8. Фаршезмішувачі

Картинки по запросу смесители для фарша

Фаршезмішувач періодичної дії з окремою чашею (рисунок 26) має дві частини: стаціонарну і пересувну. Стаціонарна частина фаршезмішувача складається з плити, пустотілої стійки і кулачкової мішалки. У верхній частині стійки розташований черв’ячний вал 9, що обертається на двох підшипниках. Черв’ячний вал 9 обертає черв’ячне колесо 8, що жорстко зв’язане з валом кулачкової мішалки. Разом з черв’ячним колесом 8 мішалка може обертатися навколо центра черв’ячного вала 9, що необхідно при зміні чаші. У нижній частині розташований електродвигун, що через ланцюгову передачу 10 приводить в обертання черв’ячне колесо 8 і кулачкову мішалку. Крім того, електродвигун через ланцюгову передачу 13 обертає черв’ячний вал 14.

Пересувна частина фаршезмішувача складається з чаші,  закріпленої на валу черв’ячного колеса 3. Чаша і черв’ячне колесо 3 знаходяться на трьохколісному візку. Змішувач має запобіжний щит, прикріплений до важеля пускового пристосування.

Рисунок 26 – Фаршезмішувач з окремою чашею:
1 – плита; 2 – візок; 3, 8 – черв’ячні колеса; 4 – чаша; 5 – запобіжний щит; 6 – важіль; 7 – вал кулачкової мішалки; 9, 14 – черв’ячні вали; 10, 13 – ланцюгові передачі; 11 – стійка; 12 – електродвигун; 15 – мішалка

Фаршезмішувач працює у такий спосіб: чашу завантажують, і вона на візку подається до стаціонарної частини фаршезмішувача. Для правильного і точного зчеплення черв’ячного вала 14 з черв’ячним колесом 3 на плиті є спеціальні канавки для коліс чаші і фіксатор для платформи візка.

Після зчеплення черв’ячного вала 14 з колесом 3 мішалка опускається у чашу, опускаються також запобіжний щит і важіль, включається електродвигун і починається перемішування продукту. У процесі роботи чаша безупинно обертається навколо вісі черв’ячного колеса 8, чим забезпечується рівномірне перемішування продукту. Після закінчення перемішування виключають електродвигун, піднімають важіль разом із запобіжним щитом і чашу на візку відкочують від стаціонарної частини фаршезмішувача.

Фаршезмішувачі безперервної дії – складова частина комплексів  чи агрегатів обладнання, призначених для виконання декількох технологічних операцій у безупинному потоці. Крім того, їх можна експлуатувати самостійно.

Змішувач А1-ФЛБ/1 (рисунок 27, а) входить до складу комплексу обладнання для засолу м’яса А1-ФЛБ і комплексу обладнання для фаршприготування А1-ФЛВ. У комплексі обладнання для засолу машину застосовують для змішування попередньо подрібненої на вовчку сировини (яловичина, свинина) з розсолом, а в комплексі обладнання для фаршприготування – для змішування тонкоподрібненого фаршу зі шпиком при виробленні варених ковбас.

Основні складові одиниці змішувача А1-ФЛБ/1 зі шнековим вивантаженням – коробка передач, привід коробки передач  шнеків, що перемішують, зварна рама, коробка передач шнекового вивантажувача, місильне корито зі спіралеподібними перемішуючими шнеками, фаршпровід. Місильне корито – зварна конструкція з неіржавіючої сталі –  кріпиться до торцевої частини станини за допомогою болтів. Шнековий вивантажувач складається зі звареного корпуса з насадкою і шнека, виготовлених також з неіржавіючої сталі. Привід шнеків, що перемішують, і шнекового вивантажувача здійснюється від мотор-редукторів через ланцюгові передачі.

Змішувач працює у такий спосіб: зважену м’ясну сировину завантажують у місильне корито, куди одночасно подають інші компоненти рецептури. Сировина і складені компоненти захоплюються спіралеподібними шнеками і перемішуються до рівномірного розподілу складових частин. Готовий продукт вивантажується зі змішувача шнековим вивантажувачем.

Змішувач А1-ФЛВ/2 (рисунок 27, б) складається з насоса-живильника з приводом, фаршпровода, звареної рами, місильного корита зі спіралеподібними  шнеками, що перемішують, приводу, коробки передач, зірочки. Як  насос-живильник у фаршезмішувачі встановлений ексцентриково-лопатевий насос для транспор-тування трубами готової маси. Для транспортування фаршу застосовують також фаршевий насос А1-ФЛБ/3 і установку А1-ФМК.

Місильне корито – зварена конструкція з листової неіржавіючої сталі кріпиться до торцевої частини станини за допомогою болтів. Насос-живильник складається з корпуса, ротора і механізму для зміни продуктивності. Привід  шнеків, що перемішують, і насоса-живильника здійснюється від мотор-редукторів.

Зважену сировину завантажують у місильне корито, куди одночасно з відповідних дозаторів надходять основні компоненти фаршу. Сировина й основні компоненти фаршу захоплюються спіралеподібними шнеками і перемішуються до рівномірного розподілу складових частин.

Рисунок 27 – Фаршезмішувачі:
а – змішувач А1–ФЛБ/1 зі шнековим вивантаженням: 1 – коробки передач; 2 – привід; 3 – рама; 4 – шнек; 5 – шнековий вивантажувач; 6 – корито; 7 – фаршпровід; б – змішувач А1-ФЛВ/2: 1 – насос; 2 – фаршпровід; 3 – корито; 4 – шнек; 5 – привід; 6 – коробки передач; 7 – зірочка; 8 – рама

Тривалість процесу перемішування встановлюють у залежності від технологічних вимог. Готовий фарш через горловину корпуса ексцентриково–лопатевого насоса подається до обертового ротору з лопатками. Під тиском, створеним насосом, сировина фаршпроводом надходить на наступну технологічну обробку.

У лініях готування фаршу для котлет і пельменів установлюють лопатеві фаршезмішувачі безперервної дії.

Лопатевий фаршезмішувач (рисунок 28) складається з корита, всередині якого змонтований вал з косо поставленими лопатями, і відкидної кришки ротаційного насоса. Перегородки, що перешкоджають вільному просуванню фаршу, збільшують тривалість перебування його в робочій частині машини.

Рисунок 28 – Лопатевий фаршезмішувач:

1 – редуктор; 2-електродвигун; 3- діжа; 4 – кришка;
5, 6- перегородки; 7-насос; 8- ланцюгова передача;
9-вал; 10- лопаті; 11- конічна передача.

Технічну характеристику фаршезмішувачів наведено у таблиці 10. Двогвинтовий насос подає фарш у машину для наступної обробки. Він приводиться у дію валом через ланцюгову і конічну передачі. Змішувач працює від окремого електродвигуна потужністю 4,5 кВт через редуктор.

Таблиця 10. Технічна характеристика фаршезмішувачів

Показник А1-ФЛБ/1 А1-ФЛВ/2
Геометрична місткість місильного корита, м3 0,34 0,34
Число  шнеків, що перемішують 2 2
Діаметр шнека, мм, не більш 396 396
Частота обертання перемішуючих шнеків, с-1 0,96 0,9
Установлена потужність, кВт 6,0 7,0
Висота до верхньої крайки місильного корита, мм, не більш 1085 1085
Габаритні розміри, мм, не більш 1900x1485x1385 1590x1350x1385
Маса, кг, не більш 1500 1370

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*