндрі, МПа 2 1,35
Установлена потужність, кВт 6 2,8
Габаритні розміри, мм 1120x860x2000 1200x940x1550
Маса, кг 1080
(без вакуумного насоса)
800

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*